slika1

Ponovno odkrijte sebe!

jazsemvredu-naslovna2

Življenje brez strahu!

jazsemvredu-naslovna3
Anksioznost ali psihoza? • Strokovnjak odgovarja in svetuje • Psihoterapija forum

Anksioznost ali psihoza?

Vprašajte strokovnjaka kako reševati vaše težave z anksioznostjo;
pomoč, svetovanje, predlogi in komentarji terapevtke za vaš primer.

Anksioznost ali psihoza?

Odgovor Tika pon. 18.nov.2013 3.22

Pozdravljeni,priblizno pol leta se srecujem z znaki anksioznosti(usaj upam da to je),s katero se zaenkrat dokaj uspesno spopadam sama. Trenutno je zame najhujse to da vstanem zivcna a ko se zamotim je dokaj ok in pa cudni obcutki o sebi,dojemanju sebe npr. Ko se pogledam v ogledalo kot da nisem jaz kot da sem spremenjena..kako naj vem da ne gre za psihozo oz. da se ne bo razvilo v to saj me je tega namrec najbolj strah?ceprav se dobro zavedam da sem hipohonder in da sem sama sebi s prebiranjem po internetu postavila ze ogromno hudih diagnoz(med drugim tudi alzheimerjevo),kar cez nekaj casa dojamem kot smesno saj sem stara le 25 let.v naprej se zahvaljujem za odgovor.
Tika
 
Prispevkov: 1
Član od: pon. 11.nov.2013 13.29

Re: Anksioznost ali psihoza?

Odgovor Nevenka sr. 20.nov.2013 21.01

Pozdravljena, Tika, to, da sebe dojemaš čudno, je lahko tipičen znak anksioznosti. Praviš, da je vse ok, ko se zamotiš, tudi to govori v prid temu, da gre samo za strahove. Ker te pa ne poznam, ne bi rada govorila o kakšnih diagnozah. Zato ti svetujem, da se naročiš pri kakšnem kliničnem psihologu in tam opraviš psihološko testiranje. Tako bodo vsi dvomi izginili in veliko lažje boš zadihala.

Lep in miren večer ti želim
Nevenka
Uporabniški avatar
Nevenka
spec. psihoterapije transakcijske analize
 
Prispevkov: 703
Član od: tor. 13.apr.2010 18.04
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Strokovnjak odgovarja in svetuje

Kdo je prisoten

Po forumu brska: (ni prijavljenih) in 1 gost