slika1

Ponovno odkrijte sebe!

jazsemvredu-naslovna2

Življenje brez strahu!

jazsemvredu-naslovna3
Praznina • Anksioznost - tesnoba, anksiozne motnje • Psihoterapija forum

Praznina

Stanje živčne napetosti: tesnobnost, trema, napetost, živčnost, strah, zaskrbljenost ...
generalizirana anksiozna motnja, socialna anksioznost, posttravmatska stresna motnja (PTSM), obsesivno kompulzivna motnja (OKM) ...

Praznina

Odgovor Terraner čet. 2.dec.2010 21.02

A kdo od vas kdaj začuti tako praznino oz. osamljenost da to že prestopi prag bolečine?
Terraner
 
Prispevkov: 3
Član od: tor. 13.apr.2010 22.07

Re: Praznina

Odgovor iron maiden čet. 2.dec.2010 21.26

praznino sem uspešno zapolnila z depresijo. mi ni dolgčas. vedno neki dogaja. da se ni treba aktivirat.
a ni res?
iron maiden
 
Prispevkov: 40
Član od: ned. 31.okt.2010 17.51

Re: Praznina

Odgovor Hator pon. 27.dec.2010 21.57

Mi je znan tale občutek, vedno se mi je zdelo zanimivo, kako ob žalosti ali osamljenosti čutim bolečino v kosteh oz rokah.
Uporabniški avatar
Hator
 
Prispevkov: 15
Član od: tor. 13.apr.2010 19.26

Re: Praznina

Odgovor Terraner sob. 29.jan.2011 0.37

Ponovno doživljam to praznino zato dodajam tole:

Zaradi serije dogodkov o katerih pa v bistvu podrobneje nisem pripravljen govoriti sem ta trenutek še posebej osamljen. Imam ta občutek zavrnitve, neizpolnjene potrebe po druženju. In kakorkoli se bo to slišalo nasprotujoče, navkljub tej velikanski osamljenosti pa se ne morem pripravit do tega da bi s kom vstopil v kontakt pač zaradi dveh bistvenih razlogov in sicer:
1. ker sem se naučil bat zavrnitve
2. ker si neprestano ustvarjam scenarij da koga nadlegujem
No in ravno ta druga točka se je danes celo potrdila kar je dokončno sprožilo to reakcijo skoraj popolne osamljenosti oz. prej omenjeni občutek zavrnitve, skratka da sem ostal na "cedilu".

@Hator: In ja, pride celo tako daleč da je bolečina čutna na fizični ravni ali v kosteh in rokah ali kot neznosna utrujenost ali kot povišana temperatura.
Terraner
 
Prispevkov: 3
Član od: tor. 13.apr.2010 22.07

Re: Praznina

Odgovor Nevenka pon. 31.jan.2011 14.24

Pozdravljen, Terraner, občutek, da smo zavrnjeni, prav gotovo ni prijeten. Zelo pomembno je, da se zavedaš, da nisi bil zavrnjen ti sam, kot oseba, ampak si je tisti, ki si ga kam vabil, samo "drznil" izraziti svojo željo oz. potrebo, da se mu tisti trenutek nekaj ne ljubi, da nima časa oz. bi rad počel nekaj drugega. Bistveno je, da se naučiš to dvoje ločiti med sabo. Seveda je neprijetno in nas nekoliko zbode, ko kdo zavrne druženje z nami, ampak s tem ne zavrne nas. Samo sebe posluša, sebe in svoje potrebe postavi pred druge, v tem primeru pred nas, kar je dobro in zanj edino pravilno. Včasih pač naše potrebe v nekem trenutku niso enake. In to je vse, vse ostalo so naše projekcije iz preteklosti, večinoma otroštva, zaradi katerih se odločimo, da se bomo takrat počutili slabo.

Veliko poguma za nova druženja ti želim :pomezik:
Nevenka
Uporabniški avatar
Nevenka
spec. psihoterapije transakcijske analize
 
Prispevkov: 703
Član od: tor. 13.apr.2010 18.04
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Anksioznost - tesnoba, anksiozne motnje

Kdo je prisoten

Po forumu brska: (ni prijavljenih) in 0 gostov