slika1

Ponovno odkrijte sebe!

jazsemvredu-naslovna2

Življenje brez strahu!

jazsemvredu-naslovna3
obesedena sem s svojo glavo • Strokovnjak odgovarja in svetuje • Psihoterapija forum

obesedena sem s svojo glavo

Vprašajte strokovnjaka kako reševati vaše težave z depresijo;
pomoč, svetovanje, predlogi in komentarji terapevtke za vaš primer.

obesedena sem s svojo glavo

Odgovor enaTukaj pon. 9.dec.2013 15.03

spoštovani, imam težave; namreč že leta in leta me boli glava ko sem napeta

hvala
Zadnjič spremenil enaTukaj, dne pon. 9.dec.2013 21.29, skupaj popravljeno 1 krat.
enaTukaj
 
Prispevkov: 3
Član od: pon. 9.dec.2013 14.30

Re: obesedena sem s svojo glavo

Odgovor Nevenka pon. 9.dec.2013 18.53

Pozdravljena, "enaTukaj", pravite, da se ves čas ukvarjate z mislijo, da se vam premika čelo in ušesa, oz., še večji problem je, da se vam zdi, da to vsi vidijo. Vam je že kdo rekel, da se to opazi, ali je to samo vaše razmišljanje? Pogosto se nam namreč zdi, da okolica vidi, kako zardevamo, kako delamo kakšne nehotene tike, mežikamo, težko požiramo..., pa vendar, ko o tem povprašamo nekoga v naši okolici, spoznamo, da je to samo naše predvidevanje. Ampak ne gre za to, važno je, kako se počutite vi in kako težko vam je s tem živeti. Tu vam žal ne morem dati kratkega nasveta v smislu potrebno je narediti to in ono, ker ga preprosto ni. Navadno so take svari s psihoterapijo rešljive, je pa potrebno videti, kaj točno se dogaja. Verjetno je večji problem vašega dojemanja okolice in vaš sram in strah pred tem, da bi v čemerkoli izstopali od ljudi okoli vas, kot pa sam problem premikanja čela in ušes. Lahko da je to vaš telesni izraz stiske in strahu, pa se najbrž v družbi še poveča. Morda bi se sami telesni tiki močno zmanjšali, če vam ne bi bilo mar, kaj si o vas mislijo drugi. Ampak tole je samo moje predvidevanje na osnovi vašega sporočila in mojih izkušenj pri delu s klienti.
Če želite, se lahko oglasite pri meni na prvem brezplačnem razgovoru, da vidim, zakaj gre, in skupaj poiščeva rešitev za vas. Pri takih težavah je navadno najbolj učinkovita individualna psihoterapija, ki se jo kasneje, ko vam je že lažje med ljudmi, lahko kombinira s skupinsko obliko psihoterapije.

Želim vam lep večer
Nevenka
Uporabniški avatar
Nevenka
spec. psihoterapije transakcijske analize
 
Prispevkov: 703
Član od: tor. 13.apr.2010 18.04
Kraj: Ljubljana

Re: obesedena sem s svojo glavo

Odgovor enaTukaj pon. 9.dec.2013 19.00

.
Zadnjič spremenil enaTukaj, dne pon. 9.dec.2013 21.33, skupaj popravljeno 1 krat.
enaTukaj
 
Prispevkov: 3
Član od: pon. 9.dec.2013 14.30

Re: obesedena sem s svojo glavo

Odgovor enaTukaj pon. 9.dec.2013 19.02

.
Zadnjič spremenil enaTukaj, dne pon. 9.dec.2013 21.35, skupaj popravljeno 1 krat.
enaTukaj
 
Prispevkov: 3
Član od: pon. 9.dec.2013 14.30

Re: obesedena sem s svojo glavo

Odgovor Nevenka pon. 9.dec.2013 19.03

Najlažje bo, če mi pošljete mail na naslov: nevenka.breznik@siol.net.
Uporabniški avatar
Nevenka
spec. psihoterapije transakcijske analize
 
Prispevkov: 703
Član od: tor. 13.apr.2010 18.04
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Strokovnjak odgovarja in svetuje

Kdo je prisoten

Po forumu brska: (ni prijavljenih) in 1 gost