slika1

Ponovno odkrijte sebe!

jazsemvredu-naslovna2

Življenje brez strahu!

jazsemvredu-naslovna3
Kako naj odreagiram? • Socialna fobija • Psihoterapija forum

Kako naj odreagiram?

Socialna fobija, socialna anksioznost ...

Kako naj odreagiram?

Odgovor mikimiska čet. 12.sep.2013 10.08

Caw!
Imam težave s sostanovalci!
Lastnik stanovanja nam je določil da naj se ne bi tuširali zvečer po enajsti uri in zjutraj do 8 ure.
Eden izmed sostanovalcev se redno tega ne drži.


Že večkrat sem ga "zalotila", pa seved anič nisem rekla ne njemu, ne komu drugemu.


Prejšnji teden se jih jeveliko zbralo v vrsti za kopalnico in jaz sem prišla na vrsto komaj kako minuto do 23.
Ob 23 in minuta in pol je prav toti sostanovalec začel jezno trkat na vrata, da je pozno in da "on ne bo čistil za menoj ,ter naj da sama počistim". Bil je pa zelo grob in neprijeten. Pred menoj so pa bili sami moški, jaz sem pa ta dan res rabila kopalnico, no.

Jaz sem pač odgovorila da itak nikolinihče za menoj ne mora čistit in da ne vidim problema. Jaz sem se zvečer potožila hišniku. Tudi temu sostanovalcu sem odgovorila. Žalila pa nisem.
Drugo jutro, pa še potem nekaj dni zaporedoma, isti sostanovalec se še vedno komotno tuširal pred 8 uro.

Zaradi tega kar se je zgodilo, isti sostanovalec me je nehal pozdravljat. Ko je pa za večrejo delil mleko, nalil ga je dvema moškima sostanovalcema, ki sta sedela skupaj s menoj za mizo, meni pa ne. Mleka je pač bilo malo, lahko ga ne bi bilo dovolj za vse.

Jaz sem pač molčala, nič nisem ugovarjala in nič nisem iskala.

Zdaj pa mene zanima ena stvar:
Kot prvo, sostanovalec je moški.
Kot drugo, ženske včasih rabimo kopalnico, pa tudi samo minuta prek enasjto je bila, kar lahko vsaka ura tudi enako ne kaže.
Kot tretje, sostanovalec je tujec.

Kaj lahko prosim za mnenja, kaj naj bi bila s moje - pa tudi s njegove strani, najbolj ustrezna reakcija?

LP, mm
mikimiska
 
Prispevkov: 5
Član od: čet. 8.avg.2013 8.49

Vrni se na Socialna fobija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: (ni prijavljenih) in 0 gostov