slika1

Ponovno odkrijte sebe!

jazsemvredu-naslovna2

Življenje brez strahu!

jazsemvredu-naslovna3
Brez izhoda iz osamljenosti • Depresija • Psihoterapija forum

Brez izhoda iz osamljenosti

Depresija - depresivna motnja razpoloženja - "depra";
trajnejše stanje potrtosti, žalosti, nemoči, nihanja razpoloženja ...

Brez izhoda iz osamljenosti

Odgovor just_me ned. 2.jun.2013 17.58

To je moja prva objava zato se opravicujem ce bo rahlo zmedeno in nerazumljivo :kaj čem:
No skratka zadnje case imam obcutke osamljenosti. Nekako se je vse zacelo v osnovni soli, kjer so se zacele neke brezvezne govorice o meni in ker sem bila takrat se zelo nesamozavestna me je to zelo prizadelo, od takrat naprej sem bila vedno nekoliko bolj nezaupljiva, v glavi sem vedno imela, da vsi o meni mislijo le najslabse in sem se zaradi tega bala navezovati stike, biti samozavestna, biti jaz.
Osnovna sola je mimo in na vrsto pride srednja. Pravzaprav sem se zelo veselila tega prehoda, novi ljudje, nov zacetek in ja zame se je takrat zacelo roznato obdobje, spoznala sem nove prijatelje, med katerimi sve bile z neko sosolko se posebej blizu, kar pomeni da sve obe sle skozi podobno mracno obdobje pred srednjo, podobno misljenje, skratka lahko bi ji rekla najbolsa prijateljica. Spoznala sem tudi fanta, s katerim sva se super ujela, obojestranska custva, na kratko THE BEST!
Vendar nic ni vecno, tudi to ni bilo, po kaksnem letu sem ugotovila da je ta fant (recimo mu Tim) izredno posesiven. Ceprav je navzven vse izgledalo super, sem se jaz pocutila z nim kot v zlati kletki. Tudi ta "prijateljica" se je po kaksnem letu izkazala za zelo nezauplivo osebo, kar me je zelo prizadelo, ker ze tako zelo tesko zaupam ljudem, ce pa me kdo se dobesedno zaj**e se pa moja sposobnost zaupanja se toliko bolj poslabsa. No, sedaj se bila jaz z nekimi beznimi prijatelji, s katerimi sem se vsakotoliko srecevala, vendar sem bila vecino casa s Timom in zgledalo je kod da ne more brez mene, vsakic ko se sla s kom ven je na vsake 20 min od mene zahteval sms kaj pocnem, kar me je spravljalo ob zivce! Zelev je da gre vse po njegovem ustaljenem planu, neglede na to ali se jaz strinjam ali ne. z njim sem ostala 2 leti vendar se spomnim sa sem zadnje leto skoraj vsak vecer ko sem bila sama zvecer jokala, vedela sem da izgubljam ljudi okoli sebe in strasansko meje bilo strah da ce me zapusti ostanem sama na celem planetu.
Ne glede na to da se ga imela zelo rada, morala sem ga izpustiti, ker sem se pocutla z jim ujeto in odvisno. Slsali smo milijon zgodb o dekletih, ki so non stop ticale s fantom, ka pa sta sla narazen so ostale cisto same, no to sem bila jaz, trajalo je kaksen mesec in obnovila sem stike, spoznala nove ljudi s katerimi smo hodili ven in use. S tisto "prijateljico" sem se zmeraj ohranila stike, ker je mela neke probleme doma in je bla zato cudna. Nekako sem ji odpustila in spet se je zacelo lepo roznato obdobje, ne ravno tako lepo kot prvic ampak bilo mi je vsec. Spoznala sem noveka tipa(ki ga bomo poimenovali Zan) in on je bilo totalno nasprotje Tima. Vendar se je z njim pojavil drug problem, kadarkoli sva bila skupaj je bil on nekje cisto drugje, vedela sem da imam jaz njega nekoliko bolj rada kot on mene in vedno je bilo vse zelo nesigurno, kar me je motilo in se mi enostvno di dalo ubadat s clovekom, ki daje vedno sebe na prvo mesto in se ne zanima za custva drugih. Ko sem se prej umenila da sem obnovila par prijatelstev, nekatera so se obdrzala, ampak ne morem reci da je to kaj vec kot obcasne kavice, vecina ljudi ima ze svojo ustaljeno druzbo s katerimi hodi ven, tega jaz ravno nimam, ceprav si zelim. Apak neupam si pristopit k ljudjem, ker se bojim, da se jim bom zdela dolgocasna, moteca, skratka da me ne bodo zeleli zraven. Velikokrat imam (tudi ko sem bila v zvezi) obcutke osamljenosti, dnevi minevajo, monotono. Zelim si spremembe ampak nevem kako do nje. Velikokrat sem brez razloga utrujena, brezvoljna, vseeno mi je za vse, imam obupno koncentracijo in spomin, kar mi daje velikokrat obcutek nesposobnosti. Nekako nikoli ne morem dokoncati nicesar kar si zadam, kar mi gre na zivce, na zivce grem sama sebi. In ce nemorem imeti rada sama sebe, kako me bodo imeli radi drugi? Vem obupno samopodobo imam.
Upam da se je iz te moje izpovedi dalo kaj razbrati, ker nujno rabim nek nasvet kaj zdaj, ker si zelim ziveti, ne le obstajati! :zvezdica:
just_me
 
Prispevkov: 1
Član od: ned. 2.jun.2013 16.36

Re: Brez izhoda iz osamljenosti

Odgovor Nevenka pon. 3.jun.2013 21.38

Pozdravljena "just_me", pozorno sem prebrala tvoje sporočilo. Glede na napisano mislim, da si še zelo mlada, pa vendar se mi zdi tvoje razmišljanje in opazovanje sebe precej zrelo in odraslo. Zelo mi je bil všeč tvoj zadnji stavek: "...ker si zelim ziveti, ne le obstajati!".

Ugotovila si, da te drugi nekako ne morejo izpolnit dokler ne najdeš zadovoljstva sama s sabo. Tudi ko si v odnosu z osebo, ki jo imaš rada, se včasih počutiš samo. Osnovna šola je obdobje, ko smo še krhki, neizdelani in občutljivi. Odnosi z vrstniki nam tako lahko hitro oblikujejo samopodobo oz. pogled nase, ki nas kasneje zelo ovira v življenju. Vrstniki, otroci osnovnošolci, pa znajo biti velikokrat precej grobi in nesramni med seboj. Večinoma se niti ne zavedajo, kakšne rane lahko povzročijo drug drugemu. Tako je v tebi še vedno mala prestrašena punčka iz osnovne šole, ki jo je strah, da bo spet prizadeta in odrinjena. To ni realni strah in pogled odraslega, pač pa iracionalni strah iz otroštva. Razumu je vse jasno, v srcu in telesu pa je neka nejasna tesnoba in strah pred zavračanjem. Odrasli ljudje navadno nismo tako kruti drug z drugim in zelo redko se zgodi, da nekoga nalašč užalimo in mu povemo slabo mnenje o njem. Večinoma se sploh ne ukvarjamo drug z drugim (na žalost...), ampak samo razmišljamo, kako smo mi videti v očeh drugih. Zelo veliko jih razmišlja podobno kot ti, so preplašeni in negotovi vase. Privošči si kdaj in opazuj ljudi okoli sebe, pozornost od sebe usmeri na druge, pa boš videla, kako podobni smo si med seboj. Socialna anksioznost se večinoma z leti zmanjša, še hitreje pa se zmanjša z delom na sebi, ko smo se postopoma sposobni pogledati v drugi luči in ugotoviti, kako dragoceni smo.

Samo na osnovi tvojega sporočila ti težko kaj konkretnega svetujem, te pa vabim, da se oglasiš na naši skupini za pomoč pri anksioznosti in depresiji, kjer veliko delamo tudi na odnosu in grajenju samopodobe.

Upam, da se vidiva in ti želim lep večer --<--@
Nevenka
Uporabniški avatar
Nevenka
spec. psihoterapije transakcijske analize
 
Prispevkov: 703
Član od: tor. 13.apr.2010 18.04
Kraj: Ljubljana

Re: Brez izhoda iz osamljenosti

Odgovor depresivna čet. 13.feb.2014 21.02

Jaz se zelo vidim v tem kar je napisala in imam podobne težave. v Osnovni Šoli sem bila grda, nevidna, zmerjali so me.. in ZELO prizadeli in še sedaj nosim občutek manjvrednosti in odrinjenosti... zbolela sem tudi za MOM... in sem tako rekoč upokojena... še zdaj ne vem kako se rešit teh občutkov in kako se vzljubiti... ker je tako težko najti partnerja...in če hočeš imeti kvaliteten odnos se moraš imeti sam rad in imeti dober odnos sam s sabo kar je težko in lahko traja leta in leta da ga sploh zgradiš... in kaj če ga ne? boš sameval? ali boš imel nekvalitetne odnose? res ne veem..
depresivna
 
Prispevkov: 6
Član od: sr. 5.feb.2014 20.01


Vrni se na Depresija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: (ni prijavljenih) in 1 gost