slika1

Ponovno odkrijte sebe!

jazsemvredu-naslovna2

Življenje brez strahu!

jazsemvredu-naslovna3
Rabim pomoč • Depresija • Psihoterapija forum

Rabim pomoč

Depresija - depresivna motnja razpoloženja - "depra";
trajnejše stanje potrtosti, žalosti, nemoči, nihanja razpoloženja ...

Rabim pomoč

Odgovor mateja22 pon. 4.nov.2013 8.05

Moje stanje se je sedaj še poslabšalo. Prešla sem iz besed na dejanja. V prepiru z mamo sem ji zagrozila, da se bom zastrupila z zdravili in sem jih začela jemat. Pa me je nekako zaustavila. Potem pa sem to poskusila še enkrat ponoči, ko sem razmišljala o samomoru in nisem mogla spati. Zdaj je že en teden tega, kar ne spim. In sem vzela 20 mirzatenov 45 mg. Utrujena sem pa tako, da hodim ob dveh že v posteljo in se mi sploh ne da nič več počet. Ne vem kaj se dogaja z mano, strašno me je strah, kaj se mi bo zgodilo. Počutim se totalno obupano, brez energije, brez volje do česarkoli. In v našem kraju ni nobenga psihoterapevta na območju Slovenj Gradca, tako da ne vem kaj naj naredim,. Zopet razmišljam da vzamem tablet, saj ne vidim več druge rešitve. Začela sem se samopoškodovat, udarjam z glavo ob zid, se grizem, tresem se in strašno me je strah, saj se ne poznam take. Ne vem kaj se dogaja z mano. Samo strašno žalostno in potrto se počutim.
Rabim pomoč :)
mateja22
 
Prispevkov: 5
Član od: pon. 7.okt.2013 10.53

Re: Rabim pomoč

Odgovor metu pon. 4.nov.2013 10.19

Živjo Mateja!

Vidim, da je tvoje stanje res na psu :(

Sem prebrala, da si iz območja Slovenj Gradca.
Ker je še najbližje tvojemu kraju bivanja, ti srčno predlagam, da greš na Celjsko skupino za samopomoč, ki se dobiva vsak ponedeljek ob 16:00, tako da sem jim lahko že danes pridružiš. Preberi si več o teh srečanjih na tej strani: http://www.nebojse.si/portal/index.php? ... extid=1170

Kakor jaz vem, lahko na skupino pride kdorkoli s psihičnimi problemi. Sama hodim na Kranjsko skupino za samopomoč in moram ti reči, da ti res prisluhnejo in ti nudijo podporo. Točno to, kar ti rabiš. Zato pogumno še danes na skupino! Boš videla, da ti bo takoj bolje.

Lp, metu :srčka:
metu
 
Prispevkov: 37
Član od: sr. 5.jun.2013 22.34

Re: Rabim pomoč

Odgovor Nevenka pon. 4.nov.2013 18.58

Pozdravljena, metu, v tem trenutku ne potrebuješ skupine za samopomoč ali psihoterapevta, ampak nujno psihiatrično pomoč. Zato ti svetujem, da pokličeš na eno od naslednjih številk, kjer boš dobila informacije o tem, kam se lahko v svojem kraju najhitreje obrneš po pomoč.

- Nujna psihiatrična pomoč: 01520 99 00
- Dežurni zdravnik psihiatrična bolnišnica Ljubljana: 01 5872 112
- Center za mentalno zdravje: 01 5209 900, 01 5209 901
- Center za izvenbolnišnično psihiatrijo, urgentna ambulanta: 01 4750 680
- Enota za krizne intervencije: 01 587 49 00

Na enoti za krizne intervencije se navadno takoj oglasijo.

Želim ti, da čim prej najdeš pomoč ki jo potrebuješ
Nevenka
Uporabniški avatar
Nevenka
spec. psihoterapije transakcijske analize
 
Prispevkov: 703
Član od: tor. 13.apr.2010 18.04
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Depresija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: (ni prijavljenih) in 2 gostov