slika1

Ponovno odkrijte sebe!

jazsemvredu-naslovna2

Življenje brez strahu!

jazsemvredu-naslovna3
Zakaj ne zaupam moškim • Naše otroštvo • Psihoterapija forum

Zakaj ne zaupam moškim

O izvorih težav, temeljih, ki so nas oblikovali v zgodnjem otroštvu - iskanje vzrokov, vzgibov, zametkov naših težav in strahov.

Zakaj ne zaupam moškim

Odgovor HORTENSIJA sob. 19.okt.2013 14.02

Spoštovani,
v puberteti sem izgubila mamo, skrbeti sem morala za očeta in brata. Oče se je v roku 1 leta poročil in dobila sem mačeho. Sama sem se morala spopast z življenjem, iskala sem zavetje in se tudi sama hitro poročila in se kasneje zaradi nezadovoljstva tudi ločila. Sedaj sem že kar nekaj let sama in če dobim partnerja, dobim sebi neprimernega "nedoraslega otroka", ki išče pomoč in oporo v meni, medtem ko sama potrebujem osebo ob kateri se bom sama počutila varno. Zelo nesrečna sem zaradi tega. Prosim za razlago in nasvet.
Pozdrav H.
HORTENSIJA
 
Prispevkov: 23
Član od: sob. 19.okt.2013 13.52

Re: Zakaj ne zaupam moškim

Odgovor Nevenka tor. 22.okt.2013 10.52

Pozdravljena, Hortensia, sprašujete, zakaj vedno srečujete moške, ki so "nedorasli otroci" in ne take, ob katerih bi se počutili varno. Napisala ste, da ste morali sami odrasti, na hitro ste se poročili in zaradi in nezadovoljstva ločili. Ob tem sem pomislila, da ste verjetno precej močna in samozavestna ženska, saj ste v življenju sprejeli kar nekaj velikih odločitev. Pravite, da ste morali po smrti mame skrbeti za družino, v bistvu najbrž ni bilo prostora ne časa za različne mladostniške vragolije, hitro ste morali odrasti, verjetno prehitro. In tu najbrž tiči odgovor. Naučili ste se skrbeti za druge, verjetno pa ni bilo priložnosti, da bi drugi poskrbeli za vas. Verjetno težko prosite za pomoč in si privoščite, da ste ranljivi in nemočni. Vaša vrednota je najbrž poskrbeti zase in se "ne smiliti sami sebi". Tukaj malo ugibam, saj vas resnično ne poznam. Ženska, ki daje vtis odločne in samozavestne osebe, pač privlači k sebi tiste, ki nekaj takega potrebujejo ob sebi, saj so sami šibkejši in funkcionirajo bolj kot otrok, vi pa funkcionirate bolj kot starš. Težko se vam bo približal moški, ki je enako odločen kot vi, ker navadno taki želijo skrbeti za šibkejše. Tu je torej vaš začaran krog. Verjetno boste moškega, ob katerem se boste počutili varno, spoznali šele, ko boste odložili vašo masko moči in samozavesti in bili pripravljeni pokazati tudi šibkejšo, ranljivo stran. Dokler kažete (navidezno) moč, pač vi prevzamete v odnosu funkcijo podpore in tolažbe, sami pa ostanete na nek način praznih rok.

Toliko na kratko in v razmislek...
Lep dan vam želim --<--@
Nevenka
Uporabniški avatar
Nevenka
spec. psihoterapije transakcijske analize
 
Prispevkov: 703
Član od: tor. 13.apr.2010 18.04
Kraj: Ljubljana

Re: Zakaj ne zaupam moškim

Odgovor HORTENSIJA čet. 24.okt.2013 16.14

Najlepša hvala za odgovor, da objektivno in pravilno ste ocenili mojo situacijo, strinjam se z vami, da bi morala kdaj pa kdaj sebi priznati,da sem tudi sama potrebna pomoči in si upati biti ranljiva.Pri vsej tej situaciji, mi pa ego izredno nagaja, ker želim navzven videti močna, zato privlačim sebi nemočne in tu se lovim za rep.
Pozdrav, Hortensija
HORTENSIJA
 
Prispevkov: 23
Član od: sob. 19.okt.2013 13.52

Re: Zakaj ne zaupam moškim

Odgovor Valdi pet. 25.okt.2013 9.24

Hortensija, misliš da je pri tebi sploh možno, da bi pokazala svojo šibkejšo plat?
Valdi
 
Prispevkov: 113
Član od: pet. 15.apr.2011 4.04

Re: Zakaj ne zaupam moškim

Odgovor HORTENSIJA sob. 26.okt.2013 13.08

Valdi, ja če bi dobila "pravega" moškega, ki bi mu lahko popolnoma odprla svojo dušo.
lp Hortensija
HORTENSIJA
 
Prispevkov: 23
Član od: sob. 19.okt.2013 13.52

Re: Zakaj ne zaupam moškim

Odgovor Valdi tor. 29.okt.2013 16.33

Ampak kolikor sem razumel Nevenko, morate najprej biti zmožni pokazati svojo šibkejšo plat, in šele to vam bo pomagalo v vaše življenje pripeljati primernega partnerja. Vi pa pravite najprej kravica, potem štalca. Koliko pomladi štejete, če smem vprašati?
Valdi
 
Prispevkov: 113
Član od: pet. 15.apr.2011 4.04

Re: Zakaj ne zaupam moškim

Odgovor HORTENSIJA sr. 30.okt.2013 18.46

Valdi, saj niso leta važna... imam jih kar nekaj. Počutim se kot socialna ustanova, ki samo pomaga in daje, rekokdaj pa sama kaj dobim,ker ne znam prositi, ker mi ponos preprečuje pokazati svojo nemočno šibko stran. S tem ko bi to pokazala imam strah,da bi dobila posesivnega moškega, ki bi me dušil in me podrejal, tega pa seveda nočem. Še sama nevem kako in kaj. Ja kakor sem napisala,sem imela odgovorno otroštvo v katerem sem morala prehitro odrasti in prevzeti vse vajeti v svoje roke in evo , to mi dela hude težave s partnerji.
Pozdrav, Hortensija
HORTENSIJA
 
Prispevkov: 23
Član od: sob. 19.okt.2013 13.52

Re: Zakaj ne zaupam moškim

Odgovor Valdi sr. 30.okt.2013 18.51

Omejujejo vas strahovi "kaj pa če?; kaj pa bo?". Občutek imam, da se bojite nekomu dati priložnost. Ste razmišljali o psihoterapiji?
Valdi
 
Prispevkov: 113
Član od: pet. 15.apr.2011 4.04

Re: Zakaj ne zaupam moškim

Odgovor HORTENSIJA čet. 31.okt.2013 13.48

Ne Valdi, nisem, ali ste vi oseba , ki bi mi lahko pomagali, ste iz obale? Imam tak občutek... me vara?
Hortensija
HORTENSIJA
 
Prispevkov: 23
Član od: sob. 19.okt.2013 13.52

Re: Zakaj ne zaupam moškim

Odgovor Valdi pet. 1.nov.2013 17.22

Nisem psihoterapevt in ne strokovnjak, ki bi lahko nudil pomoč. Če pa bi bil z Obale, bi vas povabil na kavo, pa bi tam kakšno rekla. Novih prijateljev in prijateljic ni nikoli preveč. :)
Valdi
 
Prispevkov: 113
Član od: pet. 15.apr.2011 4.04

Naslednja

Vrni se na Naše otroštvo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: (ni prijavljenih) in 0 gostov