slika1

Ponovno odkrijte sebe!

jazsemvredu-naslovna2

Življenje brez strahu!

jazsemvredu-naslovna3
Ecytara • Zdravila, tablete: antidepresivi, pomirjevala • Psihoterapija forum

Ecytara

Zdravila za pomoč pri psihičnih težavah.
Zdravljenje depresije, anksioznosti in drugih psiholoških težav z zdravili.
Vprašanja in vaše izkušnje z zdravili, jemanjem, uporabo tablet.

Ecytara

Odgovor swatantrata pon. 6.avg.2012 23.46

Pozdravljeni,

Zdravnica mi je predpisala Ecytara zdravila, ker sem bil toliko pod stresom, da sem menjaval razpoloženja na 5 minut, vse do samouničevalnega. Takrat sem pristopil do zdravnice. Po .. slabih 2 mesecih tablet bi lahko naredil povzetek, kaj se mi dogaja po njih:
- nasmejanost - veliko lažje se sprostim, nasmeh pa traja
- prebujena čustva - prej zavrta čustva (vsa razen jeze), so prišla na plano. Najbolj moteča - ljubezen, in povečana spolna sla (da, ecytara zavira, jaz imam s tem obratne težave)
- konstantna zaspanost - nekaj je tudi s tem, da zadnje čase raje spim premalo, saj se s tem izogibam razmišljanju zvečer kako in kaj me tare v družini, zaspan pa sem nasploh po cele dneve
- prvih par ur po tableti gre razpoloženje gor, potem zaspanost
- absolutno večja toleranca do konfliktov

..

in pa zadnja večja, ki me skrbi:
- ubit adrenalin

Z motorjem se vozim v službo in zadnje čase opažam, da ne delujem več pozorno na cesti ampak se mi dejansko smeje, vse mi je igra, laž. Vozim "kot norec", pa mi je vse OK. Prehitevam, divjam, delam bedarije, velikokrat bi že naredil nesrečo, nobena stvar mi ne pride do živega, pa se smatram za varnega voznika. Med vožnjo se mi smeje. Skoraj iščem težave. Dostikrat kar zaprem oči in uživam v vetru.

V bistvu uživam, se nimam pritoževati, zanima me, ali je imel kdo drug podobne izkušnje? Zdi se mi, da pričenjam uživati v samouničevalnosti, iz katere imam precejšnjo zgodovino...

Do takrat pa: pazite name na cesti, ker bom užival.
swatantrata
 
Prispevkov: 23
Član od: pon. 30.jul.2012 23.36

Re: Ecytara

Odgovor mateja tor. 7.avg.2012 8.59

Pozdravljen!
Dobrodošel na forumu za začetek. Ecytare nisi dobil zaradi stresa (čeprav je verjetno stres spremljevalec) pač pa je zdravnica postavila diagnozo npr. depresija ali pa kaj drugega. Najprej bom pokomentirala tvoje "novo" počutje.

- nasmejanost - veliko lažje se sprostim, nasmeh pa traja
OČITNO JE ZDRAVILO ZAČELO DELOVATI IN SE TI BOLJE POČUTIŠ, TAKO, DA SE LAHKO TUDI NASMEJEŠ- prebujena čustva - prej zavrta čustva (vsa razen jeze), so prišla na plano. Najbolj moteča - ljubezen, in povečana spolna sla (da, ecytara zavira, jaz imam s tem obratne težave)
POGOSTO LJUDJE NAVAJAJO, DA SE S TERAPIJO SPET POVRNEJO NEKATERA ČUSTVA, KI SO JIH PREJ TLAČILI. ME PA ZANIMA, ZAKAJ JE LJUBEZEN ZATE MOTEČE, CELO NAJBOLJ MOTEČE, ČUSTVO?
SPOLNA SLA JE LAHKO MANJŠA ALI PA OBRATNO, VEČJA. PRI TEBI JE VEČJA, BODI ZADOVOLJEN
.

- konstantna zaspanost - nekaj je tudi s tem, da zadnje čase raje spim premalo, saj se s tem izogibam razmišljanju zvečer kako in kaj me tare v družini, zaspan pa sem nasploh po cele dneve
ČE SPIŠ PREMALO, SI UTRUJEN PREKO DNEVA. TO JE NORMALNO IN MORDA NIMA POVEZAVE Z ZDRAVILI, ČE ZAVESTNO SPIŠ MANJ. TA MINUS V SPANJU BOŠ PAČ MORAL POKRITI - TO ZAHTEVA TVOJE TELO.- prvih par ur po tableti gre razpoloženje gor, potem zaspanost
MORDA JE ODGOVOR NA TOLE ŽE ZGORAJ ...
- absolutno večja toleranca do konfliktov
SUPER, TO POMENI, DA JIH LAŽJE REŠUJEŠ KOT PRED TERAPIJO. SAJ SO KONFLIKTI OZ. RAZLIČNA MNENJA VSAKODNEVNI SPREMLJEVALCI V NAŠIH ŽIVLJENJIH...

in pa zadnja večja, ki me skrbi:
- ubit adrenalin

Z motorjem se vozim v službo in zadnje čase opažam, da ne delujem več pozorno na cesti ampak se mi dejansko smeje, vse mi je igra, laž. Vozim "kot norec", pa mi je vse OK. Prehitevam, divjam, delam bedarije, velikokrat bi že naredil nesrečo, nobena stvar mi ne pride do živega, pa se smatram za varnega voznika. Med vožnjo se mi smeje. Skoraj iščem težave. Dostikrat kar zaprem oči in uživam v vetru.

TO KAR OPISUJEŠ NI UBIT ADRENALIN, JAZ BI REKLA, DA GA IMAŠ VEČ OZ. VSAJ DOSTI. ADRENALIN SE IZLOČA, KADAR SMO PRIPRAVLJENI NA BOJ, BEG, ... KO SE USTRAŠIMO, ...
UBIT ADRENALIN BI POMENILO, DA SI BREZ VOLJE, UTRUJEN, NEAKTIVEN, ... SKRATKA, DRUGAČEN, KOT OPISUJEŠ SVOJO VOŽNJO Z MOTORJEM.
V bistvu uživam, se nimam pritoževati, zanima me, ali je imel kdo drug podobne izkušnje? Zdi se mi, da pričenjam uživati v samouničevalnosti, iz katere imam precejšnjo zgodovino...

Do takrat pa: pazite name na cesti, ker bom užival.swatantrata

Tvoje samouničevalno vedenje pa je stvar, ki tudi nima dosti direktnih povezav z zdravili. Se pa seveda ob zdravljenju spreminja razpoloženje in ob tem čustveno doživljanje. Vedenje, ki ga opisuješ, ima vezo s tvojo samopodobo oz. bolj z oceno lastne vrednosti in pomembnosti. In s tem, kaj ti pomeni tvoje lastno življenje, torej kaj pomeniš ti samemu sebi.
In s tem vedenjem se kaže, da ti tvoje (in tudi življenja drugih) niso pomembna. Ali vsaj dovolj pomembna.
Zakaj imaš taka prepričanja, bi lahko prepoznal na psihoterapiji, ki ti jo vsekakor priporočam. Zdravila pomagajo, da lažje rešujemo težave, sama zdravila jih ne rešijo.
Za zaključek bi rekla sledeče:
jemlji zdravila naprej, privošči si dovolj spanca, čuvaj sebe in druge in obišči terapevta.
Pa srečno!
Mateja
mateja
 
Prispevkov: 35
Član od: sr. 18.avg.2010 15.11


Vrni se na Zdravila, tablete: antidepresivi, pomirjevala

Kdo je prisoten

Po forumu brska: (ni prijavljenih) in 0 gostov