slika1

Ponovno odkrijte sebe!

jazsemvredu-naslovna2

Življenje brez strahu!

jazsemvredu-naslovna3
Kaj se dogaja z mano? • Anksioznost - tesnoba, anksiozne motnje • Psihoterapija forum

Kaj se dogaja z mano?

Stanje živčne napetosti: tesnobnost, trema, napetost, živčnost, strah, zaskrbljenost ...
generalizirana anksiozna motnja, socialna anksioznost, posttravmatska stresna motnja (PTSM), obsesivno kompulzivna motnja (OKM) ...

Kaj se dogaja z mano?

Odgovor obupana86 sr. 27.apr.2016 13.17

Pozdravljeni.
Prosim,ce mi lahko kdo pomaga,ker res nevem kaj se mi dogaja....
Priblizno teden dni,zjutraj ko se zbudim nekaksen strah v trebuhu,potne roke,dezorientiranost.Najbolj mi grejo na zivce misli ki se mi pojavljajo tipa Kdo sem?Kje sem?Strah,da bi komu kaj storila...Kaj se dogaja z mano?Hvala za Vase odgovore
obupana86
 
Prispevkov: 3
Član od: sr. 27.apr.2016 13.12

Re: Kaj se dogaja z mano?

Odgovor Nevenka sr. 27.apr.2016 17.58

Pozdravljena, zelo verjetno gre za začetek anksioznosti. Če le zmoreš, temu, kar se ti dogaja, ne pripisuj posebnega pomena, poskušaj ignorirati in preusmeriti misli. Prav nič se ti ne bo zgodilo, verjemi. Tudi misli, ki jih ne maraš, ne odganjaj na silo, ampak jih sprejmi in nežno preusmeri drugam. Vse skupaj je popolnoma nenevarno, ne boš zbolela in ne bo se ti zmešalo. Vse bo ok.

Če želiš, se pa lahko oglasiš pri nas na skupini za pomoč pri anksioznsti in depresiji. Naslednji termin je čez 14 dni v torek ob 18.00. Urnik in lokacijo najdeš pod aktualno.

Lep snežen večer:-)
Nevenka
Uporabniški avatar
Nevenka
spec. psihoterapije transakcijske analize
 
Prispevkov: 703
Član od: tor. 13.apr.2010 18.04
Kraj: Ljubljana

Re: Kaj se dogaja z mano?

Odgovor obupana86 sr. 27.apr.2016 19.06

Pozdravljena ga.Nevenka.
Hvala za hiter odgovor.

Veste kaj me zanima,ce lahko v primerih ko me prime ta anksa vzamem Persen Forte?Pomaga v taksnih situacijah?Zanimivo pri vsem tem je da sem kaksen dan popolnoma vredu,nato pa dva tri dni tako zmedena,brezvolje,da mi vsak dan nov povzroca napor.Prebirala sem tudi o okm mislite da bi lahko bilo tudi to v mojem primeru?Glede nato,da imam misli,ki se mi vsiljujejo.Vcasih pa tudi predstave.Res pa je da so razlicne....Hvala se enkrat
obupana86
 
Prispevkov: 3
Član od: sr. 27.apr.2016 13.12

Re: Kaj se dogaja z mano?

Odgovor Nevenka čet. 28.apr.2016 10.21

Seveda lahko vzameš Persen forte, malo te bo pomiril, moraš pa računati, da boš tudi malo zaspana po njem.

Misli, kot jih navajaš, so velikokrat spremljevalke anksioznosti in minejo, ko se le-ta umiri. Tvoja "diagnoza" je strah pred strahom, ki ga seveda spremlja nemir in podobne neprijetne stvari. Seveda se lahko najdeš v številnih drugih motnjah, ampak bi ti predlagala, da ne raziskuješ po netu, ker te bo še bolj strah, pa dobila boš simptome vseh motenj in bolezni, ki jih boš našla :pomezik:

Nič strašnega se ne dogaja, bo pa verjetno potrebno nekaj časa, da se vse skupaj umiri. Poskusi živeti normalno ali še bolje, živi lepše, poskrbi, da se ti bo dogajalo kaj lepega in zanimivega, in ignoriraj simtome.

Lepe praznike --<--@
Nevenka
Uporabniški avatar
Nevenka
spec. psihoterapije transakcijske analize
 
Prispevkov: 703
Član od: tor. 13.apr.2010 18.04
Kraj: Ljubljana

Re: Kaj se dogaja z mano?

Odgovor obupana86 sob. 14.maj.2016 9.16

Pozdravljeni.
Naj povem da odkar sem vam pisala se mi je stanje dokaj umirilo.Seveda so se se tu in tam pojavljale cudne misli ki sem jih ignorirala zato so izvenele...Vceraj pa se mi je pricelo dogajati da si predstavljam ceprav vem da to ni res seveda predstave brez realne osnove....In seveda strah da se mi mesa..Nevem vec kaj naj storim.Ti simptomi se mi pojavljajo v izraziti obliki pred menstruacijo.
obupana86
 
Prispevkov: 3
Član od: sr. 27.apr.2016 13.12

Re: Kaj se dogaja z mano?

Odgovor Nevenka pon. 16.maj.2016 12.35

Pozdravljena, tudi derealizacija spada v "paket" anksioznost. Nič se ti ne bo zgodilo, čeprav vem, da so očutki zelo čudni. Čim bolj igoriraj tudi to, pa bo minilo.

Vse dobro:-)
Nevenka
Uporabniški avatar
Nevenka
spec. psihoterapije transakcijske analize
 
Prispevkov: 703
Član od: tor. 13.apr.2010 18.04
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Anksioznost - tesnoba, anksiozne motnje

Kdo je prisoten

Po forumu brska: (ni prijavljenih) in 1 gost

cron