slika1

Ponovno odkrijte sebe!

jazsemvredu-naslovna2

Življenje brez strahu!

jazsemvredu-naslovna3
Ljubosumen na pare • Čustva, čustvena zrelost, čustvena inteligenca • Psihoterapija forum

Ljubosumen na pare

Čustva, čutenje, empatija, sočutje, obvladovanje jeze ... čustvena in socialna inteligenca.

Ljubosumen na pare

Odgovor Valdi sr. 29.avg.2012 15.25

Kot že pove naslov, se mi dogaja da postanem ljubosumen, ko kje vidim kak par. Npr. grem v trgovino in tam zagledam par, pa ju potem ves čas gledam in ob tem doživljam negativna čustva (ljubosumje, želja po tem da bi bil na njunem mestu...). Kako naj se tega otresem (če se je sploh možno otresti)?
Valdi
 
Prispevkov: 113
Član od: pet. 15.apr.2011 4.04

Re: Ljubosumen na pare

Odgovor Valdi sr. 5.sep.2012 13.15

Nevenka, Darja, Sky, kdorkoli?
Valdi
 
Prispevkov: 113
Član od: pet. 15.apr.2011 4.04

Re: Ljubosumen na pare

Odgovor Nevenka sr. 5.sep.2012 20.40

Pozdravljen, Valdi, mislim, da sem ti o tem že enkrat pisala. Kadar kaj pogrešamo, vedno vidimo samo tiste, ki to imajo, in nam je zato težko. Mislim, da se to dogaja tudi tebi. Če pa je res zelo hudo in je čustvo ljubosumnosti zelo močno in te ovira pri vsakdanjem življenju, te pa vabim na individualni pogovor ali na skupino, ki je namenjena prebolevanju partnerja in ločenim ter je brezplačna.

Želim ti lep večer
Nevenka
Uporabniški avatar
Nevenka
spec. psihoterapije transakcijske analize
 
Prispevkov: 703
Član od: tor. 13.apr.2010 18.04
Kraj: Ljubljana

Re: Ljubosumen na pare

Odgovor Valdi čet. 6.sep.2012 4.19

Nevenka, ne vem če sem pravilno razumel, toda menim da moje ljubosumje ni posledica tega, da ne bi prebolel zadnje zveze. Namreč ljubosumje se je pri meni pojavljalo še preden sem imel prvo zvezo.
Če se situacija ne bo izboljšala, se lahko dogovoriva za pogovor.
Valdi
 
Prispevkov: 113
Član od: pet. 15.apr.2011 4.04

Re: Ljubosumen na pare

Odgovor Nevenka čet. 6.sep.2012 20.02

Ne, Valdi, seveda to ni posledica tega, da nisi prebolel zveze, pač pa posledica tega, da nimaš, kar nekateri drugi imajo. In seveda imaš potrebo po tem, da bi bil tudi ti v paru, saj veš, da so to lepi občutki.

Lep večer ti želim :)
Nevenka
Uporabniški avatar
Nevenka
spec. psihoterapije transakcijske analize
 
Prispevkov: 703
Član od: tor. 13.apr.2010 18.04
Kraj: Ljubljana

Re: Ljubosumen na pare

Odgovor Valdi tor. 18.sep.2012 10.03

O težavi sem spregovoril tudi na drugem forumu in napisali so mi, naj si poiščem punco ter da naj se malo odrastem v sebi. Bojim se da slednje pač ni več izvedljivo. Imam 27 let in močno dvomim, da sem sploh se še zmožen spremeniti in bojim se da je to to, da me bo to ljubosumje spremljalo do konca življenja.
Valdi
 
Prispevkov: 113
Član od: pet. 15.apr.2011 4.04

Re: Ljubosumen na pare

Odgovor Valdi pon. 30.sep.2013 19.17

Nevenka, vse kaže da je skrajni čas da glede tega poiščem strokovno pomoč. Kaj mi priporočate? Psihoterapevta? Psihiatra?
Glede situacije sem se obrnil na društvo Ozara. Zaenkrat se dogovarjamo glede prvega obiska. Poznate društvo?
Valdi
 
Prispevkov: 113
Član od: pet. 15.apr.2011 4.04


Vrni se na Čustva, čustvena zrelost, čustvena inteligenca

Kdo je prisoten

Po forumu brska: (ni prijavljenih) in 1 gost

cron