slika1

Ponovno odkrijte sebe!

jazsemvredu-naslovna2

Življenje brez strahu!

jazsemvredu-naslovna3
Prosim za pomoč, nujno! Potrebujem strokovno mnenje, pomoč, odgovor!!! • Strokovnjak odgovarja in svetuje • Psihoterapija forum

Prosim za pomoč, nujno! Potrebujem strokovno mnenje, pomoč, odgovor!!!

Odgovori, svetovanje, komentarji strokovnjaka

Prosim za pomoč, nujno! Potrebujem strokovno mnenje, pomoč, odgovor!!!

Odgovor Tolkien sr. 16.nov.2011 17.57

Torej sem star 15 let obiskujem 1 letnik gimnazije. In odkar smo šli na križarjenje (med krompirjevim počitnicam), me preganja nek čuden občutek, kot da to nisem jaz, kot da sem izgubil mojo osebnost, ampak se vseeno zavedam življenja in vse vendar imam ta občutek kot da nisem več to jaz, oseba ki je obstajala pred 1 mesecem, sploh ko se pogledam v okno ali ogledalo me prežene ta misel, kdo sem jaz, ali sem morda moj prijatelj, ali je tista ženska ki tam sedi moja mati ali kdo drug? Ne vem kaj še naj postorim. Mami me ves čas sprašuje kaj je narobe, pa če še sam ne vem tehtnega razloga, in ker sem takšen brez volje in zamorjen, je tudi moja mami žalostna ker mi ne zna pomagati. Kaj je to mogoče kakšno psihično obolenje? Naj grem h psihologu, psihiatru, anti-stresne tečaje, psihoterapijo? Kaj naj naredim? Potrebujem neko strokovno mnenje, ker nočem pristat v Vojniku, vsaj ne pred 80 letom starosti ali več :))

Res najlepša hvala za nadaljnje odgovore.
Tolkien
 
Prispevkov: 3
Član od: sr. 16.nov.2011 17.41

Re: Prosim za pomoč, nujno! Potrebujem strokovno mnenje, pomoč, odgovor!!!

Odgovor Darja čet. 17.nov.2011 7.46

Tolkien, živjo.

Dobrodošel na forumu in veš, zelo si pogumen, da si z nami podelil svoje težave. :)

Občutki, ki si jih doživljaš, lahko pomenijo marsikaj, zato ne bi postavljala diagnoz. Predlagam, da se oglasiš pri psihiatru oz. psihoterapevtu in bosta skupaj na podlagi testov in pogovora ugotovila, za kaj gre in dala tvojim občutkom in doživljanjem ime.
Pa ker brez strahu, glede na moje izkušnje, smatram, da v Vojnik lahko prideš morda kot zdravnik in ne kot pacient. :sonček:

Za obisk psihiatra dobiš napotnico pri osebnem zdravniku, lahko pa tudi pokličeš direkt na Center za mentalno zdravje v Ljubljani. Če malo poguglaš, boš našel tudi psihoterapevta, ki se ukvarja z mladostniki.

Lepo bodi. :sonček:
Darja
Uporabniški avatar
Darja
spec. psihoterapije transakcijske analize
 
Prispevkov: 132
Član od: tor. 13.apr.2010 18.07

Re: Prosim za pomoč, nujno! Potrebujem strokovno mnenje, pomoč, odgovor!!!

Odgovor Tolkien čet. 17.nov.2011 22.17

Zakaj pa se Vam zdi da bi lahko notri prišel kot zdravnik in ne kot pacient?

A je možnost da se mi bo na koncu še kje v glavi ''sfuzlalo'' ? Drugače pa malo mi je nerodno it h psihiatru, že nasploh h osebnemu zdravniku po napotnico za psihiatra?

Drugače em... kaj pa kakšen pogovor s psihologom, npr. Šolski psiholog?
Tolkien
 
Prispevkov: 3
Član od: sr. 16.nov.2011 17.41

Re: Prosim za pomoč, nujno! Potrebujem strokovno mnenje, pomoč, odgovor!!!

Odgovor Darja čet. 17.nov.2011 23.18

Tolkien, živjo.

Verjamem, da ti je nerodno iti k osebnemu zdravniku oz. psihiatru, vendar je to eden od načinov, da ugotoviš, kaj se dogaja s teboj. Lahko se naročiš tudi pri psihoterapevtu, vendar so v večini primerov samoplačniški. Negotovost velikokrat prinaša s seboj veliko strahu in nenehnih samospraševanj, zato je včasih bolje, če se soočimo s tem, kar se nam dogaja.
Strokovnjaki, ki se ukvarjajo z mladimi, se vsak dan srečujejo z različnimi stiskami mladih, zato ti bodo prisluhnili, predvsem pa ti bodo pomagali pri premagovanju stiske.

Lahko poskusiš tudi s šolskim psihologom, vendar ne vem, če so dovolj usposobljeni. Morda ti pa lahko priporoči strokovnjaka, ki se ukvarja z mladostniki.

... Zakaj pa se Vam zdi da bi lahko notri prišel kot zdravnik in ne kot pacient? ... sicer se ne ukvarjam s psihoterapijo mladostnikov, vendar na podlagi mojih izkušenj in tvojega pisma sklepam, da ne gre za kakšno resno psihično bolezen, zaradi katere bi bil lahko hospitaliziran.

Držim pesti. :)
Darja
Uporabniški avatar
Darja
spec. psihoterapije transakcijske analize
 
Prispevkov: 132
Član od: tor. 13.apr.2010 18.07

Re: Prosim za pomoč, nujno! Potrebujem strokovno mnenje, pomoč, odgovor!!!

Odgovor Tolkien pet. 18.nov.2011 14.18

Oh okej... Hvala za pesti :) drugače pa bom poiskal pomoč.
Tolkien
 
Prispevkov: 3
Član od: sr. 16.nov.2011 17.41


Vrni se na Strokovnjak odgovarja in svetuje

Kdo je prisoten

Po forumu brska: (ni prijavljenih) in 1 gost