slika1

Ponovno odkrijte sebe!

jazsemvredu-naslovna2

Življenje brez strahu!

jazsemvredu-naslovna3
Zamujanje - kako preprečiti - moji namigi • Razno • Psihoterapija forum

Zamujanje - kako preprečiti - moji namigi

Splošne razprave, debate ...

Zamujanje - kako preprečiti - moji namigi

Odgovor swatantrata pon. 1.jul.2013 10.22

Pozdravljeni vsi,

Vem, zamujam in to mi ni všeč. S tem naj začnem opis moje večletne poti, da se otresem zamujanja, ki so mi ga vcepili starši, ki jim je bilo vseeno za take zadeve. Tu bom pisal, kar se bom sproti spomnil (ker imam bolj Švica-st spomin), naj pa začnem s par pomembnih napotkov, ki jih lahko začneš prakticirati takoj.

Sprijazni se s tem, da zamujaš
Takoj za tem se sprijazni, da s tem nisi priljubljen/a in te ljudje sovražijo zaradi tega, a brez skrbi - situacija je rešljiva! Vse, kar moraš narediti je, začeti prihajati prej. Številka 1 stvar, ki je pomagala meni je bil sledeč postopek:

- pred odhodom se vprašam, kdaj moram biti tam,

- premislim, koliko potrebujem, da pridem do tam,

- pogledam na uro in si preračunam na uri, kdaj moram iti,
Če je ura vmes - npr 11:30 moram biti tam in hodil bom 23 minut, vzamem na uč VEČ - torej ob 11:05 ali še bolje 11:00,

- ker zamujam, vzamem še rezervo - za stvari, ki potrebujem 20 ali 30 minut, si dodam 10 minut zraven, za uro ali dve vožnje si dodam vsaj pol ure zraven (promet, nepredvidene situacije)

- ponovim postopek od tretje alineje. Za primer zgoraj bi moral iti ob 10:50. To je ZADNJA URA!

Sedaj si lahko rečeš: zakaj bi moral iti ob 10:50, če moram biti ob 11:30 tam? To je 40 minut za 20 minut vožnje! Kakšna bedarija!. Pa ni. Ti preračuni ti pomagajo pri tem, da upoštevaš vse, na kar ti je vsakdanje in jasno:

- priprava za odhod

- kakšni WC-ji

- pozabiš kakšne ključe, iščeš kak dokument etc

- obuvanje, dejanski čas, da se odpelješ z avtom / busom / kolesom etc.

- in pa seveda nepredvidljivi dogodki na cesti

Predvsem pa se s tem izogneš divjanju na cesti in nervoze, saj danes ne boš zamudil/a. To pomaga meni 95%.

Kaj lahko narediš zaenkrat?
1. Ko se začneš odpravljati, poglej na uro in si jo zapomni.
2. Premisli in zapomni si, koliko časa potrebuješ za pot.
3. Ko prideš na cilj, poglej na uro. Zapomni si, ker ne boš imel/a časa preračunavat, saj zamujaš!
4. Preračunaj, koliko si dejansko potreboval/a za pot in primerjaj z oceno iz 2. točke. Koliko si se zmotil/a? Zapomni si, to ti pove, koliko zamujaš. :)

Kar lahko tudi delaš je, da med vožnjo ugibaš v avtu, kdaj boš na cilju glede ure v avtu. To narediš samo enkrat - na začetku in potem gledaš, koliko si se zmotil/a.

Kar se bom še spomnil (švicarski spomin, se spomniš), bom dopisal tu zraven. Upam, da bodo moje izkušnje komu pomagale v svet točnosti ali vsaj boljše točnosti. Meni je pomagalo, da sem nehal zamujati po 1h na 5minut. Včasih pa tudi več, Murhpy pač. :oops:

Predvsem pa vam želim :meditiram:
swatantrata
 
Prispevkov: 23
Član od: pon. 30.jul.2012 23.36

Vrni se na Razno

Kdo je prisoten

Po forumu brska: (ni prijavljenih) in 1 gost

cron