slika1

Ponovno odkrijte sebe!

jazsemvredu-naslovna2

Življenje brez strahu!

jazsemvredu-naslovna3
Osamljenost in obupanost • Depresija • Psihoterapija forum

Osamljenost in obupanost

Depresija - depresivna motnja razpoloženja - "depra";
trajnejše stanje potrtosti, žalosti, nemoči, nihanja razpoloženja ...

Osamljenost in obupanost

Odgovor Izgubljen tor. 13.nov.2012 10.59

Pozdravljeni!

Enostavno ne vem več kako naprej. Zgubljam se v svojih mislih nisem produktiven, ne hodim ven. Bojim se koraka naprej. Star sem 20 let in izredno delam srednjo šolo, kar me ubija počutim se manj vrednega, čeprav je bil glavni razlog da nisem naredil da sem doma pomagal, ker je bila moja mami brezposelna očeta sem izgubil ko se bil star 7let. Počutim se da moram biti močan zato se o tem doma ne pogovarjam, kar me že razžira. Pustil sem službo približno mesec nazaj ker je samo bilo slabše in stresnejše okolje. Sedaj pa se bojim koraka naprej da najdem novo službo. Sem razdražen učasih celo agressiven, vendar nikoli drugim v škodo. Enostavno sesedam se, zgubljen sem. Občutek imam da karkoli nardim ni dobro. Bojim se vezati na človeka, ker imam občutek, da bo kar odšel. Punce nisem imel že 3leta. Vrtim se v krogih. Vsak mesec je isto, probam nekaj spremenit ampak traja dan dva, nato se nekaj zgodi, da me enostavno zmanka, nekako padem nazaj v to brezno. Ponoči težko zaspim, zjutraj pa enostavno ne najdem več nič pozitivnega da bi me držalo pokonci. Imam projekt v katerega sem uložil veliko energije in ubija me ker mi ze 3leta propada. tak občutek imam tudi jst, da sem propadel, ampak nevem zakaj, kajti imam družino katera mi stoji ob strani karkoli se odločim, ampak počutim se čisto sam.

Oprostite da je tako zmedeno napisano.

LP Grega.
Izgubljen
 
Prispevkov: 1
Član od: tor. 13.nov.2012 10.32

Re: Osamljenost in obupanost

Odgovor Nevenka sr. 14.nov.2012 13.39

Pozdravljen, Grega, žal mi je, da se tako počutiš. Verjetno se vrtiš v krogu lastnih misli in strahu. Izogibanje pred določenimi situacijami še povečajo strah pred njimi in sčasoma se naš prostor skrči na naš dom. Vidim, da si v hudi stiski, zato te vabim, da se oglasiš na naši brezplačni skupni za pomoč pri depresiji in anksioznosti, urnik in lokacije so objavljene pod "aktualno". Naslednje srečanje bo čez 14 dni. Tam mi boš lahko kaj več povedal o sebi in svojih težavah in bova potem skupaj poiskala pravo rešitev zate. Vedi, da je tvoje težave možno odpraviti ali vsaj zelo omiliti, vendar je potrebna tvoja aktivnost in korak naprej.

Miren dan ti želim in čim več optimizma za prihodnost --<--@
Nevenka
Uporabniški avatar
Nevenka
spec. psihoterapije transakcijske analize
 
Prispevkov: 703
Član od: tor. 13.apr.2010 18.04
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Depresija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: (ni prijavljenih) in 0 gostov

cron