slika1

Ponovno odkrijte sebe!

jazsemvredu-naslovna2

Življenje brez strahu!

jazsemvredu-naslovna3
Zakon v veliki krizi, družina na kocki • Ljubezen, partnerski odnosi • Psihoterapija forum

Zakon v veliki krizi, družina na kocki

Re: Zakon v veliki krizi, družina na kocki

Odgovor Simon pet. 4.apr.2014 11.55

Tako lepo se čuje ko nekdo pravi: spoznal sem njo, mojo drugo polovico.... ona me izpopolnjuje, pozna moje želje, imava skupne interese, zna me nasmejati,..... Kako lepo je, ko nekdo prepozna stisko v tebi in zna pomagati..... Kako lepo je biti deležen izkazovanja ljubezni.... Kako lepo je, če se nekdo trudi brez, da bi kaj zahteval v zameno.
Kako enostavno je biti sebičen in bit tiho.... Celo življenje se učimo, pa še na koncu umremo neumni.
Simon
 
Prispevkov: 12
Član od: pon. 18.feb.2013 11.10

Re: Zakon v veliki krizi, družina na kocki

Odgovor metu ned. 6.apr.2014 8.26

Pozdravljen Simon!

Si srečal že veliko oseb v življenju, ki so sebične in tiho?

metu
metu
 
Prispevkov: 37
Član od: sr. 5.jun.2013 22.34

Re: Zakon v veliki krizi, družina na kocki

Odgovor Simon tor. 24.jun.2014 10.10

Govorim o tem kako je v razmerju najenostavneje biti "tiho" in se nič ne trudit, obenem pa uživati ko se trudi partner. To je sebično.
Simon
 
Prispevkov: 12
Član od: pon. 18.feb.2013 11.10

Re: Zakon v veliki krizi, družina na kocki

Odgovor boboka tor. 24.jun.2014 10.40

Simon,

predvidevam, da tvoje opazke letijo name.

Ne, nimam občutka, da se moj partner trudi na vse kriplje, jaz pa sem tiho in še celo uživam. Ko na vsako mojo besedo prileti nazaj nekaj neprijaznega, ko se vse vzame in razume kot napad in potem sledi dvojna porcija protinapada,.. Ne, ne uživam. In da, potem sem raje tiho. To je neproduktivno početje.

Ne vem, kakšne so tvoje izkušnje, očitno podobne in slabe, in se imaš za žrtev... Jaz ne mislim, da sem žrtev, moj molk ni način, kako dobiti vse kar želim (ker v bistvu nimam nobenih posebnih želja, zahtev) a po določenem času kar obmolkneš. Pa ni bilo vedno tako, v bistvu je partner bil tisti, ki je bil v zakonu tiho, sedaj, ko je glasen, pa so to le obtoževanja, poniževanja,.. pa sem jaz tiho. In ne spuščam se na njegov nivo,..

Vsaj je zgodba zase,.. Mogoče se celo narobe razumemo,.. bi moral povedati kaj več, kaj s čim misliš.

Vso srečo,
boboka
 
Prispevkov: 4
Član od: tor. 11.mar.2014 11.57

Re: Zakon v veliki krizi, družina na kocki

Odgovor Simon sr. 25.jun.2014 8.05

boboka je napisal/-a:Ne, nimam občutka, da se moj partner trudi na vse kriplje, jaz pa sem tiho in še celo uživam. Ko na vsako mojo besedo prileti nazaj nekaj neprijaznega, ko se vse vzame in razume kot napad in potem sledi dvojna porcija protinapada,.. Ne, ne uživam. In da, potem sem raje tiho. To je neproduktivno početje.

Ne vem, kakšne so tvoje izkušnje, očitno podobne in slabe, in se imaš za žrtev... Jaz ne mislim, da sem žrtev, moj molk ni način, kako dobiti vse kar želim (ker v bistvu nimam nobenih posebnih želja, zahtev) a po določenem času kar obmolkneš. Pa ni bilo vedno tako, v bistvu je partner bil tisti, ki je bil v zakonu tiho, sedaj, ko je glasen, pa so to le obtoževanja, poniževanja,.. pa sem jaz tiho. In ne spuščam se na njegov nivo,..

Vsaj je zgodba zase,.. Mogoče se celo narobe razumemo,.. bi moral povedati kaj več, kaj s čim misliš.

Vso srečo,


Ne, ne, ne.... ne obtužujem direktno tebe.
Da, sem se pa našel v vajini zgodbi.....je zelo podobna najini. Tvoj je omenjal kako pogreša tvojo bližino, stik s tabo, dotike..... Ti v nadaljevanju govoriš, da je tvoj mož sicer dober človek in vse a da je postal odsoten. Strinjam se v celoti z @Nevenka.... Padla sta v začaran krog.... on ni dobil nečesa (nekdo celo pove, da je to "nezdravo" in je posledica neke "popkovnice iz otroštva"), ti ga nisi razumela in ti je vrnil z neprisotnostjo..... Vrnil ti je ker enostavno ni šlo drugače.... ni te želel nalašč prizadeti, tako kot ti nisi njemu nalašč NEdajala bližine. Kot praviš si človek ki da tolko dotikov kolkor ti je....zakaj bi bil on bolj prisoten kot mu je?

Komunikacija....ja. Iz vajinih postov je lepo videti, da se oba zavedata situacije in jo znata tudi izredno lepo predstaviti. Malokdo je sposoben se zavedati vsega tega in to tudi razložiti. Vidva po mojem mnenju sta. Ampak prihajam do problema....vprašanje je ali sta komunicirala med sabo in to sproti. Vprašanje je ali si njegove težnje po tvoji bližini vzela dovolj resno ali si si enostavno mislila da pretirava in da "ni normalen" in zadevo potlačila nekam daleč vstran. On je sigurno ni. in to se mu je nabiralo in nabiralo. Zato se s časoma tudi on ni trudil več.

praviš:
Nikoli ni samo eden kriv za težave v zakonu. Priznavam svojo krivdo. Po naravi sem tip človeka, ki mi sicer dobro dene, ko se imaš h komu stisniti, te poboža, takrat se počutim ljubljeno in varno,.. pa res tega sama ne nudim toliko. Vem, da bi moj mož želel veliko več. A to zmorem dati (v 'svoji' količini seveda) samo takrat, ko se tako tudi počutim. Večinoma mu pravim, da tujcev ne objemam, ne poljubljam, sploh pa se ne ljubim z njimi. Malce tragikomično mogoče. O možu kot osebi - lahko povem samo vse najboljše. Ja, ima nekaj napak, ki me motijo in ve zanje. Edina stvar, ki jo očitam možu je to, da je redko prisoten. Tudi ko je fizično prisoten, ga dejansko ni.


Tole zadevo dobro poznam.... A misliš, da se ti njemu zdiš prisotna s tem ko mu pač ne "nudiš toliko" in se mu izmikaš?

ne vem pa, kdaj je on nazadnje pokazal kaj čustev. Ja, tukaj na forumu mogoče. Če bi to takrat prebrala, bi mogoče vedela, da jih nekaj še ima.. Sploh ne vem, kje jemlje vse to. Boli ga moj molk. Na splošno sem človek, ki v družbi bolj malo govori, z bežnimi znanci se ne spuščam v pogovor, ker mi pač ne grejo 'small talki'. Odprem se ljudem, ki jih dobro poznam. Tam sem lahko to kar sem. Nehala sem govoriti, ko je na vsako mojo besedo priletelo nazaj nekaj, ko je vse vzel kot napad


...tudi moja se raje zapre, to ji je obramba, visok zid, ki ga je potem težko preplezat! In kako je naj potem človek poleg "prisoten"?

In samo zato moj post ".... ona me izpopolnjuje, pozna moje želje, imava skupne interese, zna me nasmejati,..... Kako lepo je, ko nekdo prepozna stisko v tebi in zna pomagati..... Kako lepo je biti deležen izkazovanja ljubezni.... Kako lepo je, če se nekdo trudi brez, da bi kaj zahteval v zameno.
Kako enostavno je biti sebičen in bit tiho....
"

Torej on ve kaj te moti pri njemu, ti veš česa si on želi..... Ali sta torej oba delala dovolj vsak v svoji smeri? Očitno nista. Ali je nekdo prezahteven (sebičen ali kakorkoli) ali pa se nekdo premalo trudi.... Vem, da je lahko takole pametovati, vem pa tudi kako težko zna bit...

Najlažje je videti napake na drugih, umetnost je delati kompromise.
Simon
 
Prispevkov: 12
Član od: pon. 18.feb.2013 11.10

Re: Zakon v veliki krizi, družina na kocki

Odgovor boboka čet. 26.jun.2014 7.43

Oh, Simon. Mogoče je res tako enostavno - če daš ti meni, dam jaz tebi,.. Mogoče. Sicer je tisti ČE preveč, zakon bi moral laufati brez pogojev,.. Ampak po mojem mnenju ne gre tako zlahka. Pri nama, tudi ko je bilo dovolj telesne bližine, ni bilo dovolj, oz. a misliš, da če ga sedaj objamem večkrat na dan, ga poljubim, da bo potem najin zakon pravljica?

Tudi njegovo iskanje bližine je s figo v žepu,.. 'daj že enkrat, malo se stisni, pa potem se bova ljubila... potem imam spet drugo delo' (in v mislih je že tam, torej spet neprisoten). Pa pravijo, da se je recimo spolni odnos, ki naj bi se zgodil danes zvečer, začel že včeraj,.. Se strinjam. Ne tvoj odnos do mene 5 minut prej,.. ampak ves čas.

Glede prisotnosti,.. saj ne mislim, da sedi ob meni in je osredotočen samo name,.. Včasih ne ve, ali ve in takoj pozabi, kaj se recimo dogaja z otroki, ne sodeluje kaj dosti ne pri vzgoji ne v gospodinjstvu. A je to res samo moje delo? Ti to enačiš - prisotnost = telesni stik. Jaz pa govorim zgolj o prisotnosti kot mož in oče v družini, da je vanjo aktivno vključen, ne le stanovalec v našem domu. Pa ni vedno tako, veliko krat pa je.

In še o molku, čeprav sem že povedala.. Obmolkneš takrat, ko je manj škode, kot če kaj poveš. V najinem odnosu je v bistvu on tisti molčeč, v preteklosti ni govoril o sebi, svojih čustvih. Tudi sedaj njegov način govora ni bil tak: 'boli, ko narediš to', ampak zgolj 'ti si pa taka in taka..'. Obrambni mehanizem deluje in če te nekdo stalno obtožuje, nehaš odgovarjati, ker se ti zdi brezplodno početje,.. Potem pa si uničevalec zakona.

Ne vem,.. vse to so posledice. Kaj je tisto, da naju je prignalo tako daleč, dejansko ne vem. Mogoče nam res manjka ljubezni (z obeh strani), ko partner ni tisti 'prvi' v tvojem življenju, tvoje zavetje, pribežališče, tolažba in nekdo, ki s tabo deli vse tvoje veselje, strahove, tegobe in ti stoji ob strani, ne glede na vse. Brez pogojnikov, brez drugih izhodov.. Brez 'če'. Vidiš, če bi imela ta odgovor,.. bi imela vse :)
boboka
 
Prispevkov: 4
Član od: tor. 11.mar.2014 11.57

Prejšnja

Vrni se na Ljubezen, partnerski odnosi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: (ni prijavljenih) in 3 gostov

cron