slika1

Ponovno odkrijte sebe!

jazsemvredu-naslovna2

Življenje brez strahu!

jazsemvredu-naslovna3
Zdravje moje mame • Odnosi v družini • Psihoterapija forum

Zdravje moje mame

Zlorabe (psihične, fizične, spolne), izguba bližnjega -
proces žalovanja ...

Zdravje moje mame

Odgovor Valdi sob. 6.okt.2012 22.57

Ne vem če to sodi sem, pa bom vseeno povprašal. Skratka, moja mama (59) že več mesecev jemlje neke tablete, ki samo poslabšujejo njeno zdravstveno stanje. Njeno stokanje in jamranje poslušam domala 24 ur na dan, obenem je tudi povsem brez fizične moči in to samo zaradi neustreznih tablet, ki ji očitno sprožajo stranske učinke. Čeprav ji je zdravnik v drugem kraju rekel, da je njeno močno poslabšano zdravstveno stanje ravno posledica teh tablet, ona nič ne ukrene. Namesto da gre k svojemu osebnemu zdravniku in zahteva druge tablete, ona še naprej jemlje tablete ki ji samo škodijo. Ko sem ji rekel zakaj ne zahteva drugih tablet, je bil njen odziv: "Joj, ne bodi tečen." Je to da ji povem, da naj zamenja tablete največ, kar lahko naredim? Ker res ne vem več kako naj ji pomagam. Namreč njeno stanje že meni načenja živce, saj ni doma niti za 5 minut tišine. Rad bi ji pomagal, pa ne vem kako. Če ona odklanja pomoč in raje še naprej uživa škodljive tablete, se tukaj sploh kaj da narediti?
Valdi
 
Prispevkov: 113
Član od: pet. 15.apr.2011 4.04

Re: Zdravje moje mame

Odgovor Nevenka pon. 8.okt.2012 4.18

Pozdravljen, Valdi, žal se tu kaj dosti ne more narediti. Tvoja mama je odrasel človek, ki prevzema polno odgovornost zase. Vem, da ji hočeš dobro in da težko prenašaš, ko vidiš, da si škodi, vendar je odločitev vseeno njena. Poleg tega pa ne veš, kako te tablete vplivajo na njene osnovne težave, morda so kljub stranskim učinkom učinkovite.

Lep dan ti želim
Nevenka
Uporabniški avatar
Nevenka
spec. psihoterapije transakcijske analize
 
Prispevkov: 703
Član od: tor. 13.apr.2010 18.04
Kraj: Ljubljana

Re: Zdravje moje mame

Odgovor Valdi ned. 30.dec.2012 0.43

Premišljeval sem, kaj če so ji šteta leta ali celo meseci? Namreč njeno zdravstveno stanje je katastrofalno, ni zmožna prehoditi niti 50 metrov, težko diha ipd.
Valdi
 
Prispevkov: 113
Član od: pet. 15.apr.2011 4.04

Re: Zdravje moje mame

Odgovor Nevenka sr. 2.jan.2013 13.20

Pozdravljen, Valdi, žal mi je, da se tvoja mama slabo počuti, ampak tu ti ne morem kaj dosti pomagati. Morda potrebujeta oba še eno mnenje nekega tretjega zdravnika ali strokovnjaka, ki bi mu zaupala in verjela, nekoga, ki predstavlja zanjo avtoriteto. Verjamem pa, da je težko gledati, kako nekdo, ki ga imaš rad, hira pred tvojimi očmi. Mogoče bi bilo dobro, da si bolj odločen, jo ne sprašuješ kaj dosti, ampak samo posadiš v avto ter odpelješ do nekoga, ki ji bo odločno in jasno povedal, kako in kaj. Mame navadno svojih otrok nič kaj dosti ne poslušajo in upoštevajo, ker nas še vedno smatrajo kot otroke.

Veliko moči pri tem ti želim in vse dobro v Novem letu
Nevenka
Uporabniški avatar
Nevenka
spec. psihoterapije transakcijske analize
 
Prispevkov: 703
Član od: tor. 13.apr.2010 18.04
Kraj: Ljubljana

Re: Zdravje moje mame

Odgovor Valdi sob. 19.jan.2013 18.24

Nevenka, ko bi le bilo tako enostavno. Toda avta nimam, zato je ne morem kar odpeljati h nekomu, ki bi ji pomagal. Pa prejšnji teden je bila v bolnišnici za nekaj dni, toda se je domov vrnila še bolj bolna kot pa pred odhodom tja. Sprašujem še že, ali bo sploh dočakala leto 2014.

Tudi vam želim vse dobro v letu 2013.
Valdi
 
Prispevkov: 113
Član od: pet. 15.apr.2011 4.04

Re: Zdravje moje mame

Odgovor Valdi sr. 23.jan.2013 18.58

Nevenka? Kdorkoli? Kaj naj naredim? Mama doma le še vegetira. Prejšnji teden je prišla domov iz bolnišnice v še slabšem zdravstvenem stanju, kot takrat preden je šla tja. Pa niti zdravstvenega zavarovanja nima urejenega.
Valdi
 
Prispevkov: 113
Član od: pet. 15.apr.2011 4.04

Re: Zdravje moje mame

Odgovor Nevenka sr. 23.jan.2013 20.48

Valdi, bojim se, da ti tu ne znam pomagati. Če je bila v bolnici, so jo tam prav gotovo pregledali in ugotovili, kaj se dogaja z njo. Jaz bi na tvojem mestu govorila z zdravnikom, ki jo je zdravil v bolnici in ga povprašala za mnenje in diagnozo tvoje mame. Verjetno so tam tudi preverili, če so zdravila, ki jih jemlje, ustrezna zanjo. Če pa niso, jih pokliči ti in jih to vprašaj. Prav gotovo pa je niso kar tako odpustili iz bolnice, verjetno se je počutila bolje. Verjamem, da je težko, ker mama nima urejenega zdravstvenega zavarovanja. Morda ji ga lahko urediš ti. Ne vem, rada bi ti sicer napisala kaj vzpodbudnega, vendar je težko, ker ne poznam niti tebe niti tvoje mame in njenih zdravstvenih težav.

Tebi in tvoji mami želim vse dobro
Nevnka
Uporabniški avatar
Nevenka
spec. psihoterapije transakcijske analize
 
Prispevkov: 703
Član od: tor. 13.apr.2010 18.04
Kraj: Ljubljana

Re: Zdravje moje mame

Odgovor Valdi ned. 26.maj.2013 16.43

Ob vseh tegobah, ki me spremljajo, imam vsaj eno razveseljujočo novico. Mama je v začetku maja bila dva tedna v bolnišnici, kjer so ji končno predpisali prava zdravila in sedaj je njeno zdravstveno stanje neprimerno boljše. Sicer se ne sme preveč naprezati, toda razlika je očitna. Žal je pa to pokazatelj, kako ji v zdravstvenem domu niso znali predpisati prava zdravila.
Valdi
 
Prispevkov: 113
Član od: pet. 15.apr.2011 4.04


Vrni se na Odnosi v družini

Kdo je prisoten

Po forumu brska: (ni prijavljenih) in 0 gostov