slika1

Ponovno odkrijte sebe!

jazsemvredu-naslovna2

Življenje brez strahu!

jazsemvredu-naslovna3
anksioznost in antidepresivi • Anksioznost - tesnoba, anksiozne motnje • Psihoterapija forum

anksioznost in antidepresivi

Stanje živčne napetosti: tesnobnost, trema, napetost, živčnost, strah, zaskrbljenost ...
generalizirana anksiozna motnja, socialna anksioznost, posttravmatska stresna motnja (PTSM), obsesivno kompulzivna motnja (OKM) ...

anksioznost in antidepresivi

Odgovor Hator ned. 23.maj.2010 22.28

Ojla!

Zanima me ali je morda kdo med vami že imel podobno iskušnjo. Namreč zaradi panične motnje sem pričela jemati antidepresive in odkar jih papam :) nisem več imela paničnih napadov le kako tesnobico občasno.
Predstavljajte si; danes sem sedela na klopici ob morju. Veter je pihljal in izmed oblakov je pokukalo toplo sonce. Tam sem sedela s prijateljem in klepetala čisto vsakdanje stvari. Kar naenkrat pa buuum, postanem bleda in zvrti se mi v glavi. Dobim napad in nato v istem dnevu še nekajkrat, ko po nekem času ne morem več se odločim in vzamem Helex.

Vem, da same tablete niso rešitev za tovrstne tegobe, vendar takih paničnih napadov vseeno nisem pričakovala, kajti adje jemljem že nekaj časa in so prijeli. Do danes.....

Če je imel kdo podobno iskušnjo, bi bila zelo vesela če bi jo delil z mano!

Lep in miren večer!

Hator
Uporabniški avatar
Hator
 
Prispevkov: 15
Član od: tor. 13.apr.2010 19.26

Re: anksioznost in antidepresivi

Odgovor Nevenka pon. 24.maj.2010 20.41

Hator, to, kar se ti je zgodilo, je zelo značilno za panične napade. Do njih velikokrat pride, ko smo povsem mirni, zadovoljni in delamo običajne stvari. In najboljše zdravilo je, da se jih ne ustrašimo. Ko začutimo strah, tesnobo, slabost ali hitro bitje srca, se poskušamo pomiriti. Bistvo je, da veš, da se ti prav nič ne more zgoditi. In najbolje je, da si rečeš nekako takole: "no, pa pridi, panični napad, če že hočeš..., pokaži, kaj znaš... :kaj čem: " , in ti je popolnoma vseeno, kaj se zgodi, ker se NIČ NE MORE ZGODITI!!! In ko to osvojiš v svoji glavi in srcu, panični napadi postopoma izginejo.

Veliko poguma --<--@
Nevenka
Uporabniški avatar
Nevenka
spec. psihoterapije transakcijske analize
 
Prispevkov: 703
Član od: tor. 13.apr.2010 18.04
Kraj: Ljubljana

Re: anksioznost in antidepresivi

Odgovor Hator tor. 25.maj.2010 21.45

Hvala za odgovor :) sem že precej bolj mirna :D
Ko bom poznala vse obraze paničnih napadov sem prepričana,da bom tudi sama veliko bolj mirna in me taki strahci ne bodo več tako preganjali :)

Slučajno sem naletela na članek, ki zelo lepo opiše kaj pravzaprav je anksioznost. Mogoče smešno, vendar si do sedaj nisem prav dobro predstavljala. Če še koga zanima ga lahko prebere na:
pozitivke.net/article.php/Anksioznost_Ovira_Zivljenje_Zdravilo

Lep, miren večer vsem skupaj!
Uporabniški avatar
Hator
 
Prispevkov: 15
Član od: tor. 13.apr.2010 19.26

Re: anksioznost in antidepresivi

Odgovor Sky sr. 26.maj.2010 0.51

Hator je napisal/-a:...članek, ki zelo lepo opiše kaj pravzaprav je anksioznost.
Mogoče smešno, vendar si do sedaj nisem prav dobro predstavljala.
Če še koga zanima ga lahko prebere na: pozitivke.net/article.php/Anksioznost_Ovira_Zivljenje_Zdravilo

Še isti članek o zdravljenju anksioznosti (EFT metoda), v izvirni obliki, iz revije Viva (pdf): sabinasilc.com/viva5.pdf
Uporabniški avatar
Sky
 
Prispevkov: 54
Član od: pon. 12.apr.2010 22.32


Vrni se na Anksioznost - tesnoba, anksiozne motnje

Kdo je prisoten

Po forumu brska: (ni prijavljenih) in 2 gostov