slika1

Ponovno odkrijte sebe!

jazsemvredu-naslovna2

Življenje brez strahu!

jazsemvredu-naslovna3
obupana...zacarani krog... • Strokovnjak odgovarja in svetuje • Psihoterapija forum

obupana...zacarani krog...

Odgovori, svetovanje, komentarji strokovnjaka

obupana...zacarani krog...

Odgovor lucka_lucii sr. 13.avg.2014 23.41

Pozdravljeni, moje ime je Lucija stara sem 18 let in sem se znašla v začaranem krogu iz katerega ne znam ven :( . Zato vas prosim za pomoč ... Bilo je novo leto ko me je fant v katerega sem se zaljubila saj je bil ravno takšni kot sem si ga zamislila žev otroštvu vprašal. Ta fant je res fant od fare vsakič mi prinese šopek ali kakršno koli darilo, ko se srečava . Pri njem me že vsi poznajo in so me že vzeli za svojo. V njegovi družbi in v družbi sorodnikov se počutim odlično . Prav tako sem zelo ponosna ko raztegne svoj meh in razveseli vso občinstvo . Res ga imam rada problem im smo ta da je mogoče vseeno preveč pameten zame in res preveč govori. Ampak tega se človek privadi... Težava je nastala, ko sem se odpravila izobraževanje in tam spoznala čisto preprostega fanta , s katerim je pogovor lepo tekel... Imela sem občutek da mu lahko povem vse.. skupaj sva preživela 14 dni in v teh dneh me je sredi sprehoda in pogovora prekinil s poljubom ... Svet mi je obstal in v želodcu sem čutila močno navezanost... Čez nekaj dni sva imela spolni odnos. Bilo je popolno nikoli se nisem tako uživala v odnosu ... Ko pa sem prišla domov iz dolgega izobraževanja sem se zavedala da sem prevarala svojega fanta... Kateri mi je bil vse do slej popolen, katerega sem sanjala že kot majhna punčka kateri mi je vzel nedolžnost, katera mi je ogromno pomenila saj sem zelo veren človek. Stvari so se začele odvijati zelo čudno postala sem zadircna in najraje sem se videvala z fantom iz izobraževanja on vse ve o vsem.. nato so to začeli opazati domači in se niso strinjali z prijateljevanjem z fantom iz izobraževanja. Mati je reklla da je moj fant edini ki me bo osrečil saj ima denar in visoko izobrazbo.. globoko v sebi pa se vedno čutim razdvojenost...res ne vem kaj naj storim z obema se pogovarjam ... Preko skajpa preko fejsbuka ... In dobesedno igram na dve struni s tem da se en tega zaveda drugi pa ne... Obupala sem popolnoma in nic mi ne narise nasmeha na obraz... Nebi rada koga prizadela in ostala vekomaj sama... Občasno pa imam občutek da mi na srce trka čisto preprosti fant, ki se rad uči in me spodbuja pri vsem, mi svetuje in zna bolje pristopiti k meni... Pomagajte prosim
lucka_lucii
 
Prispevkov: 1
Član od: sr. 13.avg.2014 22.46

Re: obupana...zacarani krog...

Odgovor Nevenka čet. 14.avg.2014 18.08

Pozdravljena, lucka_lucii na našem forumu. Tvoje vprašanje se sliši nekako takole: ali naj izberem srce ali razum :) .

Vem, da ni enostavno, hodiš s fantom, ki je razumsko popoln, poznata se že dolgo, nekako je postal tudi del tvoje družine. Imaš ga rada, verjetno skoraj bolj prijateljsko. Zdaj pa si spoznala nekoga, ki ga čutiš blizu, tako v mislih kot v čustvih. Imaš občutek, da te pozna, z njim je vse enostavno in čudovito. Na eni strani je srce, na drugi odgovornost do fanta, domačih...

Vem, da odločitev ni lahka, še posebej, ker te na nek način usmerjajo tudi tvoje moralne in verske vrednote. Kako bi se odločila, če te ne bi obremenjevalo mnenje staršev in okolice, če se ne bi bala, da boš koga prizadela, če bi poslušala samo sebe in svojo intuicijo? Tu gre zate, ne za tvoje starše in okolico, ne bodo oni živeli s tvojim partnerjem, se pogovarjali in spali z njim. Mogoče rabiš še nekaj časa da se odločiš, morda časa, ko boš malo sama s seboj, brez bližine enega ali drugega, brez njunih kontaktov. Zdaj se zdi, da je vsega preveč, v konfliktu si sama s sabo in vsem, kar se ti dogaja. Razmisli malo o tem, kaj potrebuješ v tem trenutku zase in kje lahko to dobiš. Mogoče to ni odločitev za čez noč...

Želim ti miren večer in modro odločitev --<--@
Nevenka
Uporabniški avatar
Nevenka
spec. psihoterapije transakcijske analize
 
Prispevkov: 703
Član od: tor. 13.apr.2010 18.04
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Strokovnjak odgovarja in svetuje

Kdo je prisoten

Po forumu brska: (ni prijavljenih) in 1 gost