slika1

Ponovno odkrijte sebe!

jazsemvredu-naslovna2

Življenje brez strahu!

jazsemvredu-naslovna3
Bivaje v temi • Fobije - strahovi • Psihoterapija forum

Bivaje v temi

Specifične fobije, agorafobija ...

Bivaje v temi

Odgovor HORTENSIJA ned. 3.nov.2013 8.31

Zdravo,
imam prijatelja, ki me je večkrat povabil k sebi domov in vedno sem v njegovem stanovanju naletela na temo.
Tudi če je bilo zunaj sonce,je imel vedno zaprta okna in je raje vžgal luč v prostoru.Vprašala sem ga čemu je temu tako, pa mi ni znal( ali ni hotel) odgovoriti. Kjub mojim prigovarjanjem,( sama ljubim svetlobo, sonce pomeni zame vse.)pa je dovolil odpreti polkna samo za par centimetrov...
Drugače je človek, ki je po službeni dolžnosti mnogo na prostem in med ljudmi.
Zanima me kje tiči zajec-morda še iz otroštva?
Hvala za pojasnilo.
Hortensija
HORTENSIJA
 
Prispevkov: 23
Član od: sob. 19.okt.2013 13.52

Re: Bivaje v temi

Odgovor herr Flick ned. 3.nov.2013 12.00

Ne vem kaj je s tvojim prijateljem, ti pa lahko povem zase. Ne maram sonca, ker je na soncu v trenutku prevroče, npr. že spomladi, ko se v baru vsi usedejo na sonce, jaz iščem stol v senci. Se mi včasih zdi, kot da bi vpijal sončno energijo bolj efektivno kot drugi :D
Ko sem šel do okulista, so mi povedali, da imam zelo občutljive oči na svetlobo, sončna očala so mi pa vedno povzročala glavobole, tako da le-ta niso rešitev. V glavnem, tudi sam sem imel včasih precej temno doma, ker mi ni problem videti v temi in me pretirana svetloba moti.
Predlagam ti, da najprej iščeš v bolj preprosti smeri, kot vplive otroštva in podobno. Pred obiskom pri okulistu tudi meni ni prišlo na misel, zakaj mi tema bolj ugaja kot svetloba. Sicer ni tako ekstremno kot pri tvojem prijatelju, je pa npr. poletje letni čas, ki mi je najmanj všeč (čeprav to bolj zaradi vročine kot svetlobe).

LP,
Herr Flick
:shock:
herr Flick
 
Prispevkov: 65
Član od: tor. 8.nov.2011 23.01

Re: Bivanje v temi

Odgovor HORTENSIJA ned. 3.nov.2013 16.36

Pozdravljen herr Flick(hahaha zanimivo ime), zahvaljujem se ti, da si si vzel čas, da mi odgovoriš. Morda je res pri mojem prijatelju tudi vzrok moteča svetloba v zvezi z očmi.No, ker je živel v dokaj težki družini, sem najprej pomislila na kakšne traume iz otroštva.Ni pa normalno (kaj pa je v današnjem času sploh še normalno :razmišljam: ) , da pri sončni svetlobi ima zaprta okna (polkna) in prižge luč v stanovanju.tega ne bom nikoli razumela :D , saj končno ima tudi višji račun za štrom. ;)
LP
HORTENSIJA
 
Prispevkov: 23
Član od: sob. 19.okt.2013 13.52

Re: Bivaje v temi

Odgovor venerinsin sob. 21.dec.2013 12.28

haha, dobra tema.
lahk ti povem, da sem imel jaz v srednji šoli kratko obdobje,
ko sem spuščal čez dan rolete dol, ker se mi je zdelo bolj romantično.
hehehe.
rad sem sanjaril o puncah...
si dal fajn glasbo, prižgal luči.
se mi zdi, da je lahko mal povezano z našim čustvenim doživljanjem okolja,
je pa včasih kul samo sprejemat, opazvat različnost od nas.
kot, da gremo v kino in gledamo nek nov film, ki je pač zanimiv.
uživaj na soncu.

zdaj ljubim sonce in nor sem na meglice, pa na noči, na temo in na deževne dni.
vsako ima svoj čar.
venerinsin
 
Prispevkov: 111
Član od: ned. 23.jun.2013 10.38


Vrni se na Fobije - strahovi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: (ni prijavljenih) in 1 gost

cron