slika1

Ponovno odkrijte sebe!

jazsemvredu-naslovna2

Življenje brez strahu!

jazsemvredu-naslovna3
Čustveno izsiljevanje • Čustva, čustvena zrelost, čustvena inteligenca • Psihoterapija forum

Čustveno izsiljevanje

Čustva, čutenje, empatija, sočutje, obvladovanje jeze ... čustvena in socialna inteligenca.

Čustveno izsiljevanje

Odgovor Sky pet. 23.apr.2010 0.44

Tema o čustvenem izsiljevanju - čustvenih manipulacijah.
Izkušnje s čustvenim izsiljevanjem, čustvenimi pritiski, vzbujanjem slabe vesti, občutka krivde,...
Uporabniški avatar
Sky
 
Prispevkov: 54
Član od: pon. 12.apr.2010 22.32

Re: Čustveno izsiljevanje

Odgovor la luna pon. 17.maj.2010 20.48


oj --<--@

Lahko rečem, da tega nimam rada :(

Sigurno pa imamo vsi kakšno izkušnjo čustvenega izsiljevanja, saj že malim otrokom starši dostikrat rečejo, če ne boš naredil to in to bo mamica žalostna :( Ni ravno dobra vzgoja a ne? Če mi ne maramo tega, menda tudi otroku to ni dobro in mu že vse prehitro nabijamo občutke krivde. Hude so sploh že stvari okoli hranjenja- če ne boš tega pojedel bo...bla. bla..

Skratka, od otroštva, do raznih izsiljevanj v šoli, pa v partnerstvih in "prijateljsvih". Kar težka tema.
la luna
 
Prispevkov: 39
Član od: pon. 17.maj.2010 20.24

Re: Čustveno izsiljevanje

Odgovor maca tor. 18.maj.2010 17.31

evo, priznam, jaz ko se znajdem v obupu začnem čustveno izsiljevat ... ampak ne jočem namerno, solze kr tečejo takrat :S
maca
 
Prispevkov: 16
Član od: tor. 13.apr.2010 19.14

Re: Čustveno izsiljevanje

Odgovor Nevenka tor. 18.maj.2010 20.50

Čustveno izsiljevanje je vzorec vedenja, ki smo si ga pridobili v otroštvu. Takrat smo ugotovili nek način, ki nam je omogočil, da smo od straršev dobili, kar smo želeli. To je bil lahko jok, žalost, jeza, trma... Lahko pa smo podobno vedenje videli tudi pri enem od obeh staršev, kako je izsiljeval drugega. Vsekakor je bila takrat to naša strategija vedenja, ki pa smo jo žal prenesli tudi v odraslo obdobje. Čustveno izsiljevanje je postalo del naše psihološke igre, ki pa lahko poteka le toliko časa, dokler je naš partner, prijatelj... pripravljen sodelovati. Ko s sodelovanjem prekine, igra nenadoma ni več smiselna. Čustvenega izsiljevanja se lahko deloma zavedamo in se vprašamo, zakaj ravnamo ravno tako. Kako bi lahko dosegli enako z drugačnim, bolj odraslim vedenjem? Kako bi lahko v podobni situaciji reagirali drugače ...
Uporabniški avatar
Nevenka
spec. psihoterapije transakcijske analize
 
Prispevkov: 703
Član od: tor. 13.apr.2010 18.04
Kraj: Ljubljana

Re: Čustveno izsiljevanje

Odgovor la luna sr. 19.maj.2010 13.41

maca je napisal/-a:evo, priznam, jaz ko se znajdem v obupu začnem čustveno izsiljevat ... ampak ne jočem namerno, solze kr tečejo takrat :S


Ojla Maca --<--@ !

Če jočeš, ker te pač solze preplavijo ne vem ali je to ravno čustveno izsiljevanje??? Izsiljevanje namreč razumem bolj kot namerno manipulacijo, če pa padeš v stanje globoke žalosti in joka...ne vem , sklepam po sebi, ker se mi kdaj zgodi, da jočem in to na neprimernem mestu ob neprimernem času, pa se takrat umaknem, če se le da, nimam pa nekega ozadje, da bi zdaj hotela nekaj izsilit s svojim jokom. Po navadi sem šokirana nad sabo, če se mi to zgodi in bi se skrila v mišjo luknjo :jao :oops:

Sem jih že tudi slišala na ta račun, ko se mi je to zgodilo v službi, češ da se ne znam kontrolirat in da nisem kos stresu...kot da mi je bilo všeč, da so nastajale poplave :)
la luna
 
Prispevkov: 39
Član od: pon. 17.maj.2010 20.24

Re: Čustveno izsiljevanje

Odgovor venerinsin sob. 29.jun.2013 16.18

take fajn teme, pa so ble zakljucene na kratko, in to ze pred tremi leti!!!
zakaj? si noben ne upa pisat, nima potrebe??? ni temu namenjeno vse skupaj, forum pa to???
venerinsin
 
Prispevkov: 111
Član od: ned. 23.jun.2013 10.38


Vrni se na Čustva, čustvena zrelost, čustvena inteligenca

Kdo je prisoten

Po forumu brska: (ni prijavljenih) in 0 gostov