slika1

Ponovno odkrijte sebe!

jazsemvredu-naslovna2

Življenje brez strahu!

jazsemvredu-naslovna3
anksioznost, hipohondrija in panični napadi. • Anksioznost - tesnoba, anksiozne motnje • Psihoterapija forum

anksioznost, hipohondrija in panični napadi.

Stanje živčne napetosti: tesnobnost, trema, napetost, živčnost, strah, zaskrbljenost ...
generalizirana anksiozna motnja, socialna anksioznost, posttravmatska stresna motnja (PTSM), obsesivno kompulzivna motnja (OKM) ...

anksioznost, hipohondrija in panični napadi.

Odgovor Atlas pon. 5.nov.2012 18.20

Pozdravljeni,

Star sem 21 let in borim se z obliko depresije in hipohondrije. pred dvema dnevoma sem imel paničen napad, začutil sem da me noge več ne držijo, vrtoglavica, potil sem se, strah me je postalo.
Takoj sem odšel na urgenco in seveda sledila je injekcija Apaurina, stanje se je takrat umirilo in prespal sem celo noč.
Naslednje jutro sem spet imel vrtoglavico, počutim se kot, da nisem priseben, kot da vse kar se dogaja gledam skozi ekran, vrti se mi, nimam ravnotežja, nimam moči v rokah...

Govoril sem z psihjatrinjo ki mi je dejala da je to panika in strah, ampak jaz sem mislil da to po določenem času popusti, jaz pa že cel dan imam vrtoglavico in sem brez moči, je to mogoče?

Nimam tudi apetita ker me je skoz malo strah in občasno mi gre na jok pa sploh ne vem zakaj.

Pozna kdo takšno obliko?
Atlas
 
Prispevkov: 2
Član od: pon. 5.nov.2012 18.13

Re: anksioznost, hipohondrija in panični napadi.

Odgovor Nevenka pon. 5.nov.2012 21.49

Pozdravljen, Atlas, tvoja oblika anksioznosti in panike je zelo običajna in pogosta. Paničnemu napadu pogosto sledi splošno slabo počutje in občutki kot jih opisuješ. Bistveno je, da se zavedaš, da SE TI PRAV NIČ NE BO ZGODILO!!! Vse to je samo telesni odziv strahu. Pravzaprav si se ujel v krog strahu pred strahom. Rešitev je v popolni ignoranci telesnih simptomov oz. njihovem sprejemanju, obenem pa delu na sebi in spreminjanju svojih vzorcev mišljenja, vedenja in čustvovanja. Omenjaš hipohondrijo. Najbrž misliš, da si zelo bolan, da se ti bo kar nekaj zgodilo, da boš umrl, se ti bo zmešalo...., in ker te je tega strah, se ti telesni znaki še bolj okrepijo. Ampak, verjemi, zelo dobro poznam to, tudi iz lastnih izkušenj, in ti povem, da si popolnoma varen.
Te pa vabim na jutrišnjo skupino za pomoč pri hujši anksioznosti in paniki, kjer boš spoznal, da se to ne dogaja samo tebi in videl, kako si lahko pomagaš. Lokacijo in termine srečanj skupine lahko najdeš na naših straneh pod "aktualno".

Veliko miru ti želim in prijeten večer
Nevenka
Uporabniški avatar
Nevenka
spec. psihoterapije transakcijske analize
 
Prispevkov: 703
Član od: tor. 13.apr.2010 18.04
Kraj: Ljubljana

Re: anksioznost, hipohondrija in panični napadi.

Odgovor Atlas sr. 7.nov.2012 17.52

Prav lepo pozdravljena,

mene ne bi še nič tako motilo, kot me moti to, da imam skoz to omotico in to da me noge ne držijo oz. občutek je takšen.

Danes recimo se me je napad v zelo lahki obliki lotil kar med vožnjo, peljal sem se proti službi in naenkrat kot strela z jasnega, me je začela zima, trest sem se začel, primanjkovalo mi je zraka, oblil me je hladen znoj... in potem strah ker sem bil sam...

Z veseljem bi se udeležil skupine, ker bi res rad to dal ven iz sebe... Mi lahko prosim poveste kje in kdaj je to, ker se ne znajdem iz tiste tabele :jao

Lahko tudi na mail: narava888@gmail.com

Hvala in lep pozdrav :)

Kopiram iz drugega foruma kjer sem bom podrobno to tudi opisal...

Pozdravljen,

Hvala lepa za obširno razlago, verjamem da se veliki vsakodnevno borimo s tem.

Ja, strah pred naslednjim napadom zagotovo je, moja čustva so popolnoma otopela, razveseli me več nič, nakar me vsaka stvar takoj spravi iz tira, takoj postanem žalosten, zaprt vase....

Obiskal sem svojega zravnika vse je BP le da zadnje čase spim po 10h in se zbudim utrujen, zaspan, prestrašen '" kako bom pa danes preživel dan '"
Skozi cel dan me spremlja ta vrtoglavica, pa mine pa se spet pojavi.

Danes sem čutil začetke napada med vožnjo ( vrtoglavica, v prsih pritisk, potreboval sem svež zrak, čutil sem zaznojenost in močnejši udar srca )

Zdravnica mi je napisala '"ZOLOFT'" kar je antidepresiv in to naj bi jemal na začetku 1/2 zjutraj.

Včasih se počutim kot da nisem doma, kot da to ni moj dom, kot da so vse stvari ki jih gledam samo neke slike, mislim občutki znajo bit grozni, pogledam svojo roko in kot da ni moja, kot da nima tukaj kaj iskati...

Kaj pa dviguje hormon sreče, to nujno potrebujem :P

Hvala še enkrat in upam, na nadaljni pogovor.
Atlas
 
Prispevkov: 2
Član od: pon. 5.nov.2012 18.13



Vrni se na Anksioznost - tesnoba, anksiozne motnje

Kdo je prisoten

Po forumu brska: (ni prijavljenih) in 1 gost