slika1

Ponovno odkrijte sebe!

jazsemvredu-naslovna2

Življenje brez strahu!

jazsemvredu-naslovna3
Kombinacija Wellbutrina XR 150mg in XANAXa SR 0,5mg • Strokovnjak odgovarja in svetuje • Psihoterapija forum

Kombinacija Wellbutrina XR 150mg in XANAXa SR 0,5mg

Vprašajte strokovnjaka kako reševati vaše težave z depresijo;
pomoč, svetovanje, predlogi in komentarji terapevtke za vaš primer.

Kombinacija Wellbutrina XR 150mg in XANAXa SR 0,5mg

Odgovor tamtam pet. 16.sep.2011 19.05

Pozdravljeni
Moje vprašanje se nanaša na 73 let starega dedka, ki mu je zdravnica pred kake 14 dnevi predpisala Wellbutrin XR 150mg in XANAX SR 0,5mg, pred tem pa je jemal Valdoxan, a sta se z zdravnico zaradi slabega počutja domenila za prej omenjeno kombinacijo zdravil, danes, po 15 dneh uporabe pa je nenadno dobil sledeče simptome; strah ga je svetlobe, ljudi, je na trenutke odsoten, ima tudi motnje spomina in brez tehtnih (vsaj nam) razlogov začne jokati, opažam tudi, da mu je usahnila volja do življenja, kar je tudi izrazil.

Ponoči slabo spi, je brez apetita, je tudi zaprt.

Ker se do sedaj še nikoli ni tako obanašal me zanima vaše mnenje. Je to obnašanje posledica kombinacije oz teh tablet? Bi moral prenehati z jemanjem, oziroma me zanima kam se lahko obrnem, ker je stanje zelo alarmantno.

Lp
tamtam
 
Prispevkov: 1
Član od: pet. 16.sep.2011 18.55

Re: Kombinacija Wellbutrina XR 150mg in XANAXa SR 0,5mg

Odgovor Nevenka sob. 17.sep.2011 6.18

Pozdravljeni, vse našteto je lahko posledica jemanja Wellbutrina, razen manjše volje do življenja. Pri teh zdravilih je zlasti opazen manjši apetit in slabše spanje ter občasno tudi kakšne nenavadne moraste sanje. Lahko se pa pojavi tudi večja socialna anksioznost. Ker gre za starejšo osebo, ki vse to očitno zelo slabo prenaša, se obrnite na urgentno psihiatrično ambulanto v okviru Kliničnega oddelka za mentalno zdravje, Zaloška 29 v Ljubljani, ki deluje vsak dan od 8:00 do 16:00 ure, kjer vam bodo povedali, ali nadaljevati s temi zdravili ali jih zamenjati.

Želim vam, da se vašemu dedku zdravje čim prej izboljša
Nevenka
Uporabniški avatar
Nevenka
spec. psihoterapije transakcijske analize
 
Prispevkov: 703
Član od: tor. 13.apr.2010 18.04
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Strokovnjak odgovarja in svetuje

Kdo je prisoten

Po forumu brska: (ni prijavljenih) in 1 gost

cron