slika1

Ponovno odkrijte sebe!

jazsemvredu-naslovna2

Življenje brez strahu!

jazsemvredu-naslovna3
težave z anksioznostjo • Anksioznost - tesnoba, anksiozne motnje • Psihoterapija forum

težave z anksioznostjo

Stanje živčne napetosti: tesnobnost, trema, napetost, živčnost, strah, zaskrbljenost ...
generalizirana anksiozna motnja, socialna anksioznost, posttravmatska stresna motnja (PTSM), obsesivno kompulzivna motnja (OKM) ...

težave z anksioznostjo

Odgovor mladoletni pet. 26.feb.2016 16.47

Pozdravljeni
Na ta forum sem se prijavil z razlogom,ker me zanima vaše mnenje.Star sem 17 let. Že od malega sem bil boječ,sramežljiv,ponoči nemiren. V srednji šoli se mi je pojavil majhen problem s spanjem,katerega sem imel samo med tednom,ponavadi iz noči iz nedelja na ponedeljek in iz ponedeljka na torek. Ker sem precej zaskrbljen človek,me je to motilo,vendar sem za vikende ali počitnice spal kot dojenček,zato si s tem nisem preveč belil glave. Pred 3 meseci pa so se problemi povečali in težave s spanjem so postale bolj kronične. Zato sem odšel na posvet k psihologu,ugotovili smo da imam razvito anksioznost,vendar ne v tako hudi obliki. Moji problemi so bili povezani s spanjem,čeprav malo spanja ni vplivalo na mojo zmogljivost v šoli itd., so mi po cele dneve po glavi hodila vprašanja glede spanja(kaj če ne bom več normalno spal?kaj če bom zaradi tega propadel?). Moje skrbi so bile zaman,saj se je stanje bistveno izboljšalo v zadnjem mesecu. Posledično sem začel manj misliti o temu čez dan,zdaj ko sem imel zimske počitnice sem spal najboljše v zadnjih 3 mesecih. Vendar to ni razlog,zakaj vam pišem. pred točno enim tednom so se mi v glavi začele pojavljati vsiljivke v zvezi s spanjem,malo težko je to razložiti,ker v bistvu teh misli nisem razširil in se nisem ponovno začel sekirati za spanje. No kakorkoli, v 2 dneh so se tudi te vsiljivke umirile. pred 5 dnevi pa se je v moji glavi zgodil "BOOM". spomnil sem se dejanj,katere sem storil več let nazaj.To so bila slaba dejanja,s katerimi nisem nikomur škodoval,nihče ne ve zanj,vendar so bila kar se tiče moralnosti nemoralna. Od takrat naprej,ko sem storil ta dejanja,mi je seveda bilo žal, in vsa leta do zdaj sem po redko ponovno mislil na njih,praskal sem se po glavi in razmišljal,kaj sem storil,vendar so misli po 2 minutah izginile in na te stvari sem pozabil. zdaj,ko sem se tega spomnil pred parimi dnevi,pa neprestano mislim nanj in morem priznat da mi kar zbijajo voljo,mislim da je tudi moj spanec na udaru zaradi tega. tudi takrat,ko sem to storil,se nisem sekiral toliko. Psihologu ali komu drugemu tega res ne bi želel povedati,ker se pač vseh skrivnosti ne izda,vsaj bi preizkusil še par alternativ. Prosim vas za vaše mnenje. Je ta zaskrbljenost z mojimi preteklimi dejanji posledica anksioznosti? Oprostite,če je vse na predolgo opisano,hotel sem samo čim bolj razložiti dogajanje v zadnjem obdobju,da bi lažje razumeli.lep pozdrav
mladoletni
 
Prispevkov: 2
Član od: pet. 26.feb.2016 16.11

Re: težave z anksioznostjo

Odgovor Nevenka pet. 26.feb.2016 21.41

Pozdravljen, "mladoletni", na našem forumu.

Vsiljive misli se pogosto pojavijo v času anksioznosti in so ena bolj tečnih in trdovratnih zadev. Predvsem je fino, da se z njimi ne boriš, da misli čim bolj nežno preusmeriš na kaj drugega. Verjetno boš potreboval pomoč psihologa, saj mu ne rabiš razlagati, na kaj točno misliš, povej samo, da se ti zdi, da moraš misliti na to in da te to zelo moti. Navadno so te misli vedno povezane s stvarmi, ki se jih najbolj bojimo ali nas je zaradi njih sram. To so velikokrat misli v zvezi z nasiljem, spolnostjo, predvsem z raznimi temami v vezi s spolnostjo, za katere se nam zdi, da so strašne, nemoralne, nepredstavljivo grozne, nenormalne in tako naprej. Pravzaprav sploh ni pomembna tema teh misli, pač pa samo to, da je ta tema za nas tako rekoč prepovedana.

Kar se tiče spanja, se pa ne sekiraj, telo bo slej ko prej začelo spati in problem prav gotovo ni nevaren. Manj ko se z njim ukvarjaš, bolje bo.

Lep večer:-)
Nevenka
Uporabniški avatar
Nevenka
spec. psihoterapije transakcijske analize
 
Prispevkov: 703
Član od: tor. 13.apr.2010 18.04
Kraj: Ljubljana

Re: težave z anksioznostjo

Odgovor mladoletni sob. 27.feb.2016 16.18

Zahvaljujem se za vaš odgovor. Na srečo nimam večjih težav z anksioznostjo,npr... paničnih napadov,strahu pred ocenami v šoli itd... Phisologu bom predstavil problem ob naslednjem obisku. Bom pa do takrat poskusil telovaditi čim bolj redno kar se da,če se ne motim ima vadba pozitiven učinek na skrbi. Poizkusil bom vse to,s čimer se obremenjujem, razpisati na list papirja. Čez dan pa čim bolj aktiven in v družbi z drugimi
mladoletni
 
Prispevkov: 2
Član od: pet. 26.feb.2016 16.11


Vrni se na Anksioznost - tesnoba, anksiozne motnje

Kdo je prisoten

Po forumu brska: (ni prijavljenih) in 0 gostov

cron