slika1

Ponovno odkrijte sebe!

jazsemvredu-naslovna2

Življenje brez strahu!

jazsemvredu-naslovna3
brez prijateljev • Socialna fobija • Psihoterapija forum

brez prijateljev

Socialna fobija, socialna anksioznost ...

brez prijateljev

Odgovor izkloplena čet. 15.nov.2012 18.47

Sem čisto brez prijateljev. Zdravim se tudi za depresijo, imela naj bi malo socialne fobije. Težko se vključim v skupino, navežem stike z ljudmi, pri sebi pa opažam da jih še težje vzdržujem - tako da npr. nimam stikov s sošolkami iz osnovne šole, za kar mi je zdaj kar malo žal. Stalno niham med tem, da mi je tako "čisto v redu" in obdobji ko si družbe želim, pa si je seveda nisem sposobna najti.
Stara sem 26 let, sem še študentka iz gorenjske, dneve pa preživim večinoma pred računalnikom ali pa peljem vn psa. Včasih se zdim sebi zelo čudna ;) - Ko berem na internetu diagnoze, se v marsičem prepoznam, tako da bi npr. imela lahko aspergerjev sindrom,... Tega sicer še nisem omenjala svoji psihiatrinji.

Ne vem tudi zakaj bi se kdo res hotel družiti z mano, saj nisem dobra za bit v družbo, če imam depresijo, sploh pa se težko sprostim. Vseeno pa si želim, da bi imela kdaj prijateljico za iti ven v kino, na koncert,...
Ne vem če ima kar sem napisala sploh kaj smisla, pa vseeno ;)
izkloplena
 
Prispevkov: 5
Član od: pet. 5.okt.2012 23.43

Re: brez prijateljev

Odgovor Nevenka čet. 15.nov.2012 22.50

Pozdravljena, Izkloplena, pri tebi gre najbrž res za socialno anksioznost, ker praviš, da ti je v družbi težko oz. da težko navežeš stike in se večinoma zadržuješ doma. Osebe s to težavo navadno mislijo o sebi, da so slabe, neustrezne in neprimerne za druženje in si poglede, besede in gibe drugih razlagajo kot obsojanje in zasramovanje. To je večinoma posledica kakšnega dogodka v zgodnjih šolskih letih ali tega, da nas v teh nežnih letih prizadene ravnanje vrstnikov. Včasih pa svoje prispevajo tudi starši s pretiranim poudarjanjem pomena okolice in njenega gledanja na naša dejanja. Pogosto se socialni fobiji pridruži tudi depresija ali pa je obratno. Vsekakor gre za to, da sta tako depresija kot socialna fobija precej neprijetni motnji, vendar se jih da pozdraviti. Pri socialni fobiji se zelo dobro obnese kombinacija individualne in skupinske psihoterapije, kjer lahko v varnem okolju spoznavamo svoje vzorce vedenja, mišljenja in čustvovanja in svoje strahove.
Predvsem pa ti svetujem, da prenehaš z iskanjem diagnoz po internetu. Tam se namreč lahko najdemo praktično v vsaki še tako grozni diagnozi, ki pa je večinoma daleč od resnice. Zaupaj svoji psihiatrinji, povej ji za svoje občutke in misli, pa bo ona že znala oceniti, kaj je s tabo in kako naj ti pomaga. Seveda pa bi bila zate zelo koristna tudi vključitev v kakšno obliko psihoterapije.

Želim ti prijeten večer in mirno noč
Nevenka
Uporabniški avatar
Nevenka
spec. psihoterapije transakcijske analize
 
Prispevkov: 703
Član od: tor. 13.apr.2010 18.04
Kraj: Ljubljana

Re: brez prijateljev

Odgovor Mony72 sr. 16.jul.2014 10.10

Če se želiš družbe in če jo še nisi najdla...lahko kakšno rečeva. Sem pa iz Kranja in rada bi si našla kakšno prijateljico.
Mony72
 
Prispevkov: 4
Član od: tor. 13.avg.2013 14.12

Re: brez prijateljev

Odgovor nekogirl sr. 11.nov.2015 11.09

Tudi jaz imam enak problem..
nekogirl
 
Prispevkov: 3
Član od: tor. 10.nov.2015 16.09
Kraj: gorenjska

Re: brez prijateljev

Odgovor sara pon. 30.maj.2016 19.16

Sama sem na istem.
sara
 
Prispevkov: 4
Član od: pon. 30.maj.2016 16.55
Kraj: zgornja Vipavska dolina

Re: brez prijateljev

Odgovor mojcica45 ned. 26.mar.2017 20.05

Tudi jaz si želim najti prijateljice. Imam iste probleme. Sem iz okolice Ljubljane. Lahko mi pišeš, katerakoli, ki želi prijateljico, na mojca4545@gmail.com. Stara sem 31 let.
Uporabniški avatar
mojcica45
 
Prispevkov: 1
Član od: sob. 25.mar.2017 19.35
Kraj: Škofljica

Re: brez prijateljev

Odgovor ime24 čet. 30.nov.2017 1.05

Zanimivo koliko nas ima identične probleme. Če je kdo prisoten še tu na tem forumu, naj mi piše na ZS.. :)
ime24
 
Prispevkov: 5
Član od: čet. 30.nov.2017 1.00

Re: brez prijateljev

Odgovor minip sr. 23.maj.2018 19.28

no se pridružujem "socialnemu" življenju nas takšnih brez.. stara sem 22 let in že 4 leta nimam prijateljev.. sem študentka bivam v študentskem domu, pa ne poznam nikogar, absolutno nikogar.. mogoče je napaka to da sem v domu kjer imamo apartmaje in pa še moje cimre sploh nikoli ni tako da je praktično ne poznam, ostali dve v drugi sobi pa sta itak skos zaprti v sobi.. no torej ja pogrešam imeti nekoga za na kavo, iti ven karkoli.. rada žuram ampak kaj mi to pomaga če nimam s kom da bi kdaj kam šla.. res nekateri pravijo, da jim je bolje brez prijateljev ker imajo družino dovolj.. hm ne vem pri meni to ne drži, niti nimam fanta tako da.. in lahko samo rečem da vsi so mi govorili pojdi študirat to je življenje, zame je to vse prej kot življenje in zabava -.-
tako da punce vas razumem kako vam je.. ;)
minip
 
Prispevkov: 1
Član od: sr. 23.maj.2018 19.22

Re: brez prijateljev

Odgovor vredu tor. 29.jan.2019 16.43

Če kdo želi razširiti svojo socialno mrežo, spoznati novo družbo, prijatelje, naj mi piše na ZS. Najbolje je, če ste iz Lj ali Gorenjske. Lahko sprehod, kavica...se prilagodim :) :)
vredu
 
Prispevkov: 1
Član od: tor. 29.jan.2019 12.56

Re: brez prijateljev

Odgovor pinkunicorn tor. 9.apr.2019 16.00

Mogoče katera še vedno išče družbo, prijateljstvo? Stara sem 23, iz gorenjske :) pišite ZS..
pinkunicorn
 
Prispevkov: 1
Član od: tor. 9.apr.2019 11.05

Naslednja

Vrni se na Socialna fobija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: (ni prijavljenih) in 0 gostov

cron