slika1

Ponovno odkrijte sebe!

jazsemvredu-naslovna2

Življenje brez strahu!

jazsemvredu-naslovna3
hmm • Strokovnjak odgovarja in svetuje • Psihoterapija forum

hmm

Odgovori, svetovanje, komentarji strokovnjaka

hmm

Odgovor Calla pet. 18.feb.2011 12.24

Jaz pa sem te dni tudi slabo.. Potrebovala bi pogovor, pa še sama ne vem, koga naj pokličem. Po eni strani si govorim, da bo že nekako, po drugi sem pa vsak dan slabše. Rabim si olajšat dušo, pa še sama ne vem, o čem govorit, samo vem, da me neznansko skrbi, da me ne bi fant pustil, ker sem potrta in na tleh in ne znam razložiti, zakaj. Zato večinoma skrivam to pred njim in pred drugimi. Še terapevtke si ne upam poklicat.. Težko mi je že na forum napisat..
Uporabniški avatar
Calla
 
Prispevkov: 17
Član od: sr. 21.apr.2010 6.32

Re: hmm

Odgovor Nevenka sob. 19.feb.2011 12.33

Pozdravljena, Calla, žal mi je, da se slabo počutiš, obenem pa sem vesela, da si se kljub temu opogumila in napisala sporočilo na forum. Mislim, da je pri tebi vse zelo povezano. Počutiš se slabo, nato te je strah, da bi te zato pustil fant in ker zato pritiskaš nase in skrivaš slabo počutje, se počutiš še slabše... in tako v krogu naprej. Neprestani pritiski nase, kako naj se obnašamo, da bodo drugi zadovoljni z nami, že sami po sebi povzročijo utrujenost. Saj ne zmoremo biti ves čas nekaj, kar nismo. Res pa je tudi, da partnerji, ki nikoli niso imeli takih težav, težko razumejo, kaj se z nami dogaja. Predvidevam, da bi se tvoje počutje močno izboljšalo, če bi tvoj partner vedel, kaj se s tabo dogaja in če bi čutila neko varnost ob tem. Partner, ki te ima rad, te ne bo kar tako pustil zaradi tega. Mogoče bi bilo dobro, če se pogovorita o tem, saj je verjetno zmeden in ne ve, kako ti lahko pomaga. To pa ne pomeni, da se vedno, ko se počutiš slabše, zatečeš k njemu, dobro je, da imaš tudi svoj krog prijateljev, ki te razumejo in so ti v takih trenutkih v oporo.

Lep vikend in veliko sončka za dobro voljo --<--@ --<--@
Nevenka
Uporabniški avatar
Nevenka
spec. psihoterapije transakcijske analize
 
Prispevkov: 703
Član od: tor. 13.apr.2010 18.04
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Strokovnjak odgovarja in svetuje

Kdo je prisoten

Po forumu brska: (ni prijavljenih) in 1 gost