slika1

Ponovno odkrijte sebe!

jazsemvredu-naslovna2

Življenje brez strahu!

jazsemvredu-naslovna3
ne najdem rešitve • Depresija • Psihoterapija forum

ne najdem rešitve

Depresija - depresivna motnja razpoloženja - "depra";
trajnejše stanje potrtosti, žalosti, nemoči, nihanja razpoloženja ...

ne najdem rešitve

Odgovor rocky11 sob. 9.nov.2013 13.18

Pozdravljeni!
Psihiater me je v septembru označil za depresivnega, nato pa sem imel mesec dni znake anksioznosti. V zadnjih treh dneh sem se tako spremenil, da sem prepričan, da mi ni več pomoči. Sploh nisem več človek, ne zavedam se sebe, pozabil sem, kakšen sem bil prej, na šolo in prijatelje sem čisto pozabil, ne verjamem, da me lahko kdo sploh razume. Zdi se mi, da še noben ni imel take bolezni kot jaz, resno se bojim da je neozdravljiva. O življenju sploh ne razmišljam kot prej, karkoli delam, slišim, vidim se mi zdi tako nečloveško, včasih poplnoma izgubim stik z realnostjo, kot da bi bil v nekem neresničnem življenju..
Nič me ne pomiri, mislim, da ne bom nikoli več tak kot sem bil. Trenutno ne čutim veliko tesnobe, vendar razmišljam tako čudno, da ni možno opisati. Mislim, da bi se moral zgoditi čudež. Mislim, da mi tudi v psihiatrični ne morejo pomagati, sploh ne morem govoriti o ničemer drugem kot o mojih težavah, sem čisto brez upanja. Vsi me hočejo potolažiti, da bo sčasoma boljše, vendar to mi nič ne pomaga. Velikokrat mi starši rečejo, da naj začnem razmišlati pozitivno, vendar sploh ne morem. Potreboval bi samo to, da bi spet začutil sebe, da bi potem lahko delal na sebi. O vsem razmišljam tako čudno, včasih se mi zdi, da še hujše kot pa nekateri, ki ne morejo več govoriti... Ali je možno, da ne bom nikoli več zdrav? Za svoje zdravje se zelo bojim. Čez koliko časa začne delovati olanzapin in ali mi lahko spremeni mišljenje?
Lp, rocky
rocky11
 
Prispevkov: 3
Član od: sob. 9.nov.2013 12.57

Re: ne najdem rešitve

Odgovor Nevenka sob. 9.nov.2013 14.24

Pozdravljen, Rocky11, žal mi je, da se tako slabo počutiš. V sporočilu si napisal veliko premalo, da bi ti znala kaj pametnega svetovati. Praviš, da je tvoja diagnoza depresija in da imaš občutke derealizacije, da se ti vse zdi zelo čudno, tudi sam sebi se zdiš čuden. Glej, depresija je ozdravljiva bolezen, je pa res, da se nam včasih, ko se nam pojavi, zdi, da ne bomo nikoli več taki kot smo bili. Ampak moraš se zavedati, da so tudi te misli del bolezni in niso realne. To nisi ti, ampak samo simptom bolezni. Med depresijo se nam velikokrat zdi, da smo slabi, pojavijo se občutki krivde, za nič nam ni mar, vse je nepomembno, ne moremo se veseliti, drugih ljudi pa sploh ne čutimo. In navadno ne čutimo tudi sebe, kot bi se gledali skozi nekakšen steklen zid. Z Olanzepinom nimam izkušenj, je pa antipsihotk in ti navadno primejo precej hitro. Morda je tvoje počutje v zadnjih treh dneh tudi posledica jemanja zdravil oz. eden od stranskih učinkov. Svetujem ti, da se o tem pogovoriš s psihiatrom, ki te zdravi. Vsekakor pa ti stranski učinki navadno dokaj hitro minejo in potem se počutiš bistvo bolje. Tu je res edina pot nekaj potrpljenja, morda je vprašanje nekaj dni, ko boš že začutil olajšanje, in se boš težko nazaj vživel v občutke kot jih imaš sedaj.

Želim ti čim več dobrega počutja in svetlih misli za prihodnost
Nevenka
Uporabniški avatar
Nevenka
spec. psihoterapije transakcijske analize
 
Prispevkov: 703
Član od: tor. 13.apr.2010 18.04
Kraj: Ljubljana

Re: ne najdem rešitve

Odgovor rocky11 sob. 9.nov.2013 14.45

Čudno se mi zdi, ker včeraj in danes sploh nimam toliko tesnobe včasih sem čisto miren, vendar še zmeraj razmišlam enako čudno kot prej. Bojim se, da se je telo nehalo boriti, pa tudi jaz, in da bom večno tak. Sploh nimam želje po ozdravitvi, čeprav globoko v srcu vem, da to hočem. Moje stanje je res tako zakomplicirano, da ga ne morem natančno opisati in sploh nevem kako bo izgledalo izboljšanje.
rocky11
 
Prispevkov: 3
Član od: sob. 9.nov.2013 12.57

Re: ne najdem rešitve

Odgovor metu ned. 10.nov.2013 10.12

Jaz razumem, kako se je soočati s stisko. Mogoče nisem imela enakih stisk kot ti, so (bile) pa tudi kar hude. Tako da te razumem in sočustvujem s tabo. Tudi jaz se soočam z občutkom, da nimam več stika s sabo. Razmišljam tudi, da nič nima pomena, smisla, počutim se, kot da ne obstajam, kot da nimam mesta v svetu, da za druge ne obstajam,...

Rocky, kakšne razmere imate pa doma?

metu
metu
 
Prispevkov: 37
Član od: sr. 5.jun.2013 22.34

Re: ne najdem rešitve

Odgovor rocky11 ned. 10.nov.2013 10.39

Razmere doma so v redu. Starši me spodbujajo in me poskušajo razumet. Enako kot tebi se mi zdi da sploh nisem več človek, da druge ljudi briga zame, zdi se mi da sem brez pomoči. Včasih se mi zdi, da sploh nisem v celoti v tem življenju.
Razmišljam tudi, da bi odšel v psihiatrično bolnico za mladostnike, a še tam nevem kako mi lahko pomagajo.
V sebi sploh nimam več življenske sile, vse kar počnem se mi zdi tako čudno. Starši mi govorijo, da naj mislim pozitivno, vendar sploh ne morem, ker sem čisto spremenjen. Že 1 teden se počutim tako čudno in prazno. Ne verjamem, da me lahko kaj sploh reši.
Lp
rocky11
 
Prispevkov: 3
Član od: sob. 9.nov.2013 12.57

Re: ne najdem rešitve

Odgovor depresivna sr. 5.feb.2014 20.07

jaz te razumem 100% ker se meni ISTO dogaja. nonstop. trenutno ker me je še en fant zavrnil ko sem mu povedala da sem v depresiji me je blokiral in sedaj kaj pa naj drugega kot da sem depresivna in down in vidim vse črno. menim da se s kom drugem sploh ne bi ujela kot z nekom ki je deprsiven in dal skozi iste izkušnje in občutja drug me tako ne bi razumel... ja jaz tudi ne vidim upanja. celo jezna sem da kdo sploh reče da bo bolje ker me je življenje vleklo za nos celo življenje in se sedaj ne pustim da me bo več vleklo za nos in mi govorilo da bo ok če ne bo!!! prepustila sem se in res ne verjamem več da bo sploh bolje. res ne verjamem več in si niti ne dopuščam. strah me je razmišlat pozitivno ker me vedno nekaj zatolče globoko dol in mi je lažje bit skos na tleh. včasih nimam niti moči iti v trgovino ali psa peljati ven. in ležim cel dan. sem veliko sama in bolj sama ko sem bolj razmišljam o samomoru na žalost. jaz tudi ne vidim rešitve res ne. na žalost niti se nočem več trudit ker vem da je vse zaman.
depresivna
 
Prispevkov: 6
Član od: sr. 5.feb.2014 20.01


Vrni se na Depresija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: (ni prijavljenih) in 2 gostov

cron