slika1

Ponovno odkrijte sebe!

jazsemvredu-naslovna2

Življenje brez strahu!

jazsemvredu-naslovna3
najstniška zanositev • Spolnost - seks • Psihoterapija forum

najstniška zanositev

najstniška zanositev

Odgovor sonček123 sob. 29.jun.2013 22.18

stara sem 16 let in sem imela spolni odnos in je kondom počil. spolni odnos sem imela med M. in potem sem šla po tabletko samo imam občutek da še zmeraj ni vse vredu. zdaj čakam da bom dobila M in sem res živčna in čisto napsiherana kaj če sem noseča. največji problem je pa da moja mama ne sme zvedet za vse to ker mi je res ubila in zahtevala da se razidem s fantom k ga pa imam res zelo rada. in če bi potem morala iti do G samo naj bi bil prisotni pounoletni sorodnik da ti dajo tabletko za "splav". niti nevem na koga naj se obrnem.. gledala sm že prve nosečniške znake in use se mi zdi kot da je isto pri meni in zdaj nevem a naj bi mislim da je use res ali je samo psiha in res upam da je samo psiha:/. res ne vem kaj narediti in bi prosila za pomoč :(
hvala že v naprej
sonček123
 
Prispevkov: 4
Član od: sob. 29.jun.2013 21.50

Re: najstniška zanositev

Odgovor Nevenka ned. 30.jun.2013 7.15

Draga "sonček123", znaki nosečnosti se nikakor ne morejo pokazati tako hitro. Tabletka po spolnem odnosu je zelo učinkovita in je praktično nemogoče, da bi zanosila, poleg tega pa si imela še menstruacijo, ko je možnost zanositve zares minimalna. Je pa pogosto, da v takem primeru čutimo vse znake nosečnosti, ravno tako kot nekdo, ki ga je strah, da ima raka, ali da ga bo kap, čuti natanko tiste telesne znake, ki so za tako bolezen značilni. In bolj ko mislimo na to, bolj očitni so znaki. Tako pač deluje naša psiha. Zelo možno je tudi, da ti bo zaradi strahu in psihične napetosti (in ne zaradi nosečnosti!!!), zakasnila menstruacija. Ampak glej, da se ne boš preveč mučila, lahko seveda s sodobnimi preprostimi testi že zelo kmalu ugotoviš, kako je z nosečnostjo, mislim, da že prvi dan izostanka menstruacije.

Želim ti mirno in sončno nedeljo
Nevenka
Uporabniški avatar
Nevenka
spec. psihoterapije transakcijske analize
 
Prispevkov: 703
Član od: tor. 13.apr.2010 18.04
Kraj: Ljubljana

Re: najstniška zanositev

Odgovor sonček123 ned. 30.jun.2013 12.53

se pravi da je zelo majhna možnost da sem noseča?
sonček123
 
Prispevkov: 4
Član od: sob. 29.jun.2013 21.50

Re: najstniška zanositev

Odgovor sonček123 ned. 30.jun.2013 12.59

pa spolni odnos sva drugače imela pred 2 tednoma.
sonček123
 
Prispevkov: 4
Član od: sob. 29.jun.2013 21.50

Re: najstniška zanositev

Odgovor Nevenka ned. 30.jun.2013 15.44

Glede na vse, kar si napisala, je možnost res minimalna, lahko se pa obrneš tudi na kakšen forum, kjer odgovarjajo strokovnjaki iz tega področja. Kar se tiče psihe, so v tem času tvoji "znaki nosečnosti", lahko popolnoma psihičnega izvora.

Lep dan
Nevenka
Uporabniški avatar
Nevenka
spec. psihoterapije transakcijske analize
 
Prispevkov: 703
Član od: tor. 13.apr.2010 18.04
Kraj: Ljubljana

Re: najstniška zanositev

Odgovor sonček123 ned. 30.jun.2013 17.24

hvala za vse informacije:)
sonček123
 
Prispevkov: 4
Član od: sob. 29.jun.2013 21.50


Vrni se na Spolnost - seks

Kdo je prisoten

Po forumu brska: (ni prijavljenih) in 0 gostov

cron