slika1

Ponovno odkrijte sebe!

jazsemvredu-naslovna2

Življenje brez strahu!

jazsemvredu-naslovna3
Strah pred letenjem • Fobije - strahovi • Psihoterapija forum

Strah pred letenjem

Specifične fobije, agorafobija ...

Strah pred letenjem

Odgovor Barbari85 pet. 28.jan.2011 10.32

Živijo!
Imam eno kar neprijetno težavo, namreč aerofobijo. Ne bom niti razlagala, kaj vse doživljam ko sem na letalo oz že ob misli, da bi mogla na letalo... Dejstvo je tako, da aprila letim preko oceana in bi rabla eno močno pomirjevalo al karkoli že, da bom vegetirala tistih 11h :) sem bila že pri osebnemu zdravniku, vendar je iskreno preiznal,d a takega primera še ni imel in če bi se lahko pozanimala, kaj naj mi predpiše, ali antidepresive ali pomirjevala. (prosim ne pisite mi Persen, ker mi ob napadu panike, prav nič ne pomaga) :) :D
Ima kdo podobne izkušnje oz je že poskusil kako dobro metodo, da je res učinkovala?
hvala in lp
Barbari85
 
Prispevkov: 1
Član od: pet. 28.jan.2011 10.26

Re: Strah pred letenjem

Odgovor Nevenka sob. 29.jan.2011 22.23

Pozdravljena, Barbara, strah pred letenjem je zelo pogost med strahovi, predvsem zato, ker imamo občutek, da nimamo kontrole nad situacijo. Do aprila imaš še čas za kakšno krajšo psihoterapijo po kognitivni metodi. Antidepresivi tu niso smiselni, Persen pa preblag. Take enkratne stvari kot je potovanje, se včasih rešuje tudi z zdravili, ki blažijo napetost ali uspavali. Vsekakor pa je mnogo bolj smiselna psihoterapija.

Lep pozdrav
Uporabniški avatar
Nevenka
spec. psihoterapije transakcijske analize
 
Prispevkov: 703
Član od: tor. 13.apr.2010 18.04
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Fobije - strahovi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: (ni prijavljenih) in 1 gost

cron