slika1

Ponovno odkrijte sebe!

jazsemvredu-naslovna2

Življenje brez strahu!

jazsemvredu-naslovna3
Ankdioznosti zarad nesprejemanje neostvarjenih želji • Anksioznost - tesnoba, anksiozne motnje • Psihoterapija forum

Ankdioznosti zarad nesprejemanje neostvarjenih želji

Stanje živčne napetosti: tesnobnost, trema, napetost, živčnost, strah, zaskrbljenost ...
generalizirana anksiozna motnja, socialna anksioznost, posttravmatska stresna motnja (PTSM), obsesivno kompulzivna motnja (OKM) ...

Ankdioznosti zarad nesprejemanje neostvarjenih želji

Odgovor newme ned. 26.avg.2018 1.09

Pozdravljeni,

Mam že nekaj časa problem v zvezi in to je zarad različna želja ob prihodnosti(kam bova živeli).
Skupaj sva nekaj več kot 3 letih ,in sicer 1 pa pol živiva skupaj v južni Italiji.Jst sem tujka ki je prej živela v Sloveniji in ki je bla moja želja o prihodnosti . V zadnjem letu sem dojela da je depresija vplivala na velik stvari v mojem življenju ,in tudi posebej v konflikte s partnerju. Začela sem uporabljat naravni zdravila,vitamine in minerale ki so omogočile naj se počutim zelo dobr ,zadovolna in srečna zarad vsakdajni majhni stvari ,in vbistvo kreganje med nami ni več (oz mogoče enkrat na mesec,vendar ne tak hudo kot prej). Velik stvari so se uredili počasi ,vendar je le ena stvar ki me še zmeraj prizadeni. In sicer to je da sem včasih zelo nostalgična o Sloveniji,in imam zelo željo pridit nazaj . Tudi se mi pojavi takrat jezo do partnerja ,ker vbistvo sem zarad njegovo nesoglasje prišla v njegovo mesto,kjer se ne morem zamisliti do konc življenja. Ujema me paniko in obupanost ,in menim da se mi tokrat depresijo javlja zaradi tega razloga,in ne kot prej kadar sem jokala in nisem vedla zakaj .Poskusila sem vse da bom pozabila na mojo željo o prihodnostjo v Sloveniji ,vendar nikakor ne gre. Ne vem če sem obsesivna ,ali je to realna ljubezen do eno državo.
Od drugo stran z partnerjem se ujemava v veliko stvari ,vendar včasih se mi zdi da je zarad tega k sem prišla tukaj ,mojo depresijo postalo večjo. In me kr prizadeni ,da partner pravi da je to edina stvar k on ne more narest ,in to je da pusti tukaj stvari in da se preseliva nazaj ... Bojim se da nimam velik možnosti in rešitve ,v Sloveniji ne vem če bi lahk dobila stalno službo in uspela zrihtat papirje, v mojo državo že prej nisem vidla prihodnost,tukaj pa tudi ne. Strah me le da bom naredila veliko napako če pustim partnerja,ker je vreden ljubezni...vendar ne poznam drug način...zdi se mi da bo celo življenje tko...da se bo občasno pojavili te panični napadi,anksioznosti ,nostalgiji in jezo...

Prosim za kakšennasvet,
Lp
newme
 
Prispevkov: 4
Član od: sr. 18.jul.2018 12.28

Re: Ankdioznosti zarad nesprejemanje neostvarjenih želji

Odgovor Nevenka čet. 30.avg.2018 12.41

Pozdravljeni,

naše življenje je večinoma takšno, da moramo neprestano sprejemati neke odločitve in se včasih tudi čemu odpovedati. Mislim, da vaši simptomi anksioznosti ali depresije v Sloveniji ne bodo nič manjši, ker boste potem pač v konfliktu s seboj zaradi tega, ker boste prekinili s partnerjem.

Poleg tega tudi nisem prepričana, da so težave zaradi tega, ker živite v deželi, s katero niste najbolj zadovoljni. Mogoče bi bilo lahko prav vse v redu, vi bi pa imeli še vedno simptome.
Zato jaz na vašem mestu ne bi kar pustila partnerja, s katerim se dobro razumeta ali delala na vrat na nos kakšnih hudih življenjskih sprememb dokler res niste prepričani, da potrebujete ravno to in da boste potem super zadovoljni.
Mislim da bolj kot to potrebujete spremanje, da nekateri simptomi pač trajajo nekaj časa in se odzivajo na naše notranje konflikte, ne toliko na zunanjo situacijo. Verjetno boste pri tem potrebovali pomoč, zato vam predlagam, da še pred kakršnimikoli odločitvami poiščete psihoterapijo in najprej ugotovite, kaj se zares dogaja.

Vse dobro
Nevenka
Uporabniški avatar
Nevenka
spec. psihoterapije transakcijske analize
 
Prispevkov: 703
Član od: tor. 13.apr.2010 18.04
Kraj: Ljubljana

Re: Ankdioznosti zarad nesprejemanje neostvarjenih želji

Odgovor newme čet. 30.avg.2018 23.40

Nevenka je napisal/-a:Pozdravljeni,

naše življenje je večinoma takšno, da moramo neprestano sprejemati neke odločitve in se včasih tudi čemu odpovedati. Mislim, da vaši simptomi anksioznosti ali depresije v Sloveniji ne bodo nič manjši, ker boste potem pač v konfliktu s seboj zaradi tega, ker boste prekinili s partnerjem.

Poleg tega tudi nisem prepričana, da so težave zaradi tega, ker živite v deželi, s katero niste najbolj zadovoljni. Mogoče bi bilo lahko prav vse v redu, vi bi pa imeli še vedno simptome.
Zato jaz na vašem mestu ne bi kar pustila partnerja, s katerim se dobro razumeta ali delala na vrat na nos kakšnih hudih življenjskih sprememb dokler res niste prepričani, da potrebujete ravno to in da boste potem super zadovoljni.
Mislim da bolj kot to potrebujete spremanje, da nekateri simptomi pač trajajo nekaj časa in se odzivajo na naše notranje konflikte, ne toliko na zunanjo situacijo. Verjetno boste pri tem potrebovali pomoč, zato vam predlagam, da še pred kakršnimikoli odločitvami poiščete psihoterapijo in najprej ugotovite, kaj se zares dogaja.

Vse dobro
Nevenka



Pozdravljeni,

Kaj mislite z tem: "Mislim da bolj kot to potrebujete spremanje, da nekateri simptomi pač trajajo nekaj časa in se odzivajo na naše notranje konflikte, ne toliko na zunanjo situacijo. "?

Jst mislim da je v tem težava ker prej kadar sem bila depresivna ,sem jokala in nisem vedla zakaj ..Al pa sem bla zarad tega ker nisem imela prijateljice ob kateri bi lahk zaupala,in sicer sem bla velik časa sama,osamljena. Vendar v ljubljani sem občutila mir ,harmonijo in je bla moj življenski san ostati zavedno. V tem sem bla skoz prepričana.

Zdej od kadar sem začela jemljati te naravne zdravila ,so vseh stvari ki so me delali depresivna zginili,vendar le to zvezi Sloveniji ni. To ni dober razlog?
Kaj bi lahko bili te "notranje konflikte" ,če ne to?

Zaenkrat nisem v moji državi ,in ne morem iti na psihoterapiji,zato Vam prosim na odgovor.
Lp
newme
 
Prispevkov: 4
Član od: sr. 18.jul.2018 12.28

Re: Ankdioznosti zarad nesprejemanje neostvarjenih želji

Odgovor Nevenka ned. 2.sep.2018 12.11

Pozdravljeni,

normalno je, da se človek, ki si nekaj želi, pa tega ne more imeti, počuti razdvojeno in slabo. Če ima v tem času težave z anksioznostjo, se bodo pač ti simptomi povečali. In tega se je treba zavedati. Očitno se boste morali v vašem življenju nečemu odpovedati, ali življenju v Sloveniji ali pa fantu in to je verjetno težka odločitev za vas, odtod prihaja tudi slabše počutje. Tukaj vam jaz ne morem kaj pametnega svetovati, vaše počutje je pač posledica tega konflikta v vas oz. zunanjih razmer in verjetno, ko se boste nekaj odločili in ne več sanjali ali hrepeneli po nečem drugem, se bo umirilo tudi vaše počutje.

Vse dobro
Nevenka
Uporabniški avatar
Nevenka
spec. psihoterapije transakcijske analize
 
Prispevkov: 703
Član od: tor. 13.apr.2010 18.04
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Anksioznost - tesnoba, anksiozne motnje

Kdo je prisoten

Po forumu brska: (ni prijavljenih) in 0 gostov

cron