slika1

Ponovno odkrijte sebe!

jazsemvredu-naslovna2

Življenje brez strahu!

jazsemvredu-naslovna3
Ponovoletno počutje • Depresija • Psihoterapija forum

Ponovoletno počutje

Depresija - depresivna motnja razpoloženja - "depra";
trajnejše stanje potrtosti, žalosti, nemoči, nihanja razpoloženja ...

Ponovoletno počutje

Odgovor joinmeinlife ned. 9.jan.2011 16.26

Hoj vsem skupaj.

Morda se z istimi mislimi ukvarja še kdo tu gor... Bom vesela še kakšnega mnenja, pogleda. :)
Že od decembra razmišljam o vsej tej evforiji okoli novega leta, praznovanj, čestitk ipd. Na nek način je vse skupaj itak že vse videno, doživeto, a se mi zdi, da vsak december začenjamo vedno znova. Mogoče ravno to potrebujemo, po drugi strani pa mi je odveč, da se pričakuje, da si ves čas vesel, nasmejan in prešerne volje. Zakaj? Končno se je nekdo spomnil, da je 1. jan. začetek leta in ga treba proslavit. In vsi proslavljamo. Če se ne vklopiš v igro "veseli december", si lahko hitro označen kot depresiven. :( Ali pa mogoče samo nočeš slediti nečemu ali nekomu? Ne vem, razmišljam naprej :kaj čem:
:sonček: :razmišljam:
joinmeinlife
 
Prispevkov: 22
Član od: sob. 15.maj.2010 14.52

Re: ponovoletno počutje

Odgovor marjetica tor. 11.jan.2011 8.25

Pozdravljena!

Jaz pa sem zasledila tvojo objavo in ti takoj odgovarjam: pri meni je tako, poleg tega, da se že 8 let bojujem z depresijo, da..v času veselega Decembra (no, ne vem, po čem naj bi se to sklepalo, da je... :jao ..razen tega, da
se na veliko zapravlja in žurira ali obišče sorodnike..!) se ne počutim prav nič LOL ali kaj posebnega dobro, oz.
nasprotno, takrat me daje neko bolj slabo počutje, ker vidim, da ljudje sploh pretiravajo v vsem, potem pa to
obžalujejo...Jaz sem sicer že po naravi skromna in preračunljiva punca, sicer pa rada delim stvari in misli z drugimi ali tudi ti morajo biti kar se da na moji "razumski" ravni, tako da..če opazim, da mi lokacija, ljudje ali okoliščine ne sutrezajo, se raje premaknem in se ne pretvarjam v drugo osebnost, ker nisem...

Ponosna sem, na to kar sem! --<--@ Pa ti?


Marjetica
marjetica
 
Prispevkov: 3
Član od: čet. 16.dec.2010 15.18

Re: ponovoletno počutje

Odgovor Mandala tor. 11.jan.2011 11.14

Hej pupe,

no, jaz sem tale december preživela dokaj mirno kar se tiče obiskov, nakupovanja ipd. Ne delam s tega en "big deal". Se učim, da ne počnem reči za katere drugi mislijo, da jih moraš in predvsem za reči, za kateer jaz mislim, da jih moram. Radiram to besedo iz mojega slovarja :D

Žalosti tudi mene, da je toliko ljudi, ki se ukvarjajo z nakupovanjeim in zapravljanjem za stravi, ki jih pravzaprav ne potrebujemo. Majhne malenkosti štejejo :)

Ponosna na to, kar sem, ja. Bravo Marjetica :jupi
Mandala
 
Prispevkov: 8
Član od: pon. 6.dec.2010 14.22

Re: ponovoletno počutje

Odgovor Calath tor. 11.jan.2011 13.50

joinmeinlife je napisal/-a:Če se ne vklopiš v igro "veseli december", si lahko hitro označen kot depresiven.



Tudi prav, kajne ;)
Meni bi bilo v tem primeru čisto vseeno, če bi si to mislili o meni...

V službi so se sodelavci in sodelavke zmenili, da gredo ven... jaz pa sem rekel, da nisem preveč družaben in da ne grem.
In je potem ena sodelavka, ko so se menili kam in kdaj, rekla pred vsemi: "Kdor pride pride, ostali pa naj se jebejo!"

Seveda je letelo name... Pa kaj potem, prav dol mi visi, kaj si mislijo drugi, če meni tako odgovarja :) :)

:žleht: :dežnik: :sonček:
Uporabniški avatar
Calath
 
Prispevkov: 44
Član od: čet. 6.maj.2010 17.36

Re: ponovoletno počutje

Odgovor joinmeinlife tor. 11.jan.2011 18.41

Hoj.
Thnx vsem za vaše poglede. Se ne počutim več tako osamljeno v svojih razmišljanjih.
In, marjetica, ja, sem ponosna nase. Kot mi je kazalo to življenjo pred 10, 15 leti, se mi dans zdi, da sem dosegla nemogoče. Nekaj, kar si sploh nisem upala včasih sanjati. A sem tuki in preživela vse. :sonček: :zvezdica:
Lepo se mejte. :)
joinmeinlife
 
Prispevkov: 22
Član od: sob. 15.maj.2010 14.52

Re: Ponovoletno počutje

Odgovor vanesa ned. 28.avg.2011 22.09

HeiŁaa.. Vidim da tukaj pišete o depresiji. Če koga kaj zanima o tem , mu lahko povem iz izkušenj, ker sem jo dobila pri 10 letih..in ponovila se mi je 2x ( v ne tako hudi obliki kot prvič ).. tako da,kar vprašajte..vse odgovorim..sedaj sem stara 15 let. :)
vanesa
 
Prispevkov: 2
Član od: ned. 28.avg.2011 22.05


Vrni se na Depresija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: (ni prijavljenih) in 2 gostov

cron