slika1

Ponovno odkrijte sebe!

jazsemvredu-naslovna2

Življenje brez strahu!

jazsemvredu-naslovna3
Trittico Antidepresivi • Depresija • Psihoterapija forum

Trittico Antidepresivi

Depresija - depresivna motnja razpoloženja - "depra";
trajnejše stanje potrtosti, žalosti, nemoči, nihanja razpoloženja ...

Trittico Antidepresivi

Odgovor Cocoloco tor. 10.jul.2012 21.47

Pozdravljeni . Lepo bi vas prosila za nasvet. Že 4 leta se zdravim za depresijo. Prvi AD so bili cipralex ,potem sem prešla na cymbalto ,ki tudi ni bila ok , potem med nosečnostjo so mi dali asentro , zredila sem se nenormalno. Sedaj mi je psihiatrinja napisala Trittico. Resnično bi bila zelooooo vesela, če bi mi kdo kaj več povedal o teh AD . Sem zelo skeptična .
Cocoloco
 
Prispevkov: 1
Član od: tor. 10.jul.2012 21.38

Re: Trittico Antidepresivi

Odgovor mateja čet. 12.jul.2012 10.18

Pozdravljena!

Trittico (včasih je bil pri nas Devidon, generično trazodon) je triazolopiridinski derivat z antidepresivnim djelovanjem. Kemično in farmakološko se razlikuje od drugih antidepresivov.
Deluje kot inhibitor privzema serotonina in kot antagonist receptorjev 5-HT2.

Uporablja se za zdravljenje depresivnih motenj z anksioznostjo ali brez nje.
Pri bolnikih, ki so jemali trazodon, so poročali o hipotenziji (znižan krvni tlak) in tudi o ortostatski (ob dvigu iz ležečega ali sedečega stanja) hipotenziji.
Ni dokazov, da bi povzročal odvisnost.
Možni stranski učinki: slabost, bruhanje, glavobol, omotica, vrtoglavica, zaspanost
Jemlje se ga zvečer, pred spanjem, tako kot vam je predpisal zdravnik (verjetno postopoma višate dozo).

To je bil včasih pogosto predpisovan in zelo učinkovit antidepresiv. Sedaj ga zdravniki manj predpisujejo, ker so na trgu novi antidepresivi (citalopram in cymbalta), ki pa vam žal niso dovolj pomagali. To je verjetno razlog, da vam je vaš zdravnik predpisal Trittico.

Ker traja mesec ali dva, da zdravilo začne optimalno delovati, vam svetujem, da ga zaćnete jemati in spremljate svoje počutje. V tem času boste šli verjetno tudi k zdravniku na kontrolo, kjer se lahko pogovorite o učinkih. Upam, da bo to zdravilo za vas primerno in učinkovito.

Srečno, Mateja
mateja
 
Prispevkov: 35
Član od: sr. 18.avg.2010 15.11


Vrni se na Depresija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: (ni prijavljenih) in 0 gostov