slika1

Ponovno odkrijte sebe!

jazsemvredu-naslovna2

Življenje brez strahu!

jazsemvredu-naslovna3
ANKSIOZNA DEPRESIJA...SPOPRIJEMANJE.... • Depresija • Psihoterapija forum

ANKSIOZNA DEPRESIJA...SPOPRIJEMANJE....

Depresija - depresivna motnja razpoloženja - "depra";
trajnejše stanje potrtosti, žalosti, nemoči, nihanja razpoloženja ...

ANKSIOZNA DEPRESIJA...SPOPRIJEMANJE....

Odgovor Metuljčica tor. 13.apr.2010 19.30

Ja ena zelo zafrknjena motnja in bolezen, ki je zelo kompleksna in zmanjša kvaliteto življenja za zelo veliko procentov.
Zanima me, kako se vi SPOPRIJEMATE, z anksioznostjo in vzroki???*; pri meni so naprimer vzroki, depresije in anksioznosti, strah, stres, strah pred odgovornostjo in življenjskimi izzivi in dolžnostmi in nalogami.

Jst probam bit aktivna, kot le zmorem, čeprav še vedno premalo, seveda imam zelo težek simptom to je trdovraten tenzijski glavobol, ki zelo jemlje upanje in energijo in voljo za sosprijemanje s problemi in se potem še bolj izogibam in iščem izgovore v glavobolu, stanje je pa vse slabše in slabše. Kakorkoli vesela bom kakršnega koli nasveta oziroma osebne izkušnje ali podobnega problema...

dobr bodite, kokr se pač lahko imate in čim manj simptomov, čimveč energije, veselja in lepe pomladi!!!
Uporabniški avatar
Metuljčica
 
Prispevkov: 20
Član od: tor. 13.apr.2010 18.54

Re: ANKSIOZNA DEPRESIJA...SPOPRIJEMANJE....

Odgovor Nevenka tor. 13.apr.2010 20.58

Pozdravljena metuljčica in dobrodošla na novem forumu. Tenzijski glavobol je eden precej trdovratnih simpomov anksioznosti. Svetujem ti, da spremljaš in si zapisuješ, kdaj se pojavlja oz. stopnjuje. Velkokrat je npr. hujši v družbi, kadar smo manj sproščeni, pred kakšnim javnim nastopom.... Z opazovanjem bi zelo verjetno prišla do nekega vzorca oz. nekih okoliščin, ki ti povzročajo probleme, s tem pa počasi tudi do vzroka tega simptoma.
Drugače pa ti priporočam, da se v torek oglasiš na terapevtski skupini za depresivno anksiozne motnje, kjer boš lahko spoznala, kako take težave premagujejo drugi in prepoznavala tudi svoja odzivanja na določene okoliščine in življenjske probleme - to je prav gotovo prvi korak. Ko pa jih boš prepoznavala, ni več daleč pot do rešitve in zmanjšanja simptoma.

Čim manj glavobolov ti želim
nevenka :)
Uporabniški avatar
Nevenka
spec. psihoterapije transakcijske analize
 
Prispevkov: 703
Član od: tor. 13.apr.2010 18.04
Kraj: Ljubljana

Re: ANKSIOZNA DEPRESIJA...SPOPRIJEMANJE....

Odgovor Metuljčica sr. 21.apr.2010 19.31

hvala Nevenka za odgovor in nasvete ter lepe želje, to si tudi jst želim da bi glavobol znala uspešno obvladovati in omiliti in da mi ne bi tako grenil veselja in volje in upanja.
Jst sicer hodim na 14 dni v Kranjsko skupino DAMA, kdaj pa poteka v Ljubljani, kater dan in kdaj časovno??? Verjetno bi mi še ena skupina zelo koristila samo sem trenutno v šparanju everčkov, zato bo m še premislila kako in kaj.
Čimveč zdravja, veselja in smeha in sončka v srčku in duši!!!
Uporabniški avatar
Metuljčica
 
Prispevkov: 20
Član od: tor. 13.apr.2010 18.54

Re: ANKSIOZNA DEPRESIJA...SPOPRIJEMANJE....

Odgovor Metuljčica pon. 26.apr.2010 0.13

Razmišljam, da bi naslednjič prišla v Lj na skupino..
Uporabniški avatar
Metuljčica
 
Prispevkov: 20
Član od: tor. 13.apr.2010 18.54

Re: ANKSIOZNA DEPRESIJA...SPOPRIJEMANJE....

Odgovor pestrna pon. 26.apr.2010 11.53

Ne vem sicer, kaj je tenzijski glavobol, domnevam, da takšen, da ti niti tablete ne pomagajo, gre pa za konstantno bolečino v glavi..ko ti ne razbija. No, vsaj takega sem je doživela kak teden nazaj. Trajalo je en teden in se stopnjevalo. Znašla sem se v podobnih okoliščinah kot v mladosti, ko sem se počutila ogroženo..ah kaj počutila..nevarnost je bila realna. Psiholog mi je rekel, da sem podoživljala svoj strah in otroštva in mladosti. Psihično in fizično nasilje, sovražnost, občutek, da nisi vreden ljubezni..odvisnost od dobre volje nekoga, ki te lahko vsak trenutek brez razloga ubije...

Če gre pri tebi za isto stvar, je tvoja rešitev problema in moja seveda tud v odgovoru na vprašanje, kako predelati svoj strah, če se ga sploh da. Priporočajo različne načine "ozdravitev". Katera je prava? Se ne ve. Vsak prisega na svojo pot. Zbiraš informacije, znanje, trudiš se. Čimveč sreče pri uspešni izbiri prave poti!
pestrna
 
Prispevkov: 7
Član od: pon. 26.apr.2010 11.18

Re: ANKSIOZNA DEPRESIJA...SPOPRIJEMANJE....

Odgovor Nevenka ned. 2.maj.2010 17.09

Metuljčica, terapevtska skupina za anksiozno depresivne motnje bo v torek, 4.maja ob 18.00 na OŠ Miška Kranjca v Dravljah v Ljubljani. Z veseljem te pričakujemo. Upam, da so tvoji glavoboli že kaj manjši, to je res eden najbolj zoprnih simptomov anksioznosti...
Uporabniški avatar
Nevenka
spec. psihoterapije transakcijske analize
 
Prispevkov: 703
Član od: tor. 13.apr.2010 18.04
Kraj: Ljubljana

Re: ANKSIOZNA DEPRESIJA...SPOPRIJEMANJE....

Odgovor Calath pet. 7.maj.2010 13.34

Meni se zgodi na vsake toliko, da dobim glavobol zaradi kakšnih stresnih misli. Prav jasno zaznam kako mi psihično dogajanje sproži zoprn glavobol in če ne vzamem kakšnih tablet, traja še cel dan. Zlepa ne popusti, četudi se psihično že zdavnaj pomirim. Glavobol je res grozno sitna reč.
Uporabniški avatar
Calath
 
Prispevkov: 44
Član od: čet. 6.maj.2010 17.36

Re: ANKSIOZNA DEPRESIJA...SPOPRIJEMANJE....

Odgovor gaia sob. 8.maj.2010 21.31

Tudi mene se glavobol loti na vsakih 14 dni, ponavadi je posledica nerednega prehranjevanja ali pa prevelikega stresa. Včasih si pomagam s kakšnim Lekadolom, ki mi zaenkrat še kar pomagam ko pa je hudo, vzamem dva. Po največ dveh dneh se glavobol poslovi, jaza pa sklenem, da bom bolj zdravo živela.... do nadaljnega....in tako se vrtim v krogu... :(
Se pa spomnim, da sem se enkrat popolnoma znebila glavobola, ko sem se odločila za prehrano s samim sadjem in zelenjavo... čeprav sem malo jedla, je takrat moj glavobol popolnoma izginil, pa še več energije sem imela... Ampak za tako stvar je potrebno veliko volje :)
gaia
 
Prispevkov: 14
Član od: tor. 20.apr.2010 20.42

Re: ANKSIOZNA DEPRESIJA...SPOPRIJEMANJE....

Odgovor Calath ned. 9.maj.2010 6.38

gaia je napisal/-a: Ampak za tako stvar je potrebno veliko volje :)


Pa veliko sadja in zelenjave... :)
Uporabniški avatar
Calath
 
Prispevkov: 44
Član od: čet. 6.maj.2010 17.36

Re: ANKSIOZNA DEPRESIJA...SPOPRIJEMANJE....

Odgovor Metuljčica ned. 16.maj.2010 16.27

Oi pozdravljeni, ja jst sem kronično anksiozna in me zato boli glava non stop, prehranjujem se redno, sicer zelo pazim pri hrani, ker bi tudi rada shujšala, zanimivo tole slišat da ti je glavobol prenehal, ker si jedla veliko sadja in zelenjave, Jst tudi sicer kar precej pojem , mogoče pa še ne vedno dovolj. Trenutno se že mesec dni trudim hodit na sprehode v naravo, ravno zaradi glavobola, da bi čimbolj odmislila, pa naslednji teden bo baje sonce bom spet šla na kolo.
Želim vsem lep dan in čim manj anksioznosti in depresije vsem!!! --<--@
Uporabniški avatar
Metuljčica
 
Prispevkov: 20
Član od: tor. 13.apr.2010 18.54

Naslednja

Vrni se na Depresija

Kdo je prisoten

Po forumu brska: (ni prijavljenih) in 1 gost

cron