slika1

Ponovno odkrijte sebe!

jazsemvredu-naslovna2

Življenje brez strahu!

jazsemvredu-naslovna3
Z voljo nad depresijo • Depresija • Psihoterapija forum

Z voljo nad depresijo

Depresija - depresivna motnja razpoloženja - "depra";
trajnejše stanje potrtosti, žalosti, nemoči, nihanja razpoloženja ...

Z voljo nad depresijo

Odgovor SunshineGirl ned. 29.jan.2012 20.56

Pozdravljeni.

Sama se redko spravim, kaj napisat na kateri koli forum, kjer so opisane taksne in drugacne tezave, saj se zaradi "zdravljenja" in spoprijemanja s psiho, ne maram zapletati v negativne pogovore. Rada preberem, kaj pozitivnega, kaj kaj bi mi pomagalo. Sama sem 7 mesecev uspešno premagovala anksiozne misli, bila polna energije, potem pa me je spet zabrisalo v tiste dvomljive, negativne prisilne misli, depresivno razpolozenje..in wola..depresija je potrkala na moj dušo. Ker sem po naravi zelo trmasta, sem se dva meseca otepala tablet in mislila, da mi bo uspelo brez njih, saj sem si tako zelo močno želela zanositi. Na tem sva s partnerjem prej delala 4 mesece. Kmalu po tistih nesrečnih jokastih dnevih, ki so bili težki in čemerni ter sem izgubljala energijo in kilograme, so tableti prijeli. A poleg tega sem se ves čas silila in hodila na bliznji hribček, se druzila s kolegi.. hitro mi je uspelo priti ven iz najhujsega, saj sem pridno poslusala tudi terapevtkine nasvete. In juhu.. počutim se fajn.
Zanima me le to, koliko časa, naj bi zdaj jemala tablete. Pol leta ali več, ker jaz si res zelim otročka in vem, da se bom spomladi se boljse pocutila, ko bom na plan spravila svoje kolo in bo gibanje se bolj aktivno. Nisem nekdo, ki bi polezaval in omahoval. Trudim se.. zanima me ali morda pozna kak recept - strokoven ali kakšnega iz izkušenj, kako preprečiti "padec" v depresijo in podobna stanja. Jaz sem trmasta in prisegam na recept: z voljo se vse doseže - alternativne metode- gibanje - prehrana - moč misli.
Zelim vam veliko uspeha in hvala za odgovore.
Uporabniški avatar
SunshineGirl
 
Prispevkov: 7
Član od: sob. 17.apr.2010 22.36

Re: Z voljo nad depresijo

Odgovor mateja pon. 30.jan.2012 14.17

jan.2012 21.56

Pozdravljeni.

Sama se redko spravim, kaj napisat na kateri koli forum, kjer so opisane taksne in drugacne tezave, saj se zaradi "zdravljenja" in spoprijemanja s psiho, ne maram zapletati v negativne pogovore. Rada preberem, kaj pozitivnega, kaj kaj bi mi pomagalo. Sama sem 7 mesecev uspešno premagovala anksiozne misli, bila polna energije, potem pa me je spet zabrisalo v tiste dvomljive, negativne prisilne misli, depresivno razpolozenje..in wola..depresija je potrkala na moj dušo. Ker sem po naravi zelo trmasta, sem se dva meseca otepala tablet in mislila, da mi bo uspelo brez njih, saj sem si tako zelo močno želela zanositi. Na tem sva s partnerjem prej delala 4 mesece. Kmalu po tistih nesrečnih jokastih dnevih, ki so bili težki in čemerni ter sem izgubljala energijo in kilograme, so tableti prijeli. A poleg tega sem se ves čas silila in hodila na bliznji hribček, se druzila s kolegi.. hitro mi je uspelo priti ven iz najhujsega, saj sem pridno poslusala tudi terapevtkine nasvete. In juhu.. počutim se fajn.
Zanima me le to, koliko časa, naj bi zdaj jemala tablete. Pol leta ali več, ker jaz si res zelim otročka in vem, da se bom spomladi se boljse pocutila, ko bom na plan spravila svoje kolo in bo gibanje se bolj aktivno. Nisem nekdo, ki bi polezaval in omahoval. Trudim se.. zanima me ali morda pozna kak recept - strokoven ali kakšnega iz izkušenj, kako preprečiti "padec" v depresijo in podobna stanja. Jaz sem trmasta in prisegam na recept: z voljo se vse doseže - alternativne metode- gibanje - prehrana - moč misli.
Zelim vam veliko uspeha in hvala za odgovore.
SunshineGirl

Draga deklica, SunshineGirl!

Ko sem prebrala tvoj prispevek mi je najprej šinil v glavo podatek, da sta dokazano gibanje in telesna dejavnost enako učinkovita kakor farmakoterapija (zdravila) za zdravljenje depresije. Kar pomeni, da z gibanjem lahko narediš za svoje zdravje ogromno in enako kot s tabletami. Če pa redno obiskuješ terapevtko, ti bo še lažje, sem prepričana.

Glede antidepresivov (AD-ji) in zanositvijo pa takole: noben AD nima dokazano negativnega vpliva na razvoj ploda, vendar pa imajo lahko novorojenčki, katerih mamice so jemale AD-je, odtegnitvene sindrome oz. motnje zaradi povečane koncentracije serotonina ali noradrenalina.
Kot pa kažejo izkušnje, jemlje antidepresive kar precej nosečnic - in če imajo težave in jim zdravilo predpiše zdravnik, ki to področje pozna, je takšna terapija vsekakor umestna. Hude težave mamice, ki se ne bi zdravila, bi lahko bile za plod enako ali še bolj stresne kot zdravila.
Študije na tem področju bi bile neetične, torej jih znanstveniki ne izvajajo. Iz tega razloga ni nekih eksplicitnih podatkov, da bi lahko trdilo: "Tako je ... in nič drugače."

Če ti in tvoj zdravnik presodita, da potrebuješ farmakoterapijo, jo torej lahko dokaj varno jemlješ.
Vsekakor je boljše imeti "zdravo" mamo, ki jemlje AD-je, kakor depresivno mamo, ki ne je AD-jev. Kaj pa ti praviš?

Želim ti veliko sreče, zdravega otročička in čim manj skrbi.
Srečno!

Mateja, mag. farm.
mateja
 
Prispevkov: 35
Član od: sr. 18.avg.2010 15.11


Vrni se na Depresija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: (ni prijavljenih) in 0 gostov