slika1

Ponovno odkrijte sebe!

jazsemvredu-naslovna2

Življenje brez strahu!

jazsemvredu-naslovna3
Prošnja za pomoč pri diplomi • Razno • Psihoterapija forum

Prošnja za pomoč pri diplomi

Splošne razprave, debate ...

Prošnja za pomoč pri diplomi

Odgovor Diplomantka tor. 30.jul.2013 13.32

Lepo pozdravljeni,

mi lahko prosim pomagate? Sem pred zaključkom študija psihologije in za diplomo potrebujem podatke, ki jih dobim preko ankete. Iz srca vam bom hvaležna, če si lahko vzamete nekaj minut časa in anketo izpolnite. Zelo mi boste pomagali. Morda pa vam bo tudi zabavno :)

Diplomantka

POVEZAVA DO ANKETE: www.mojaanketa.si/anketa/352958484/
Diplomantka
 
Prispevkov: 1
Član od: tor. 30.jul.2013 13.29

Re: Prošnja za pomoč pri diplomi

Odgovor herr Flick tor. 30.jul.2013 17.30

Predvidevam, da si družboslovka.
Vprašanje kolikokrat na dan uporabljaš internet je zelo ... hmmm ... nejasno. In tu sem tudi zaključil anketo.

Ali to pomeni kolikokrat na dan preveriš maile? Ali to vključuje preverjanje prek telefona kdaj pelje avtobus ali kakšne so razmere na cesti? Ali to vključuje preverjanje vremenske napovedi prek telefona? Že v primeru, da pogledaš predviden prihod avtobusa na displayu na postaji, si uporabila internet.

V bistvu so vprašanja nedefinirana in manjka cel kup možnih odgovorov. Namesto, da bi odkrivala dejansko stanje poskušaš ljudi spraviti v neke svoje vnaprej pripravljene predalčke.

Npr. način uporabe interneta bi lahko razdelila na 3 sloje: telefoni (kar je v bistvu ad-hoc uporaba in igrice), tablice (konzumacija informacij in zabava), laptopi in desktopi (konzumacija informacij, zabava, kreacija informacij-delo).
Tvoja anketa bi bila primerna za sredino in konec 90' let. Ljudje uporabljamo internet neprenehoma, večina se tega niti ne zaveda, saj ga uporabljamo na celem kupu različnih naprav.

Kakršnekoli podatke boš pridobila so neuporabni, saj anketa ni prilagojena času.
Predlagam, da anketo razdeliš na telefon/tablica/računalnik, prirediš jo v obliki tabele, kjer ljudje ocenjujejo svojo uporabo z 1-6 (zelo pogosto, pogosto, 1x dnevno, 1x na 2-3 dni, tedensko, nikoli)

Pa še en nasvet. Ne laži! Realno oceni koliko časa traja tvoja anketa. Morda se bo manj ljudi spravilo reševat anketo, a jo bodo vsaj končali. Poklikal sem malo naprej in pri 8. vprašanju piše, da sem na 9% ankete. To pomeni, da je vsega skupaj okoli 89 vprašanj. Če za vsako človek porabi samo 10 sekund (redko, ponavadi več) to pomeni 15 minut klikanja, kar je bistveno več kot tvojih oglaševanih "nekaj minut".

Veliko sreče,
Herr Flick
herr Flick
 
Prispevkov: 65
Član od: tor. 8.nov.2011 23.01


Vrni se na Razno

Kdo je prisoten

Po forumu brska: (ni prijavljenih) in 1 gost