slika1

Ponovno odkrijte sebe!

jazsemvredu-naslovna2

Življenje brez strahu!

jazsemvredu-naslovna3
'Mravljinčasto' telo • Odnosi v družini • Psihoterapija forum

'Mravljinčasto' telo

Zlorabe (psihične, fizične, spolne), izguba bližnjega -
proces žalovanja ...

'Mravljinčasto' telo

Odgovor Alter_Ego sob. 31.maj.2014 11.07

Pozdravljeni!

Pred dvema dnevoma sem se z mamo hudo sprla. Začela sem hlipati in jokati, potem je moje celo telo obdal grozen 'mravljinčast' občutek, ni se nehalo kakih 20 minut (morda več ali manj). Kaj je to?

Prvič v življenju se mi je to zgodilo, je pa res, da me je ta prepir zelo prizadel.
Alter_Ego
 
Prispevkov: 5
Član od: tor. 6.maj.2014 17.36

Re: 'Mravljinčasto' telo

Odgovor Nevenka sob. 31.maj.2014 21.11

Pozdravljena, Alter_Ego na našem forumu. Mravljinčasto telo, ki se je pojavilo po prepiru z mamo, je najverjetneje odziv tvojega telesa na različne občutke, ki so se ti pojavili po prepiru, strah, jeza morda hud občutek krivde, žalost... Zelo možno je, da se bo ta občutek pojavil še kdaj, ko boš v stresu, najpomembneje pa je, da se ga ne ustrašiš in ne začneš dramatizirati in analizirati. Mravljinci so pač samo mravljinci, ne bolijo, nič ti ne morejo, ne onemogočajo ti gibanja, ničesar, samo neprijetni so in to je vse. Telo se odziva na stres na različne bolj ali manj nenavadne načine, nekateri čutijo omotico, drugi glavobol, tretji mravljince, bolečine v trebuhu, tesnobo v prsih, bolečine v križu, možno je praktično karkoli. Najbolj važno je, da se ne ustrašimo in ne postanemo detektiv svojih občutkov v telesu, ker s tem povzročimo, da je teh občutkov več. Pa tudi, če jih je več, NAM NIČ NE MOREJO!!! Sprosti se in naprej uživaj v življenju :)

Želim ti miren večer in lahko noč --<--@
Nevenka
Uporabniški avatar
Nevenka
spec. psihoterapije transakcijske analize
 
Prispevkov: 703
Član od: tor. 13.apr.2010 18.04
Kraj: Ljubljana

Re: 'Mravljinčasto' telo

Odgovor Alter_Ego ned. 1.jun.2014 8.30

Prav. Hvala :)
Alter_Ego
 
Prispevkov: 5
Član od: tor. 6.maj.2014 17.36

Re: 'Mravljinčasto' telo

Odgovor Alter_Ego sr. 3.dec.2014 20.49

Pozdravljeni!

Ne vem, zakaj se mi to dogaja, mogoče ker jutri pišem test ... Ampak že prib. 10 min se tresem (enkrat bolj, drugič manj, malo preneha in spet začne), začelo se je kar naenkrat. Kaj je to?? Je to panični napad? Kako naj se pomirim, rada bi se učila naprej, ker ne znam??
Alter_Ego
 
Prispevkov: 5
Član od: tor. 6.maj.2014 17.36

Re: 'Mravljinčasto' telo

Odgovor Nevenka čet. 4.dec.2014 15.17

Pozdravljena, težko ti samo na osnovi napisanega odgovorim, zakaj se treseš. Še najbolj je podobno strahu pred strahom, torej anksioznosti. Najprej se slučajno malo stresemo, nato začnemo analizirati in grozniti, kaj nam je. Ugotavljamo najbolj strašne bolezni in motnje in se seveda vedno bolj tresemo. Predlagam ti, da tresenje ignoriraš in se učiš dalje, ali pa preusmeri misli drugam za nekaj časa in počni kaj zanimivega. Pokliči koga, pojdi ven, kjer se kaj dogaja, pa boš videla, da boš pozabila na tresenje, s tem pa bo tudi to prenehalo :) .

Veliko uspeha pri testu :)
Nevenka
Uporabniški avatar
Nevenka
spec. psihoterapije transakcijske analize
 
Prispevkov: 703
Član od: tor. 13.apr.2010 18.04
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Odnosi v družini

Kdo je prisoten

Po forumu brska: (ni prijavljenih) in 0 gostov

cron