slika1

Ponovno odkrijte sebe!

jazsemvredu-naslovna2

Življenje brez strahu!

jazsemvredu-naslovna3
Žalostna k sto mater • Depresija • Psihoterapija forum

Žalostna k sto mater

Depresija - depresivna motnja razpoloženja - "depra";
trajnejše stanje potrtosti, žalosti, nemoči, nihanja razpoloženja ...

Žalostna k sto mater

Odgovor TiNaKey tor. 29.maj.2012 18.39

:zvezdica:
Zadnjič spremenil TiNaKey, dne pet. 15.jun.2012 16.25, skupaj popravljeno 1 krat.
♥ Širiti ljubezen, truditi se po svojih najboljših močeh in biti neobremenjen s posledicami ali rezultati, to je življenje ♥
Uporabniški avatar
TiNaKey
 
Prispevkov: 11
Član od: tor. 29.maj.2012 18.21
Kraj: Okolica Ljubljane, proti primorski

Re: Žalostna k sto mater

Odgovor herr Flick sr. 30.maj.2012 0.15

TiNaKey je napisal/-a:...
- in lastna mami, s katero se drgač odlično razumeva, poleg nekaj težkih problemov, mi je danes spet takšno zabila z besedo, da se počutim total :cry:

To je itak naloga mam. ;-) In starši znajo zadet kjer boli, lajftime prakse pač naredi svoje. Lahko si srečna, da se z njo razumeš (sam imam podobno srečo). Veliko sodelujočih na forumu te sreče nima!

TiNaKey je napisal/-a:Stara sem 33 let - umrla bom od starosti osamljena in z mačko, čeprav imam rada ljudi in sem pasjelubka (tud mucko mamo); rada pa bi umrla DANES, TA TEDEN.

Pride dan, ko se vsak tako počuti, jutri bo bolje. Morda te pa primeren primerek čaka ravno za vogalom? Če si pasjeljubka (btw, full dober izraz ;-) ), pojdi na sprehod in "napadi" luškanega sprehajalca ("Kaj pa je to za ena pasma?" ipd.). Če to naredi ženska, je simpatično, če to naredimo tipi obstaja precejšna nevarnost, da to izpade creepy.

TiNaKey je napisal/-a:Skoz sm na šihtu, skoz pridna, pa nben ne reče "hvala", stimulacijo ukinejo, ko je največ dela........... pa me vse to ne bi motilo, če se ne bi sama počutila kot shithappens.

Ahm ... sorry, ker nimam pretiranega sočutja ... svetovna ekonomija je rahlo v podnu zadnje čase in pogleduje proti kleti, full folka nima službe. Namesto "hvala" dobiš denar (večini ljudi preferirana oblika zahvale). Upoštevaj, da je nekje 3/4 folka zamorjenega in so rahlo do pretežno zelo napeti, ker nihče ne ve kaj nas čaka. Ostala četrtina, ki je na tem profitirala pa razmišlja o jahtah.

TiNaKey je napisal/-a:Danes bom jokala............. in jokala............... in jokala........... utrujena sem od dela, neuspehov, življenja. so fucking tired - se opravčujem za izraze!

Neuspehov???? V 1. rundi si premagala depresijo in anksioznost! Če to ni uspeh ... Morda te čaka druga runda, samo očitno je nasprotnik zmatran.
Drugače pa .. sem se znal podobno počutit, pomaga da vzameš zemljevid, vržeš pikado, se vsedeš v avto, daš muziko in glasilke do konca in se odpelješ pogledat, kaj je tam kjer je pikado zadel. No ja, druga varianta pa je, da pogledaš napovednik in ciljaš tja, kjer se kaj dogaja ;-)
Če fališ zemljevid, je ponoven met dovoljen ;-)
Lahko si pa privoščiš večer samopomilovanja in jeze nad krivičnim svetom. Po dveh do treh urah pa vržeš gor kak dokumentarec o življenju res revnih v Indiji in nenadoma ugotoviš, da tukajle sploh ne vemo, kaj so problemi. Vsaj jaz se začnem zavedati, da smo zadeli na lotu že samo s tem, ker živimo tukaj in ne tam. In postanem patetično hvaležen.

Vprašanje: tvoj sestavek sem nekajkrat prebral, ali je bistvo tvoje žalosti osamljenost? Ne govorim o tem, da nikogar ni, ampak da se z nikomer res ne pogovarjaš oz. skrivaš kaj te tare?

TiNaKey je napisal/-a:budala (<- to je moj podpis, nobenega ne žalim)

Žališ sebe, ne počni si tega, been there, done that ... didn't get a cookie.

Herr Flick :shock:
herr Flick
 
Prispevkov: 65
Član od: tor. 8.nov.2011 23.01

Re: Žalostna k sto mater

Odgovor TiNaKey sr. 30.maj.2012 19.06

:zvezdica:
Zadnjič spremenil TiNaKey, dne pet. 15.jun.2012 16.25, skupaj popravljeno 1 krat.
♥ Širiti ljubezen, truditi se po svojih najboljših močeh in biti neobremenjen s posledicami ali rezultati, to je življenje ♥
Uporabniški avatar
TiNaKey
 
Prispevkov: 11
Član od: tor. 29.maj.2012 18.21
Kraj: Okolica Ljubljane, proti primorski

Re: Žalostna k sto mater

Odgovor TiNaKey pet. 1.jun.2012 17.06

:zvezdica:
Zadnjič spremenil TiNaKey, dne pet. 15.jun.2012 16.24, skupaj popravljeno 1 krat.
♥ Širiti ljubezen, truditi se po svojih najboljših močeh in biti neobremenjen s posledicami ali rezultati, to je življenje ♥
Uporabniški avatar
TiNaKey
 
Prispevkov: 11
Član od: tor. 29.maj.2012 18.21
Kraj: Okolica Ljubljane, proti primorski

Re: Žalostna k sto mater

Odgovor herr Flick pet. 8.jun.2012 2.38

TiNaKey je napisal/-a:herr Flick - Smallhausen se ti zahvaljuje za čas za moj problem - resno.

Oj Tinč, one simply cannot do anything but like your sense of humor :D

TiNaKey je napisal/-a:* MAME .... ja, lahko se uredu zaštekaš, samo ko pa ti reče, da sem si izmislila depresijo, da pa če bi bilo moji kužki kej narobe, bi pa "pozabila" na depro!! :ni šans:
- in to ona, ki je 20 let pila in je samo zaradi moje vztrajnosti, da smo pristali v Polju, kjer se je skulirala in danes že 3. leto ne pije, si upa reči o izmišljotinah za težave?! da ne omenjam, kolikorat sem slišala, da sem bad socialka, ker ji ne pomagam (ni hotela pomoči, ko sem nosila rešitve - drgač se z alkoholiki nisem poklicno ukvarjala in se tudi nikoli ne bom)
- ko je blo s kužiko res nekaj zelo narobe, napad ovčarke na mojo mini terierko......................sem sfriznila!!! (drgač sem že reševala tudi tuje male pse) - torej, bi mogla moja kužka skoraj poginiti, zaradi moje depre ali nedepre ali vatever?

Friznila si, ker si na svojega psa navezana, in prav je, da imaš rada svojega psa.

TiNaKey je napisal/-a:*PSKI - jih je bolj malo moških lastnikov, oz. 2, pa še to je en mlad, s punco in dvema orjaškima dogama, ter en star čičo - torej.......... :zmešan:

Hmmm ... mlad s punco je boljša izbira ;-)

TiNaKey je napisal/-a:* GLEDE ZAVEDANJA O DOBREM IN REVŠČINI DRUGOD ALI AFRIKI IN REVŠČINI............ khm, lej, depra ni iz dolgčasa; to je kot bi ti nekdo ugasnil stikalo luči v glavi in lahko imaš celo knjižico za brat, pa ne boš videl, razen teme. Tudi vrat ne, oken, da vidiš, kakšen je svet zunaj, da smo lahko srečni v mirni SLO ipd. Rabiš vsj žigico, da lahko potem mečem pikado in iz zidov naredim ementaler - vseeno. Pa veš.......... tudi v temnih dneh, sem se zgrozo zavedala, da je zunaj sonce in meni najlubši sneg, jaz pa hladna kot urška čepin iz zamrzovalnika!! no feelings, no thumbing hearts,...nothning!

Najbližje kar sem sam doživel je bilo v stilu 5 min "pa pizda to je vse skup en kuratz" in 5 min "fuck it, zmagal sem v vsem česar sem se lotil in zmagal BOM!!!leleventy11!" ... no ja, včas mal več obupa ampak ... FIGHT IT! ... zmagala si enkrat in lahko ponovno! Ne daj se Ines ... mislim, Tina ;-)

TiNaKey je napisal/-a:In zdaj, ko sem ne le v sivini, pač pa tudi na soncu.......... se vsak dan zahvalim Vesolju za vse kar imam in to zelo cenim! Samo - vseeno je en steber v meni še ne docela pokonci in je nevarnost, da bo šlo vse v k.....! Lahko zaradi burnouta, lahko zaradi seštevkov neuspehov, lahko zaradi nevem, miljon stvari, lahko najdem miljon pozitivnih stvari - NE VEM.

A lahk lepo prosim napišeš te tvoje blazne neuspehe? Vsak jih ima, ne me prepričat, da ti napišem moje, ker bom odgovoren za en kup primerov ljudi, ki bodo imeli zlo natrenirane trebušne mišice... In to mi bo naredilo še večjo konkurenco pri ženskah in posledično povzročilo relativno poslabšanje ... ok, let's end there, ratuje osebnoizpovedno ;-)

TiNaKey je napisal/-a:VEM PA, da me bolijo krivice in da oprosti-izrazu-ker-pišem-sem-ko-se-pomaga-ljudem+sem-sama-socialka, ne maram ljudi! Velikokrat so me prizadeli - vsa zadeva pa je prišla leta 1992 ko sem bila 3 leta žrtev medvrstniškega nasilja, sama, brez pomoči kakega učitelja/psihologa/staršev; rotila sem ju, da me data ven, pa nista hotla - in 3 leta sem požirala zasmehovanje, osamljenost (best frendici sta se ravno tisti čas preselili), polivanje superlepila na moj stol, in še in še.

:-( tu sočustvujem s tabo ... deloma poznam zadevo.

TiNaKey je napisal/-a:Takrat sem si rekla, da bom soc.del., da nihče ne bo ostal sam v težavah, ko se hoče rešiti!! In kaj se zgodi? ko se ravno vzljubim in še bolj vzklijem kot človek z delom na sociali, me življenje vrže ven. ko dobim dobrega tipa, se spet sestavim, končava vezo. ko dobim spet dobro službo, ne v sociali, me spet lajf vrže ven. zakaj me pa zdaj ne vrže ven iz te službe??????

To je del učenja življenja .. in sorry, nehaj se igrati žrtev in stvari se same porihtajo. Oprezaj za priložnostmi, ki se ti z vsakim končanjem nečesa ponudijo, namesto da hočeš igrati na status quo.

TiNaKey je napisal/-a:praviš hvaležnosti v tem času in job,,,,,,,,,,,,,, ja vem, da sem butl k hočem, da se vsj nekdo zahvali za dobro opravljeno delo - ampak ravno to je narobe, da se pustimo delavci tako zelo izkoriščati in poniževati, da lahko z nami delajo vse. zakaj bi kupovali metle, če pa lahko tla pometajo z nami?!

Če te ne cenijo, pač ustanovi svojo firmo, društvo ali kaj podobnega, če si boljša kot drugi, boš tudi bolj uspešna. Ne cmeri se, ne igraj kraljice. Plačana si za svoj job. Meni se vsi zahvalijo, kjub temu, da obenem prejmejo račun!

TiNaKey je napisal/-a:ok naša služba je še normalna, kjer še ni tako grozno kot drugje, in prav je tako. lahko bi bilo še bolje! ko se bo svet in delodajalci začelli zavedati, da smo vsi členi neke verige, potem bo sistem deloval - dotlej pa ne, dokler bodo šefi mislili, da lahko sami furajo tovarni, razni meneđerji isto ipd.

Se strinjam, a oseba ki mora to spremeniti si v prvi vrsti ti sama. Vsak rad pomaga ljudem v stiski, nekatere v sociali pač plačujemo za to, da počnejo ta job profesionalno. Če imaš občutek, da ti mora biti za to kdo hvaležen in hvaležnosti ne dobiš dovolj, si v napačnem poslu in počneš stvari iz napačnih razlogov. Bistvo doživljanj je notranje in ne zunanja potrditev. Ko boš sama trdna v razlogih, ki te motivirajo bo zunanja potrditev ali zavrnitev nepomembna.
Meneđerji - pri nas je pač sesut sistem, ki bo potreboval še kar nekaj let, da se uravnovesi - so kot davki, ne moreš se izognit mladim japijem v BMW-jih in AUDI-jih na kredit - ponovno, če znaš bolje, odpri svojo firmo, je idealna prilika. Nesposobne firme padajo kot domine in trg je odprt.

TiNaKey je napisal/-a:Tvoj citat: "Vprašanje: tvoj sestavek sem nekajkrat prebral, ali je bistvo tvoje žalosti osamljenost? Ne govorim o tem, da nikogar ni, ampak da se z nikomer res ne pogovarjaš oz. skrivaš kaj te tare?" JA RES JE.

Na ZS ti bom poslal moj telefon, če se želiš pogovarjat me pokliči. Morda ti bo lažje z nekom, ki ga ne poznaš. Če je proti pravilom prosim moderatorja/admina, da ta del zbriše in zbriše tudi ZS.

TiNaKey je napisal/-a:pač jeba v duši............. in če je v duši, je povsod - če je v duši ok, te tudi burja ne more spodnesti; dotlej pa vsaka sapica.

Se precej strinjam.

TiNaKey je napisal/-a:Lp T. :?

Ta podpis mi je bistveno bolj všeč kot prejšnji.

Herr Flick :shock:

Edit: Zbrisal za pogovor nepomembno izjavo.
herr Flick
 
Prispevkov: 65
Član od: tor. 8.nov.2011 23.01

Re: Žalostna k sto mater

Odgovor TiNaKey pon. 11.jun.2012 18.42

:zvezdica:
Zadnjič spremenil TiNaKey, dne pet. 15.jun.2012 16.24, skupaj popravljeno 1 krat.
♥ Širiti ljubezen, truditi se po svojih najboljših močeh in biti neobremenjen s posledicami ali rezultati, to je življenje ♥
Uporabniški avatar
TiNaKey
 
Prispevkov: 11
Član od: tor. 29.maj.2012 18.21
Kraj: Okolica Ljubljane, proti primorski

Re: Žalostna k sto mater

Odgovor Nevenka pon. 11.jun.2012 21.35

Draga TiNaKey, žal mi je, da se spopadaš s takimi problemi kot so depresija in anksioznost in verjamem ti, da pridejo dnevi, ko imaš preprosto vsega dovolj. Še zlasti je težko, ko je človek nekaj časa v redu, pa se potem spet zruši. Jaz mojim klientom vedno pravim, da se zdravljenje pri depresiji in anksioznosti giblje v obliki sinusne krivulje z rahlim nagibom navzgor. Razpoloženje niha in slabi dnevi ali tedni so neizbežni. Tisto, kar pri slabem počutju res ne pomaga in še poslabša situacijo je očitanje, da kljub vsemu trudu nismo napredovali nikamor, da se je vse spet ponovilo in da ne zmoremo več. Takrat je edino, kar pomaga, sprejemanje dane situacije z nežno skrbjo zase in podporo majhnemu otroku v nas, ki je razočaran, jezen in žalosten... in vedenje, da bodo kmalu spet na obzorju lepši dnevi. Lepši dnevi vedno pridejo, še prej, če se vdamo in si vzamemo slabo razpoloženje za počitek in razvajanje sebe. Praviš, da delaš vse, kar je potrebno, da bi ti bilo bolje. Delaj tako tudi naprej, psihoterapija je dolgotrajen, ampak uspešen proces, napredek pa včasih silno počasen. Ampak se splača, zato ti svetujem, da ne obupaš, ampak delaš na sebi naprej ravno tako intenzivno kot prej. Ne se bat tesnobnih občutkov, nič se ti ne bo zgodilo, samo sprejmi jih in plavaj dalje z njimi, pa boš videla, kako hitro bo vse minilo.

Veliko moči ti želim, predvsem pa mirno noč in jutri lep dan z veliiiko sončka --<--@ .
Nevenka
Uporabniški avatar
Nevenka
spec. psihoterapije transakcijske analize
 
Prispevkov: 703
Član od: tor. 13.apr.2010 18.04
Kraj: Ljubljana

Re: Žalostna k sto mater

Odgovor TiNaKey tor. 12.jun.2012 19.29

:zvezdica:
Zadnjič spremenil TiNaKey, dne pet. 15.jun.2012 16.23, skupaj popravljeno 1 krat.
♥ Širiti ljubezen, truditi se po svojih najboljših močeh in biti neobremenjen s posledicami ali rezultati, to je življenje ♥
Uporabniški avatar
TiNaKey
 
Prispevkov: 11
Član od: tor. 29.maj.2012 18.21
Kraj: Okolica Ljubljane, proti primorski

Re: Žalostna k sto mater

Odgovor Nevenka tor. 12.jun.2012 22.13

Draga TiNaKey, v oči mi je najprej padel tisti rdeči napis pod tvojim sporočilom: "Širiti ljubezen, truditi se po svojih najboljših močeh in biti neobremenjen s posledicami ali rezultati, to je življenje ♥"
Zelo zanimiva misel se mi zdi, ki je tudi meni blizu. Berem tudi odstavek, v katerem opisuješ, kako v bistvu uživaš v svojem delu, kako se posvetiš ljudem, jih poslušaš in koliko energije vlagaš v to. Napisano je z nekim žarom in mislim, da je to tisto, kar trenutno potrebuješ. Ustvarjalno delo, ki ima neki smisel. Seveda ti tega dodatno ne plačajo, najbrž še opazijo ne, ampak ti veš, da so ti tvoje stranke hvaležne, in to je v bistvu namen. Vsi v življenju potrebujemo neki smisel, še bolj pa nek feedback v zvezi s tem, kako nas vidijo drugi, da nas opazijo, da smo jim všeč. To je kot hrana za srce in dušo in kadar je tega premalo, kar nekako hiramo. Je pa včasih to težko dobiti, še posebno, če se premalo družimo.

Zato te vabim na našo skupino za pomoč pri depresiji in anksioznosti, kjer lahko kakšno rečeva še v živo in poskušava ugotoviti, kakšne bi bile rešitve zate. Skupina je brezplačna, zelo prijetna in tam boš ugotovila, da nisi sama s temi problemi, morda pa našla tudi kakšno osebo, ki ti bo v težkih trenutkih pripravljena ponuditi svoj čas, prijazno besedo in objem....

Lep večer
Nevenka
Uporabniški avatar
Nevenka
spec. psihoterapije transakcijske analize
 
Prispevkov: 703
Član od: tor. 13.apr.2010 18.04
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Depresija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: (ni prijavljenih) in 1 gost