slika1

Ponovno odkrijte sebe!

jazsemvredu-naslovna2

Življenje brez strahu!

jazsemvredu-naslovna3
Bolje se počutim ko vidim, da je nekdo na slabšem • Čustva, čustvena zrelost, čustvena inteligenca • Psihoterapija forum

Bolje se počutim ko vidim, da je nekdo na slabšem

Čustva, čutenje, empatija, sočutje, obvladovanje jeze ... čustvena in socialna inteligenca.

Re: Bolje se počutim ko vidim, da je nekdo na slabšem

Odgovor Valdi tor. 27.sep.2011 10.05

Da se mi moje tegobe zdijo lažje vedoč da gre nekomu še težje, pride še posebej do odraza, kadar sem pod vplivom čustev. Upam da bo kaj bolje, sem navezal stik z nekom iz domačega kraja, pa upam da se bo spletel pristnejši stik. Vsaj zame je druženje balzam za dušo.

Nevenka, a srečanja so le vsak drug torek?
Valdi
 
Prispevkov: 113
Član od: pet. 15.apr.2011 4.04

Re: Bolje se počutim ko vidim, da je nekdo na slabšem

Odgovor Nevenka tor. 27.sep.2011 19.55

Pozdravljen, Valdi, obe skupini potekata ob torkih. Za začetek bi ti priporočila manjšo skupino za socialno fobijo, ki šteje do 6 udeležencev, da vidiš, kako se boš počutil tam. Najbolje je, da me kontaktiraš na mail, da se dogovoriva za srečanje pred skupino.

Lepo bodi
Nevenka
Uporabniški avatar
Nevenka
spec. psihoterapije transakcijske analize
 
Prispevkov: 703
Član od: tor. 13.apr.2010 18.04
Kraj: Ljubljana

Re: Bolje se počutim ko vidim, da je nekdo na slabšem

Odgovor Valdi sob. 30.jun.2012 17.24

Nevenka je napisal/-a:Tako lahko takrat, ko smo sami ali nesrečno zaljubljeni ob pogledu na srečen par, začutimo celo paleto najrazličnejših čustev in občutkov, od žalosti, jeze, ljubosumja, obupa, občutka, da se nam dogaja krivica..., želimo si, da bi bilo drugim še slabše, počutimo se manjvredni. Včasih se teh občutkov ustrašimo in mislimo, da ne smemo tako čutiti, kar pomeni še dodatno krivdo in očitanje zraven. Vsa ta paleta raznovrstnih občutkov je popolnoma normalna, vendar je bistvo drugje. Gre za to, da prepoznamo, kaj je pravzaprav naša potreba in kako jo lahko izpolnimo. In če te prav razumem, je tvoja potreba potreba po ljubezni in lepem partnerskem odnosu. In dokler bo ta tvoja potreba nezadovoljena, se boš ob pogledu na zaljubljene parčke počutil žalostnega, morda tudi jeznega, ljubosumnega... Prepričana sem, da bodo vsi ti tvoji občutki izginili, ko se boš tudi sam sprehajal z ljubljenim dekletom z roko v roki mimo drugih parčkov. Takrat jih boš verjetno opazoval čisto drugače. Zato ima tvoja znanka kar prav, kar pa seveda ne pomeni, da se moraš "obesiti" na prvo punco, ki bo prišla mimo. Tvoje potrebe po ljubezni ne bodo izpolnjene v kakršnemkoli odnosu z neko punco, ampak samo v odnosu, kjer boš lahko ljubezen dajal in čustva tudi dobival nazaj.
Zato ti želim, da te bodo tvoja čustva, ki jih občutiš ob pogledu na parčke, spomnila na tvoje neizpolnjene potrebe in vzbudila željo po aktivnosti, ki bo pripeljala do izpolnitve tvojih želja in potreb.

Nocoj grem ven, pa me malo skrbi kaj če me bodo pari okoli spet "iritirali"? Že predvčerajšnjim sem bil zunaj in sem stežka ostal ravnodušen ob pogledih na pare. SIcer mi to že bolje uspeva nadzorovat za razliko od lani, ni pa izginilo. Res ni druge rešitve kot psihoterapija oz. obisk skupine?
Valdi
 
Prispevkov: 113
Član od: pet. 15.apr.2011 4.04

Re: Bolje se počutim ko vidim, da je nekdo na slabšem

Odgovor Valdi pet. 17.avg.2012 9.23

Zanima me tudi, ali gre za patetično dejanje, če se "naslajam" nad tujo nesrečo?
Sicer pa zadnje čase pomagam tem kolegom z nasveti, pa da vidim ali bi jim dejansko uspelo.
Valdi
 
Prispevkov: 113
Član od: pet. 15.apr.2011 4.04

Re: Bolje se počutim ko vidim, da je nekdo na slabšem

Odgovor Nevenka pet. 17.avg.2012 10.17

Pozdravljen, Valdi. Meni se to, o čemer govoriš, ne zdi patetično niti hudobno niti nenormalno, pač pa tako, kot sem ti že rekla, je samo odraz notranje stiske, tvojih želja in potreb. Seveda lahko svetuješ svojim prijateljem, kako in kaj, ampak navadno je bolje, da najprej stvari preizkusimo sami in šele potem svetujemo drugim. Oz. drugače rečeno, tako kot nam razložijo stevardese pred letom: Najprej moraš rešiti sebe, da lahko pomagaš drugim.

Lep dan ti želim --<--@
Nevenka
Uporabniški avatar
Nevenka
spec. psihoterapije transakcijske analize
 
Prispevkov: 703
Član od: tor. 13.apr.2010 18.04
Kraj: Ljubljana

Re: Bolje se počutim ko vidim, da je nekdo na slabšem

Odgovor Valdi ned. 12.mar.2017 14.28

Valdi je napisal/-a:Nocoj grem ven, pa me malo skrbi kaj če me bodo pari okoli spet "iritirali"? Že predvčerajšnjim sem bil zunaj in sem stežka ostal ravnodušen ob pogledih na pare. SIcer mi to že bolje uspeva nadzorovat za razliko od lani, ni pa izginilo. Res ni druge rešitve kot psihoterapija oz. obisk skupine?

Objavil 30. junija 2012. In točno to se je tudi zgodilo, približno 2 uri po objavi. Še danes ne morem pozabiti dveh parov, ki sta se pred mojim nosom poljubljala.
Valdi
 
Prispevkov: 113
Član od: pet. 15.apr.2011 4.04

Re: Bolje se počutim ko vidim, da je nekdo na slabšem

Odgovor aceofs pon. 3.okt.2022 1.31

Valdi je napisal/-a:
Nevenka je napisal/-a:Tako lahko takrat, ko smo sami ali nesrečno zaljubljeni ob pogledu na srečen par, začutimo celo paleto najrazličnejših čustev in občutkov, od žalosti, jeze, ljubosumja, obupa, občutka, da se nam dogaja krivica..., želimo si, da bi bilo drugim še slabše, počutimo se manjvredni. Včasih se teh občutkov ustrašimo in mislimo, da ne smemo tako čutiti, kar pomeni še dodatno krivdo in očitanje zraven. Vsa ta paleta raznovrstnih občutkov je popolnoma normalna, vendar je bistvo drugje. Gre za to, da prepoznamo, kaj je pravzaprav naša potreba in kako jo lahko izpolnimo. In če te prav razumem, je tvoja potreba potreba po ljubezni in lepem partnerskem odnosu. In dokler bo ta tvoja potreba nezadovoljena, se boš ob pogledu na zaljubljene parčke počutil žalostnega, morda tudi jeznega, ljubosumnega... Prepričana sem, da bodo vsi ti tvoji občutki izginili, ko se boš tudi sam sprehajal z ljubljenim dekletom z roko v roki mimo drugih parčkov. Takrat jih boš verjetno opazoval čisto drugače. Zato ima tvoja znanka kar prav, kar pa seveda ne pomeni, da se moraš "obesiti" na prvo punco, ki bo prišla mimo. Tvoje potrebe po ljubezni ne bodo izpolnjene v Zumbalicious crew kakršnemkoli odnosu z neko punco, ampak samo v odnosu, kjer boš lahko ljubezen dajal in čustva tudi dobival nazaj.
Zato ti želim, da te bodo tvoja čustva, ki jih občutiš ob pogledu na parčke, spomnila na tvoje neizpolnjene potrebe in vzbudila željo po aktivnosti, ki bo pripeljala do izpolnitve tvojih želja in potreb.

Nocoj grem ven, pa me malo skrbi kaj če me bodo pari okoli spet "iritirali"? Že predvčerajšnjim sem bil zunaj in sem stežka ostal ravnodušen ob pogledih na pare. SIcer mi to že bolje uspeva nadzorovat za razliko od lani, ni pa izginilo.cbd trgovina Res ni druge rešitve kot psihoterapija oz. obisk skupine?


poglej na svet iz svoje dobre prespektive, tudi ce ni velika ne pozabi stvari v katerih si dober, mogoce se nisi nasel ljudi ki bi to cenili
aceofs
 
Prispevkov: 16
Član od: tor. 26.jul.2022 13.51

Prejšnja

Vrni se na Čustva, čustvena zrelost, čustvena inteligenca

Kdo je prisoten

Po forumu brska: (ni prijavljenih) in 1 gost