slika1

Ponovno odkrijte sebe!

jazsemvredu-naslovna2

Življenje brez strahu!

jazsemvredu-naslovna3
prebolevanje razpadle zveze • Strokovnjak odgovarja in svetuje • Psihoterapija forum

prebolevanje razpadle zveze

Vprašajte strokovnjaka kako reševati vaše težave z depresijo;
pomoč, svetovanje, predlogi in komentarji terapevtke za vaš primer.

prebolevanje razpadle zveze

Odgovor Xara sr. 15.jun.2011 17.56

Pozdravljeni!

Pred kakšnimi 3 leti se je končala zame zelo pomembna in resna zveza s fantom, s katerim sem bila od svojega 20 leta do skoraj 25-ega..
zadnji dve leti sva tudi skupaj živela, najprej z ostlaimi študenti, nato zadnje leto pred razvezo pa v najemniškem stnaovanju...niti pol leta ni minilo skupnega življenja v najemu, pa sem doživela zlom, ... izgorelost psihično in fizično...
že pred tem sem slutila d anekaj ni v redu v tej zvezi ker sva bila prve tri leta zelo povezana-živela sva v tako imenovani simbiozi-kar definitivno ni zdrava odrasla zveza-cel čas sva tičala skupaj...bila sva ENO....
mogoče zato je mene to psihično tako zelo vrglo s tira ko sem opazila da ta ENOST razpada...sem se vrgla v delo, razne aktivnosti da bi se zamotila..na koncu pa je tako daleč prišlo da sem doživela dokončni kolaps...padla v depresijo...

v času ko mi je bilo najtežje je fant predlagal PAVZO in nato po nekaj mesecih tudi dokončno RAZID...
po zvezi sem se nekaj časa dobro počutila, nisem čutila tako zelo bolečino ob izgubi, mogoče tudi zato ker sem bila še pod vplivom antidepresivov...in sem bila nekako otopela...

Da nadaljujem....po prenehanju jemanja AD-jev sem začela premlevat in predelovat preteklost...najinio zvezo in vse..
Vsakič ko se spomnim nanj me zaboli, če govorim o njem s kakšno kolegico katera ga pozna ne morem brez solz..takoj me stisne-taka bolečina in jok...obtožujem sebe, včasih sem jezna nanj, najraje bi ga sovražila, samopomilujem se ampak to so vse faze prebolevanja..in se mi zdi da niti eno fazo še nisem do konca predelala in vprašanje če bom kdaj... :?

prosim če mi lahko kdo pove kako to da še po 3 letih tako čutim...kako naj predelam stare zadeve in zakaj se bojim stopiti v novo zvezo...

Ne želim si več z njim zvezo, nočem ga srečati...boli me pa še vedno...

Hvala za vse komentarje
Xara
 
Prispevkov: 3
Član od: ned. 8.maj.2011 16.50

Re: prebolevanje razpadle zveze

Odgovor Nevenka čet. 16.jun.2011 21.45

Draga Xara, s fantom sta bila skupaj pet let in to ni malo časa. Vsaka daljša zveza potrebuje svoj čas za prebolevanje in žalovanje. Tri leta je seveda veliko in nakazuje na to, da bi bilo dobro poiskati pomoč. Že dejstvo, da si med zvezo zbolela za depresijo, pomeni, da bi bilo potrebno delo na sebi. Težko ti dam kakršenkoli odgovor, kaj se točno dogaja, ker te ne poznam. Te pa vabim na naša srečanja terapevtske skupine za pomoč pri depresiji in anksioznosti, kjer lahko najdeš učinkovito terapevtsko pomoč in tudi pomoč s strani udeležencev skupine, ki se ukvarjajo s podobnimi problemi.
Urnik najdeš pod rubriko aktualno.

Želim ti mirno noč in veliko poguma --<--@
Nevenka
Uporabniški avatar
Nevenka
spec. psihoterapije transakcijske analize
 
Prispevkov: 703
Član od: tor. 13.apr.2010 18.04
Kraj: Ljubljana

Re: prebolevanje razpadle zveze

Odgovor Valdi pet. 17.jun.2011 10.32

Xara, prebolevanje pretekle zveze naj bi trajalo nekako polovico časa, kot je zveza trajala (npr. če je zveza trajala 4 leta, sta potrebni nekako 2 leti, da se preboli). Pa poznam tvojo bolečino in to, kar se ti je zgodilo. Ko sem jaz končal s svojo punco, me sprva ni nič bolelo. Nekje pol leta pozneje sem se pa zavedel, kaj sem izgubil. Šlo mi je na jok, a nikakor nisem mogel zajokat.
Kar se pa moje bivše tiče, ta punca je neverjetna. Kot za šalo spozna nove tipe kmalu zatem, ko konča neko zvezo. Preden sva se spoznala, je bila vmes ona le 1,5 meseca samska. Ko sva končala... no, še isti dan je presedlala k drugemu, zaradi njega me je tudi pustila. Predvčerajšnjim se je prvič dobila z nekim fantom, in še isti dan sta seksala ter prespala pri njem.
Valdi
 
Prispevkov: 113
Član od: pet. 15.apr.2011 4.04

Re: prebolevanje razpadle zveze

Odgovor Xara sob. 18.jun.2011 18.34

Hvala za odziv:)

Res je težko in nenavadno po tolkem času nekoga prebolevat...vendar v našem kraju ni takih možnosti glede posvetovalnega pogovora, individualne terapije itd.

valdi, kako si se lotl prebolevanja in kako ti gre sedaj, si že dal vse faze prebolevanja skoz? Jaz mislim da sem sedaj v fazi ko bi ga najraje sovražila in obenem v fazi ko sem obupana...upam da se kmalu približam sprejetju, čeprav se mi zdi da se znova vračam na začetek...

lepo se mejte :iii2
Xara
 
Prispevkov: 3
Član od: ned. 8.maj.2011 16.50


Vrni se na Strokovnjak odgovarja in svetuje

Kdo je prisoten

Po forumu brska: (ni prijavljenih) in 1 gost