slika1

Ponovno odkrijte sebe!

jazsemvredu-naslovna2

Življenje brez strahu!

jazsemvredu-naslovna3
Negotovost vase • Anksioznost - tesnoba, anksiozne motnje • Psihoterapija forum

Negotovost vase

Stanje živčne napetosti: tesnobnost, trema, napetost, živčnost, strah, zaskrbljenost ...
generalizirana anksiozna motnja, socialna anksioznost, posttravmatska stresna motnja (PTSM), obsesivno kompulzivna motnja (OKM) ...

Negotovost vase

Odgovor No Internet Access ned. 16.jun.2013 14.33

Pozdravljeni!
Kot otrok sem bila izjemno negotova vase. Starša sta bila izjemno stroga, izbire ni niti bilo.
Dejstvo je pa bilo da so me vsi hvalili. Jaz sem se pa slabo počutila.


Ko sem se s časom (dosti sem brala pa to!) res znebila te negotovosti, začele so se težave.
Med ostalim jaz osebno držim da bi to (lahko!) bil vsaj en od vzrokov da nisem zadržala delovno mesto.

Hočem namreč povedati da se meni zdi da te ljudje včasih bolj radi imajo če si negotov vase.
Ali to pomeni da bi nam nasveti o izboljšanju lastne samopodobe lahko škodili?

Nimam občutka da bi imela visoko samopodobo, dejstvo je pa da res nimam več nizke.
Že v službi sem poskusila "igrati" nizko samopodobo. Kaj sem v bistvu dosegla?
Ali je možno da ljudi moti če NIMAM NIZKE SAMOPODOBE?
(Ali sem jaz kaj slabo"igrala") :razmišljam:

Zelo pogosto mi ljudje namreč govorijo kako "mislim da imam prav" in podobno. VČASIH pa RES mislim da imam. A je tu nekaj slabega? A se pričakuje da ne bi imela? Moram priznat da me to do določene meje tudi moti. Moti me namreč zato ker ne vem več kaj se pravzaprav od mene pričakuje :razmišljam:

Visoko samopodobo pa res nimam, vsaj verjamem tako...

Prosim, mi kdo lahko pomaga?
Lp, N
No Internet Access
 
Prispevkov: 17
Član od: pet. 17.maj.2013 12.06

Re: Negotovost vase

Odgovor Ana_Luna ned. 29.sep.2013 21.21

Živjo.
Hm, zanimivo vprašanje. Včasih se tudi meni tako zdi, sem tako kot ti tudi jaz dosti literature o uspehu in samoaktualizaciji prebrala. Včasih se mi je zdelo tudi, da me imajo ljudje raje, ko mi gre vse narobe in sem potrta, ampak to je že druga tema. Sicer ne verjamem da zavisti drugje ni, ampak za Slovenijo sem pač prepričana, da se ljudje eden do drugega obnašajo, kot da se gre za neko tekmovanje. Soseda je lepa, pa ji je ženska zavistna, se primerja. Sosed ima mercedeza, tudi jaz ga moram imet. Sosed ima veliko hišo, jaz bom imel še večjo. Sem naštela samo par primerov. Kar pa se tiče globjih stvari, kot je samopodoba, uspeh, ipd. to so pa tako in tako stvari, ki jih je najtežje doseči, še posebej, ker je to od vsakega posameznika odvisno, ali se bo toliko potrudil, da bo nekaj na sebi/v sebi spremenil na bolje. Je pa nekaj definitivno res, manj razmišljaš o stvareh, bolj si srečen. Vedno se bo našel kdo, ki ti ne bo želel samo najlepših stvari. Ampak tudi taki morajo biti. A se spomniš tistega slogana od Nike-a: Just do it! Tako preprosto pa tako učinkovito. Vem pa da ni tako lahko tudi udejanjit. Tako da, če se tebi zdi, da ti gre na bolje, si bolj samozavestna, bravo, samo tako naprej, tisti, ki so vredni tvoje ljubezni te bodo imeli še raje, tisti pa, ki niso zaradi pravih razlogov ob tebi pa bodo odšli, kar je zate bolje. Vso srečo,
LP
Ana_Luna
 
Prispevkov: 2
Član od: pet. 16.avg.2013 12.57

Re: Negotovost vase

Odgovor herr Flick ned. 29.sep.2013 21.54

Ne gre za to, da te imajo ljudje raje, če si negotov.
Gre za to, ali dopuščaš drugačno mnenje in ali dopuščaš, da se motiš.

Nihče ne prenaša dobro nekoga, ki niti ne sprejema drugačnega mnenja niti ne sprejema možnosti, da se moti.

Predvsem gre ponavadi za način kako podaš mnenje in v kakšno vlogo se postaviš (enakopravno ali superiorno).

LP,
Herr Flick
:shock:
herr Flick
 
Prispevkov: 65
Član od: tor. 8.nov.2011 23.01

Re: Negotovost vase

Odgovor No Internet Access sob. 5.okt.2013 11.35

Kako naj se postavim enakopravno, pa da drugi v svoji bolani glavi ne bo videl kaj drugega?
Mi pomagaš s primerom, prosim?
Lep dan!:)
No Internet Access
 
Prispevkov: 17
Član od: pet. 17.maj.2013 12.06

Re: Negotovost vase

Odgovor herr Flick sob. 5.okt.2013 19.43

Začneš s tem, da ne praviš, da imajo drugi bolano glavo, ampak poskušaš razumet zakaj reagirajo kot reagirajo.

LP,
Herr Flick
:shock:
herr Flick
 
Prispevkov: 65
Član od: tor. 8.nov.2011 23.01

Re: Negotovost vase

Odgovor MinaM pon. 9.dec.2013 13.21

Sem tujca, ki ze 9 let zivi v Ljubljani in lahko recem, da so slovenci zelo tekmovalni. Tam doma sem imela ogromno prijateljev, tukaj sem res osamljena. Sosede so prijazne samo, ce mi gre vse narobe. Oktobra sem opravila pomembnen izpit v slovenscini in so bile "presenecene", da mi je uspelo. Izgledale so razocarane! Vedno komentirajo o meni, da bi morala telovaditi, zakaj ne najdem sluzbo ceprav imam visoko izobrazbo, da v crnem puloverju izgledam grozna itd. Slisim, kako govorijo o drugih: sosed ima nov avto, soseda je lepsa zato je "mrha", mislim... samo negativne stvari!! Pocutim se zelo osamljena. Dobila sem anksiozno motnjo in blago socialno fobijo. Prvic v zivljenju sem potrebovala psihoterapijo!! Drugace sem srecno porocena ampak pogresam druzbo, pogovori ob kavi... a je to navada v Sloveniji ali je tezava v meni?!
MinaM
 
Prispevkov: 1
Član od: pon. 9.dec.2013 11.55


Vrni se na Anksioznost - tesnoba, anksiozne motnje

Kdo je prisoten

Po forumu brska: (ni prijavljenih) in 1 gost

cron