slika1

Ponovno odkrijte sebe!

jazsemvredu-naslovna2

Življenje brez strahu!

jazsemvredu-naslovna3
Bolečine v telesu • Strokovnjak odgovarja in svetuje • Psihoterapija forum

Bolečine v telesu

Vprašajte strokovnjaka kako reševati vaše težave z depresijo;
pomoč, svetovanje, predlogi in komentarji terapevtke za vaš primer.

Bolečine v telesu

Odgovor kentaver tor. 8.dec.2015 21.54

Pozdravljeni,

Že dobra 3 leta se borim z bolečinami v telesu zaradi stresa oziroma rečeno mi je bilo da si bolečino sprožim sama na nezavedni ravni. Ko se mi je to prvič zgodilo je bilo res hudo. Končala sem celo v bolnišnici in z odpustnico,da pravzaprav ni čisto jasno kaj mi je...vedno me začne boleti v trebuhu na desni strani. Bolečina se širi v dimlje in v ledveni del. Ker je to ravno področje polno raznih organov,se vsakič zelo prestrašim ko se to zgodi in tega ne sprejmem kot mojo psiho ampak bolezensko stanje. Zdravnica mi je ze predpisala Cymbalto in dvakrat Eglonyl,ni pa to dolgoročna rešitev,česar se zavedam in bi si rada pomagala,da bi se sama naučila obvladati to bolezen. Sedaj prebolevam že drugo epizodo v letošnjem letu.

Lepo vas prosim če mi lahko svetujete kje naj začnem oziroma kaj bi mi vi priporočili. Hodila sem tudi na psihoterapije 2 meseca, a sem morala prekiniti zaradi finančnih težav.

Hvala za nasvet!
kentaver
 
Prispevkov: 1
Član od: tor. 8.dec.2015 21.46

Re: Bolečine v telesu

Odgovor Nevenka sob. 26.dec.2015 15.55

Pozdravljena, "kentaver", na našem forumu. Najprej se opravičujem zaradi poznega odgovora. Zaradi tehničnih težav namreč forum kar precej časa ni deloval.
Pozorno sem prebrala vaše sporočilo, vendar nisem zasledila nič o tem, če je bilo med jemanjem antidepresivov kaj boljše, oz. če je bolečina izginila. Bolečina, ki jo opisujete, namreč ni najbolj tipična za anksioznost, je pa res, da je lahko tudi kaj takega psihosomatsko.
Malo opazujete, kaj je z bolečino, kadar ste zaposleni oz. intenzivno razmišljate o čem drugem. Kako je ponoči?

Če je bolečina psihosomatska oz. posledica anksioznosti, se bo zmanjšala, ko jo boste sprejeli in se je ne boste več bali. Vzdržujete jo namreč s strahom, da bolečina pomeni resno bolezen.

Na osnovi sporočila vam kaj več ne morem povedati, ker bi bilo vse golo ugibanje.

Želim vam prijeten dan:_)
Nevenka
Uporabniški avatar
Nevenka
spec. psihoterapije transakcijske analize
 
Prispevkov: 703
Član od: tor. 13.apr.2010 18.04
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Strokovnjak odgovarja in svetuje

Kdo je prisoten

Po forumu brska: (ni prijavljenih) in 0 gostov

cron