slika1

Ponovno odkrijte sebe!

jazsemvredu-naslovna2

Življenje brez strahu!

jazsemvredu-naslovna3
Mejna čustvena nest. os., depresija in težave iz otroštva • Odnosi v družini • Psihoterapija forum

Mejna čustvena nest. os., depresija in težave iz otroštva

Zlorabe (psihične, fizične, spolne), izguba bližnjega -
proces žalovanja ...

Mejna čustvena nest. os., depresija in težave iz otroštva

Odgovor Ana_Luna pet. 16.avg.2013 15.09

Živjo...
par stvari se mi dogaja, pa bi rada kak nasvet, kako stvari izboljšat, da bom končno srečna, vsaj malo večkrat kot zdaj. Imam diagnozo depresivnih epizod in mejno čustveno nestabilne osebnosti. Stara sem 28 let, oče 71, mama 55 in sestra 29. Oče me je tepel do 14-ega leta. Kdaj se je začelo, se ne spomnim, ker se ne spomnim skoraj ničesar do nekje 10ega leta. Ugotovila sem, da me ta tepež še vedno preganja, predvsem pa ne podpiram očetovega obnašanja. Je zelo jezljiv, ukazovalen in "pameten". Nepotrebno govoriti, ne maram tega. Mislim, da je vse moje življenje postavljal to, da ima male živali, pred nas, svojo družino. Najboljše se razumeš z njim, če ga samo poslušaš, kimaš, se smehljaš in ubogaš. Mislim, da se tudi zaradi tega tako trmasta in prepričana v svoj prav(težko priznam). Mama me je malo branila, kdaj kaj naredila namesto mene. Oče me je menda tepel, ker sem bila lena (čeprav ne samo zato). Vedno me je bolj bolelo ponižanje in to, da ti lasten oče lahko sploh kaj takega naredi. Nikoli se nisem znala postaviti zase pred ljudmi, ki so notranje močnejši kot jaz in bila sem precej promiskuitetna. Zdaj sem se že malo umirila in živim drugače. Zdravim se in poslušam rasti notranje. Me pa še vedno v mislih preganja nekdanji fant. Tukaj nekaj ni v redu, če sva bila skupaj 1,5 leta in je že skoraj 2 leti kar se je končalo, poleg tega pa zavestno vem, da ni bil v redu zame, on je bil sprožilec te moje danes še trajajoče depresije. Hodim k psihologinji že 2 leti in ona pravi, da sem navajena, da so ljudje slabi do mene in da sem to na nek način iskala, ker sem tega navajena. Rada bi se spremenila, to, da se jezim, da kritiziram, da ne vidim toliko dobrega, kot slabega in da bi lahko šla iz hiše sama, kar mi je zadnji mesec v izziv. Sestra me je tudi pred kratkim zelo razočarala. V moji glavi se vrtim v krogu. Baje da pomaga tehnika zaustavitve misli. Nikoli mi pa ni nihče točno povedal, kako se to izvede.
Prosim za nasvet....LP
Ana_Luna
 
Prispevkov: 2
Član od: pet. 16.avg.2013 12.57

Re: Mejna čustvena nest. os., depresija in težave iz otroštva

Odgovor Nevenka sob. 17.avg.2013 15.41

Pozdravljena, Ana_Luna, na našem forumu. Včasih se ne spomnimo stvari iz otroštva tudi zato, ker so bile enostavno pretežke za nas in smo se na tak način nekako zavarovali pred njimi. Vsekakor ste lahko ponosni nase, ker napredujete v svojem življenju in aktivno spreminjate svoje vzorce vedenja, mišljenja in čustvovanja. Prebolevanje zveze s fantom se lahko kdaj zelo zavleče, še posebno, če so bila čustva v tej zvezi močna in ste bili zelo prizadeti. Navadno najbolj pomaga, ko se premaknemo naprej, si poiščemo nove prijatelje in kakšno novo simpatijo. Vaša psihologinja ima verjetno prav, velikokrat v odrasli dobi poiščemo prav tisto, kar nas je mučilo v otroštvu. Ampak ta vaša zveza je končana in mislim, da ste v tem času že toliko naredili na sebi, da ni več nevarnosti, da se vam zgodi kaj podobnega. Če pa se bo zgodilo, boste nezdrav odnos hitro prepoznali in boste sposobni pravočasno oditi. Tehnika zaustavljanja misli je kognitivna metoda, ko si preprosto prepovemo misliti na tisto, česar nočemo, pravimo, da negativne misli "vržemo čez ramo". Precej odločnosti in energije je treba za kaj takega, predvsem pa močna želja, da želimo živeti, misliti in čutiti drugače, bolj pozitivno in lepše.

Želim vam prijeten vikend in veliko lepih misli za prihodnost :)
Nevenka
Uporabniški avatar
Nevenka
spec. psihoterapije transakcijske analize
 
Prispevkov: 703
Član od: tor. 13.apr.2010 18.04
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Odnosi v družini

Kdo je prisoten

Po forumu brska: (ni prijavljenih) in 0 gostov