slika1

Ponovno odkrijte sebe!

jazsemvredu-naslovna2

Življenje brez strahu!

jazsemvredu-naslovna3
Rabim depresivnega fanta • Depresija • Psihoterapija forum

Rabim depresivnega fanta

Depresija - depresivna motnja razpoloženja - "depra";
trajnejše stanje potrtosti, žalosti, nemoči, nihanja razpoloženja ...

Rabim depresivnega fanta

Odgovor depresivna čet. 13.feb.2014 19.46

Morda se čuje smešno a na žalost se mi zdi da bi se ujela le z nekom ki ima vsaj podobno preteklost kot jaz in razmišlja enako... ki je dosti pretrpel, dal dosti nesrečne ljubezni skozi, ima kako psihično motnjo depersijo, MOM ali kaj podobnega... tako da iščem nekoga ki ni popolnoma zdrav in bi me razumel... morda sem nora a tako je. ne vem kje iskat zato sem tule tole napisala. morda bo kak odziv morda ne. upanje umre zadnje kljub temu da sem depersivna..
depresivna
 
Prispevkov: 6
Član od: sr. 5.feb.2014 20.01

Re: Rabim depresivnega fanta

Odgovor HORTENSIJA čet. 6.mar.2014 15.55

Zdravo,
ravno sem hotela na forum, da mi kdo svetue, če bi se dva ,ki imata že dolgoletno depresijo razumela med seboj. Imam prijatelja, ki že več let boluje za depresijo.Navezal se je z dekleti, ki so bile zdrave, pa pravi , da ni šlo. Sedaj se druži z deklico, ki ima tudi sama depresijo jemlje antidepresive in pravi , da mu tudi to ne odgovarja, ker sta oba "out" in tudi taka zveza ne more sfunkcionirati, kot bi morala. Vsak z svojimi tegobami,frustracijami, eden od drugega potrebujeta tolažbo, pa je ne eden ne drugi ne more nuditi, ker jo še sam potrebuje.Konstantna trenja med njima in oba ostajata "lačna tolažb in razumevanja". Zato ti odgovrjam, da tudi taka veza ne bo vzdržala.
HORTENSIJA
HORTENSIJA
 
Prispevkov: 23
Član od: sob. 19.okt.2013 13.52

Re: Rabim depresivnega fanta

Odgovor Neulovljiva pet. 7.mar.2014 20.26

Pozdravljeni, obe.

HORTENSIJA je napisal/-a:Zdravo,
ravno sem hotela na forum, da mi kdo svetue, če bi se dva ,ki imata že dolgoletno depresijo razumela med seboj. Imam prijatelja, ki že več let boluje za depresijo.Navezal se je z dekleti, ki so bile zdrave, pa pravi , da ni šlo. Sedaj se druži z deklico, ki ima tudi sama depresijo jemlje antidepresive in pravi , da mu tudi to ne odgovarja, ker sta oba "out" in tudi taka zveza ne more sfunkcionirati, kot bi morala. Vsak z svojimi tegobami,frustracijami, eden od drugega potrebujeta tolažbo, pa je ne eden ne drugi ne more nuditi, ker jo še sam potrebuje.Konstantna trenja med njima in oba ostajata "lačna tolažb in razumevanja". Zato ti odgovrjam, da tudi taka veza ne bo vzdržala.
HORTENSIJA


Hortenzija,
mislim, da življenje v hipu dobi drugačno kvaliteto, če nanj pogledamo z vzpodbudnimi, optimističnimi očmi. Povsem verjamem zgodbi tvojega prijatelja, vendar ta zgodba ne govori o uspehu ali neuspehu drugih zgodb. Včasih ljudje prehitro sklepamo, da je razlog za neuspešno partnerstvo en sam, kot so v primeru tvojega prijatelja simptomi depresije. Moje mnenje je, da mnogokrat razlog za slab izzid začetega partnerstva predvsem v nerealnih predstavah in pričakovanjih do partnerja, kot npr.: ''partner/ka mora poskrbeti za moje zadovoljstvo'' ali pa ''partnerstvo mora biti ves čas zabavno in brez nesoglasij'' ali pa ''če me ima dovolj rad/a, me bo v vsem razumela/a in me v vseh stvareh podpiral/a''... In če imamo v glavi podobne predstave o partnerstvu, se nam bo zelo verjetno dogajalo, da ga bomo iskali v nedogled. Moj nasvet je: s pozitivnimi mislimi, vendar z realnimi pričakovanji, v lov!

depresivna je napisal/-a:Morda se čuje smešno a na žalost se mi zdi da bi se ujela le z nekom ki ima vsaj podobno preteklost kot jaz in razmišlja enako... ki je dosti pretrpel, dal dosti nesrečne ljubezni skozi, ima kako psihično motnjo depersijo, MOM ali kaj podobnega... tako da iščem nekoga ki ni popolnoma zdrav in bi me razumel... morda sem nora a tako je. ne vem kje iskat zato sem tule tole napisala. morda bo kak odziv morda ne. upanje umre zadnje kljub temu da sem depersivna..


Depresivna,
mislim, da bi bilo dobro zate, če bi si nadela drugačen nick name. Verjamem, da lahko človek sam, s svojo voljo oz. s sporočili, ki jih sam sebi daje, doseže, da znaki depresije postopoma izzvenevajo. Kot praviš... upanje umre zadnje... zato ti kar zavzeto (a ne preveč zavzeto) išči sopotnika in se ne obremenjuj z diagnozami. Bodi kar se da sproščena, poskušaj ne biti obremenjena s svojim psihičnem stanjem... postala boš bolj prijetna in simpatična... potem pa se bo tudi našel kdo, ki bo pokazal zanimanje zate... in potem previdno... ne pričakuj nerealnih stvari... dovolj je to, da se imaš prijetno... in kadar nam je prijetno v druženju neko osebo, potem smo bolj zadovoljni v sebi... ...in korak za korakom... depresija adijo!

pozdravljam vaju, Neulovljiva :idea:
Neulovljiva
 
Prispevkov: 29
Član od: tor. 4.feb.2014 22.37

Re: Rabim depresivnega fanta

Odgovor HORTENSIJA čet. 13.mar.2014 11.51

Hvala za vaše mnnje in nasvet.
Pozdrav Hortensija
HORTENSIJA
 
Prispevkov: 23
Član od: sob. 19.okt.2013 13.52


Vrni se na Depresija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: (ni prijavljenih) in 1 gost

cron