slika1

Ponovno odkrijte sebe!

jazsemvredu-naslovna2

Življenje brez strahu!

jazsemvredu-naslovna3
Tesnoba • Strokovnjak odgovarja in svetuje • Psihoterapija forum

Tesnoba

Vprašajte strokovnjaka kako reševati vaše težave z depresijo;
pomoč, svetovanje, predlogi in komentarji terapevtke za vaš primer.

Tesnoba

Odgovor Vijolarna pon. 23.jun.2014 22.16

Pozdravljeni! Stara sem 17 let, ravnokar zaključila drugi letnik. Komaj sem čakala zaslužene počitnice, ki pa so se spremenile v nekaj čudnega. Že kakšnih pet dni sem zelo čudna. Izgubila sem voljo do vsega, celo do tega, da se zjutraj vstanem iz postelje. Enostavno se mi nič ne da, ampak ne na normalen način. Ne veselim se več normalnih stvari, ki sem se jih prej, npr. da bom skuhala kosilo ali šla na sprehod. Zadnje štiri dni sem začutila tudi pojavljanje vrtoglavice. Sem tudi zelo živčna, ne da bi imela poseben razlog za to. Bojim se da bom zblaznela ali padla v kakšno psiho motnjo. Res nevem kaj mi je. Če vam kaj pove, že od vedno sem pesimistična in imam malo zaupanja vase. Vedno pomislim na najslabše. Rada bi uživala, živela počitnice, ampak v mojih možganih se dogajajo neke čudne stvari. Sploh ne morem normalno misliti in delovati. Boli me glava in čutim napetost. Poleg tega naj še omenim, da sem opazila, da pride trenutek, ko me npr. moti, da imam roko na enem mestu in jo moram premakniti ali pa da če se naslonim z eno roko na mizo se včasih moram še na drugo. Takšne stvari se mi dogajajo, pa sploh nevem zakaj. Prosim povejte mi kaj mi je, ali je to normalno, ker se začenjam bati zase. Hvala vam in lep pozdrav!
Vijolarna
 
Prispevkov: 1
Član od: pon. 23.jun.2014 22.05

Re: Tesnoba

Odgovor Nevenka tor. 24.jun.2014 10.59

Pozdravljena, Vijolarna, razumem, da si se ustrašila "čudnega" dogajanja s tvojimi mislimi in telesom, ampak tvoj strah je popolnoma odveč. Velikokrat nas po neki dokončani nalogi, zaključku šolanja, ko nas čakajo počitnice, in se jih prej veselimo, presenetijo občutki praznine, nenavadni občutki v telesu, nekakšna omotica in še marsikaj drugega. To se navadno zgodi ljudem, ki so navajeni imeti vse pod kontrolo, so visoko storilnostno naravnani, vse opravljajo hitro in popolno in so zahtevni do sebi in drugih. Prej si imela neko nalogo, zapolnjen dan s tem ,da si delala za šolo, se učila..., zdaj pa nenadoma ne veš, kaj bi sama s sabo. Pa se je tvoj um začel dolgočasiti in si poiskal nove izzive, malo zares, malo za hec. Ne se bat, ničesar se ti ne bo zgodilo, ti samo ignoriraj vrtoglavico, strah in vse, kar se ti dogaja, in si predvsem poišči kaj zanimivega, kar te veseli. Pojdi ven, druži se s prijatelji, odkrivaj nove kraje, nove izzive. Nič se ti ne more zgoditi, ne boš ne znorela niti umrla, in vse se bo počasi umirilo, če ne boš polagala pozornosti na to.

Želim ti lepe počitnice :)
Nevenka
Uporabniški avatar
Nevenka
spec. psihoterapije transakcijske analize
 
Prispevkov: 703
Član od: tor. 13.apr.2010 18.04
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Strokovnjak odgovarja in svetuje

Kdo je prisoten

Po forumu brska: (ni prijavljenih) in 0 gostov