slika1

Ponovno odkrijte sebe!

jazsemvredu-naslovna2

Življenje brez strahu!

jazsemvredu-naslovna3
Trudim se • Naše otroštvo • Psihoterapija forum

Trudim se

O izvorih težav, temeljih, ki so nas oblikovali v zgodnjem otroštvu - iskanje vzrokov, vzgibov, zametkov naših težav in strahov.

Trudim se

Odgovor Marija58 tor. 8.sep.2015 10.05

Pozdravljeni

Sem vesela, da sem dobila ta forum.
Ne mislim vam jamrat, rada bi si olajšala dušo.
Krivično se mi zdi, ker sem bila v otroštvu zelo sama, brez osebe od katere bi se učila
najbolj osnovnih stvari za življenje, ker so mi starši zgodaj umrli.
Težko mi je bilo odraščat, vedno sem se trudila, da bi postala boljša in še vedno se trudim.
Nimam več ožjih sorodnikov, ki so bili do mene dobri.
Z daljnimi sorodniki pa kar ne morem navezat stikov. Saj imam dobrega moža, toda kdaj me zagrabi žalost in
zelo močno pogrešam kakega sorodnika s katerim bi se obiskovali in praznovali rojstne dneve.
Trudim se dobro razmišljat.
Marija58
 
Prispevkov: 2
Član od: tor. 8.sep.2015 9.39

Re: Trudim se

Odgovor Nevenka čet. 10.sep.2015 7.40

Pozdravljena, Marija na našem forumu. Žal mi je, da ste bili v otroštvu tako sami in da nimate nobenih bližnjih sorodnikov. Verjetno vam ni bilo lahko.

Ravno zato bi bili lahko nase še bolj ponosni, saj ste se razvili v pogumno in trdno osebo z željo po osebni rasti. Poleg tega vam je uspelo celo zgraditi lep partnerski odnos in to brez nekega zgleda iz otroštva. Že samo to je lahko dovolj za veselje in zadovoljstvo v življenju. In verjetno imate tudi družino oz. otroke.

Iz vašega sporočila pa sem začutila osamljenost. Verjamem, da pogrešate nekoga, ki bi bil del vaše primarne družine, ampak problem je verjetno zgodba, ki si jo pripovedujete celo življenje. Namreč zgodba o ženski, ki je prezgodaj izgubila starše in svojo družino in bila celo življenje sama. Taka zgodba v vas zbuja občutke žalosti, krivice, razočaranja in osamljenosti. Ampak ta ista zgodba bi se lahko glasila tudi drugače. Lahko bi pripovedovala o pogumni mladi ženski, ki se je že v otroštvu naučila poskrbeti zase in se še naprej razvija v zdravo veselo osebo, o ženski, ki je ustvarila svojo družino in vanjo vnesla veliko topline... Taka zgodba bi verjetno v vas vzbujala več veselja, radosti in ponosa, pa je prav tako čisto resnična, ni tako?

Rojstne dneve je sicer lepo praznovati z sorodstvom, ravno tako lepo pa jih je praznovati tudi s prijatelji in možem, ki je sedaj vaša družina. Družino, ki nas razveseljuje in napolnjuje, lahko ustvarimo sami, če smo bili v otroštvu zanjo prikrajšani. Marija, v vašem življenju je veliko lepih stvari, ki jih morda ne vidite, vam pa svetujem, da se jih naučite opaziti. Morda si jih enkrat napišite, še bolje bi bilo, ko bi si jih poiskali in napisali vsak dan, pa bi mogoče vaše misli preusmerili iz dežja na sonček. In sončka je okoli nas veliko, verjemite...

Želim vam prijeten dan --<--@
Nevenka
Uporabniški avatar
Nevenka
spec. psihoterapije transakcijske analize
 
Prispevkov: 703
Član od: tor. 13.apr.2010 18.04
Kraj: Ljubljana

Re: Trudim se

Odgovor Marija58 čet. 10.sep.2015 12.32

Hvala lepa Nevenka za vzpodbudo.
Marija58
 
Prispevkov: 2
Član od: tor. 8.sep.2015 9.39

Re: Trudim se

Odgovor Polona Godec ned. 10.apr.2022 21.33

Živjo. Če omogočate navezovanje stikov, bi se z veseljem povezala z Marijo 58. Imam podobne izkušnje iz otroštva in začenjam pot svoje družine.
Hvala.
Polona
Polona Godec
 
Prispevkov: 1
Član od: ned. 10.apr.2022 21.28

Re: Trudim se

Odgovor Nevenka sr. 13.apr.2022 9.21

Pozdravljena, Polona,

ta forum je anonimen in brez dovoljenja uporabnika vam žal ne morem posredovati stika. Morda se bo Marija sama javila, ko bo videla vaše sporočilo, pa ji potem na forum napišete kakšen svoj kontakt.

Vse dobro vam želim
Nevenka
Uporabniški avatar
Nevenka
spec. psihoterapije transakcijske analize
 
Prispevkov: 703
Član od: tor. 13.apr.2010 18.04
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Naše otroštvo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: (ni prijavljenih) in 0 gostov